Doğuma Hazırlık Hastahane cantasi hazirligi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
bizim hastane çantamızda şunlar var
anne için
2 gecelik
1 pijama takımı
terlik
2 emzirme sütyeni
4 büyük boy külot
şal
2 çorap
dış fırça macun
göğüs ucu kremi
tarak ,makyaj malzemesi
hijyenik ped
göğüs pedi

bebek için
10 lu hastane çıkışı
2 çıtçıt bady
2 patikli alt
2 uzun kol üst
2 çorap
2 patik
hırka , yelek
kalın battaniye (çıkış için )
biberon
emzik
burun aspiratörü
bebek bezi , pamuk , ıslak mendil
ağız mendili
taşıma koltuğu (arabada duruyor)
şimdilik bunlar henüz ağızları açık duruyor birkaç eksik var onlarda girdimi tam olacak..

aslında refakatcı cantası mantıklı
ama benım evım hastaneye cok yakın oldugu ıcın ıhtıyaclar sorun olmaz sanırım
hos bende zaten kocıs bekleyecek hastanede

Eylül örme hırka ve yelek mi koydun bebeğe, benim de aklıma geldi de annem gerek yok demişti. Bir de süt sağma makinesi koydunuz mu. Umarım hiçbirimizin ihtiyacı olmaz ama ya süt gelmezse makineyle sağılır diye düşünüyorum ama makine sağacağına bebişler emer dimi. Ya bilmiyorum kararsız kaldım.

Azo'cum birde seninle aynı marka süt sağma makinemiz. Sen nasıl sterilize ettin makineyi, gerçi içeriğini okumadım, belki yazıyordur.

julıcım ben sut pompamı da koydum ınsa allah gerek olmaz
su ısıtıcısında ısıttgım kaynar su ıle once uzerınde su dokerek yıkadım
sonra cam kase ıcınde kaynar suda beklettım ve kagıt havlu uzerıne ters cevırerek suyunu akıttım
yıne kagıt havlu ıle kurulayıp sterıl posetlere koyup kılıtını kapadım
bıberon, emzık ve sut pompasını hep bu sekılde temızledım

bizim hastane çantamızda şunlar var
anne için
2 gecelik
1 pijama takımı
terlik
2 emzirme sütyeni
4 büyük boy külot
şal
2 çorap
dış fırça macun
göğüs ucu kremi
tarak ,makyaj malzemesi
hijyenik ped
göğüs pedi

bebek için
10 lu hastane çıkışı
2 çıtçıt bady
2 patikli alt
2 uzun kol üst
2 çorap
2 patik
hırka , yelek
kalın battaniye (çıkış için )
biberon
emzik
burun aspiratörü
bebek bezi , pamuk , ıslak mendil
ağız mendili
taşıma koltuğu (arabada duruyor)
şimdilik bunlar henüz ağızları açık duruyor birkaç eksik var onlarda girdimi tam olacak..

ya eylul bende abartımmı diyorum.seninkilere bakılırsa ben daha hiç birşey hazırlamamısım,
ben sadece;
2 tulum
2 badi
2pantolonlu zıbın
3 tane çorap
agız mendilleri
2 tane dış battaniye biri az daha kalın birinden(duruma göre)
bir tane tam takım hastane çıkısı
birde zıbınlı takım
bezlerini falan kararsız kaldım
örğu yelek de koyuyum bari
kendime daha sadece 1 gecelik birde pijama sutyen koydum.yaa bendaha hazır değilim
çok saskınım çunku:1no2:

Minik Kalimero, benim pompa pilli, elektrikli o yüzden senin dediğin gibi yapamam ki her yerini.

