Haşimatodan kurtulamaz mıyım gerçekten?

Nurdane cglr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2016
109
28
32
Merhaba troid bezi iltihabı yani haşimato hastasıyım 3 ayda bir kontrole gidiyorum. Tesadüf boynumda ufak bir şişlikten farketti doktor. Çünkü kan değerlerimde TSH tsh3 ve TSH 4 normaldi.. ultrasonda öğrendik. Onun dışında anti TPO 553 antikor ise 252 . TSH değerleri normal diye ilaç vermedi yine. Ama elbet bozulacak ama kim bilir ne zman dedi. O zman oalca başlariz dedi. Kilo alırsın yorgun olursun saçin dökülür nodül oluşur fln deyip psikoljiimi yerden yere vurup gönderdi 6 ay ay sonra görüşürüz diyip. Geçerken geçmez mi ömür boyu kalacak mı alışmalı mıyım. Zmanla hiç çalışmayacakmis hipottoide cevirexekmis. Rahmetli ananemdede zehirli guatr vardı. Sanırım genetik. Ha birde yohuer otu diye bir bitkinin çayını kullan dediler kullanip ise yarayan var
Mi

İçinizi niye karartıyorsunuz anlamadım Allah’ın dediği olur benimde aynı durumum boynumda şişlikten tesadüfen ultrasonda anlaşıldı tsh hepsi normal 2 yıl oldu yalancı nodül var ilaç vermedi doktor yılda bi kan tahlili dedi hiç korkmayın sradaşım 10 yaşından beri haşimato şuna 30 yaşında ilacını kullanıyor gayet iyi

Kontrollere düzenli gittikten sonra dert edilecek bir hastalık değil. Kendimi bildim bileli yorgundum tesadufen öğrendim durumumu, kilo alma vs de olmadı iştahsızlık da yaptıgı için. Vakti gelince ilacını da düzenli içersin böyle basit seyler için canını sıkma.. dere otu tüketmeni öneririmmm

Sağolun bende takmam normalde ama insan bı tane iyi laf duymayinca doktordan kötü oluyormus

Hacamat ve ketojenik diyet öneriyorum, mutlaka araştırın...

Geçmiş olsun sizede. Yok ben aslında takmicam zaten iki çocukla aklıma bile gelemzdi ama doktor sağolun bı tane güzel söz söylemeyince moralim çöktü. İğneli biyopsiye kadar anlatti

Bir arastiririm Hacamat boynumami olacak hiç duymamıştm boyun için.
Sırt tarama hacamatı, kuyruk sokumu özellikle, ara verildikten sonra ( birkaç ay, kan durumunuza göre tahlil yaptırın) kan seviyeniz iyi ise sırasıyla ile kafa , bacaklar bu şekilde komple taranın, Allahin izni ile düzelir, tabi en önemlisi beslenme , gluten, karbonhidrat, tuz, şeker, un bunları bırakın, protein bazlı beslenin, egzersiz ve spor