Bu arada mucize, telaş yapma, daha 34. haftadasın. Nasıl olsa hazırlarsın ama Eylül'ün hazırladığı çanta abartı değil. Ben de kendim için ve bebek için aynılarını koydum. Sadece patik, hırka yelek koymamıştım. Bir de taşıma koltuğundan emin değilim çünkü bir aylık olana kadar içinde yatırmayın diyorlardı. Zaten battaniyeye sarılmışken ve bacakları falan minicikken nasıl kilidini falan takarım bilmiyorum. Ya doğum yapmış annelere de sormak lazım. Ben bezleri 10'lu iki poşet yaptım ve toplam 20 tane koydum. Yetmezse zaten hastane dağ başında değil, gider babamız alır diye düşündüm.

Şu anda benim de eksiğim göğüs pedi ve göğüs kremi.

julicim haklısın daha var ama ben bu şaşkınlıkla anca hazırlanırım.basiretim bağlanmış gibiyim niye böyle oldum halbuki gelinimizinkini birlikte hazırlamıştık.sizinkileri örnekleyerek koyayım bari

mucizecim bence abartı değil gerekli şeyler bunlar ..
juli ben örme yelek ve hırka koydum..yeleği hastanede giydiricem..geçen hafta arkadaşıma gittim hastaneye bebek için ..hem hastane çıkışı üzeri yelek giydirmişler ..hem kalın battaniye ye sarmışlardı..oda normal sıcaklıkta idi ama hemşireler giydirin demişler..benimde aklıma geldi koydum..hırkayıda çıkışta giydiririm diye düşündüm..
taşıma koltuğu içine yumuşak bevek yastığı koydum üzerine alt açma minderini koydum .yumuşacık oldu..

mucizecim bence abartı değil gerekli şeyler bunlar ..
juli ben örme yelek ve hırka koydum..yeleği hastanede giydiricem..geçen hafta arkadaşıma gittim hastaneye bebek için ..hem hastane çıkışı üzeri yelek giydirmişler ..hem kalın battaniye ye sarmışlardı..oda normal sıcaklıkta idi ama hemşireler giydirin demişler..benimde aklıma geldi koydum..hırkayıda çıkışta giydiririm diye düşündüm..
taşıma koltuğu içine yumuşak bevek yastığı koydum üzerine alt açma minderini koydum .yumuşacık oldu..

haklısın eylulcum.millet sakın fazla bir şey koyma diyince şaşırdım.hem lazım olmasada ne farkeder bizimle gidip gelsin malzemeler.senin listeyi uygulamaya aldım.anca hazırlarım

eylül senden farklı olarak diş fırçası diş macunu tarak gibi annenin kullanacağı kişisel bi kaç eşya koydum benç bi de çıkışta giyebileceğim eşofmanlarım da araba da duruyor. daha bana kalsa neler koyucam da artık daha fazla koyarsam ciddden abartmış olucam. o yüzden kapattım ağzını cantaların.

kızlar bu kadar çamaşırı nereye koydunuz.bbavulmu gerekiyor ?

Canım ben iki çanta yaptım. Bir kızıma bir bana. Kızımınki aslında küçücük olacaktı ama kalın battaniyesi bayağı yer kapladı. Benimki de spor çantaları var ya omuza takılan ve bayağı genişçe olan o cins bir şey. Eh biraz kalabalık oluyorsun ama ne yapalım biz kış annesi, bebişler de kış bebeği. Olacak o kadar.

bende iki çanta yaptım..bebeğin bakım çantasına bebeğin eşyalarını koydum..hastane çıkışını ayrı sardım onu direk vericez doğumda ..kendime ayrı çanta yaptım..bebeğin kalın battaniyesini kendi çantama koydum..sığmadı diğerine çünkü..küçük bir seyahat valizim var kendime onu yaptım..

Ben daha çantaya bi göğüs pedi bi de kullan at lohusa çamaşırı koydum o kadar... Sanırım bu haftadan itibaren yavaş yavaş hazırlamaya başlarım. Ama o kadar fazla şey koymam heralde. Çünkü bebeği zaten hastanede kaldığı süre içinde hastane kendi giydirip ediyo. Bi tek eve gelirken lazım olacak şeyleri almayı düşünüyorum...

Bu arada bebek için aldığım biberon ve süt saklama kaplarında önceden sterilize edilmiştir yazıyor. İçime de pek sinmiyo böyle hazır naylonunu kesip direk kullanmak... Siz naptınız?

eylül senden farklı olarak diş fırçası diş macunu tarak gibi annenin kullanacağı kişisel bi kaç eşya koydum benç bi de çıkışta giyebileceğim eşofmanlarım da araba da duruyor. daha bana kalsa neler koyucam da artık daha fazla koyarsam ciddden abartmış olucam. o yüzden kapattım ağzını cantaların.

benden farklı diyonda ben onlarıda koydum canımcım..eşofmanlarıda giderken giycem çıkarkende giycem..
bu arada ben hastanemden daha önce öğrendiğim için bebek için koydum bunca şey..bazı hastaneler veriyolar bebeğin giysilerini..benim hastanem vermiyor..arkadaşımın bebeğini hastaneden giydirmişler..kız bebek giysisi kalmamış mavi havludan bir tulum giydirmişler ..şapkası sarı ..ayrıca tulum çok eskiydi..içine çorap bile giydirmemişler..ayrıca bu hastane çok özel ve bildik bir hastane..o yüzden siz hastane versede götürün yine bişeyler..ayrıca fotoğraflar bile kötüydü..

ya kızlar nolur birisi bana, bebişler için kaç numara giysi koyduğunuzu söylesin
bendekileri 0-1 aylık almışım, 52 cm
annemin aldıkları 56 cm ama kocaman.
yengem de 50 falan olmalı dedi şimdi.
çıldırmak üzereyim, oturdum ağlıyorum valla. o kadar küçük bişeyi yok ki oğlumun :KK43:((((((
siz ne koydunuz????

Bu arada fotoğraf makinesi, kamera ve şarj aletlerini de unutmayalım. Hatta bence ilk onları koymak lazım :)

ebukacım 0-3 ay arası herşey olabilir..zaten bebişler standart 2500 - 4000 arası doğduğu için 0-3 ay hepsine oluyor..ağlıyacak bişey yok canım.sen doğru olanı almışsın merak etme..

Eylülcüm şu hastane çıkısında neler var?
Ben hastane 20 li ve 5 li çıkışlar almıştım.Ama 20 lide hepsi gerekmez diye şöyle yaptım.Ama doğru mu bilmiyorum.

3 tane takım yaptım.her takımda şunlar var: iç zıbın(kuması atlet gibi olan),üst zıbın(ceket gibi olan),ayaklı tulum(zıbının altı),eldiven,şapka,mama önlüğü,ağız bezi,çorapve 1 bez

Bunlardan birisini ilk vereceğim.Hepsi aynı zaten.Bunun dışında ayrı bir poşet yaptım.İçine ne olur ne olmaz diye şunları koydum.2 Çııtçıtlı bady(kullanılmaz ama koydum),tulum,Kalın bir uzun kollu yelek,ayaklı tulum,çorap,mendil,şapka,eldiven

Giysi dışında da:polar battaniye,penye battaniye,havlusu,bezi,Burun asp,küçük pamuk,pişik kremi,biberon,emzik,

herhalde tamamdır bebişin çantası.

dşimdi diloks cum benim hastane çıkışında
1 battaniye
1 iç ince zıbın ( beyaz oluyo )
1 atlet
1 külot
1 cıtcıtlı bady
1 üst zıbın ( kalın olan )
1 patikli alt
eldiven , şapka , mendil
ben buna birde çorap koydum doğumda ilk bunu vericez içeri hemen giysin diye ..
sonra ben üşüme ihtimaline filan karşılık koydum diğerlerini belki içine birtane daha pijama giydiriz .belki üstüne kusar diye ..sonra yelek koudum örme ..çıkış için kalın battaniye filan..ama senin koydukların da ok dir..

X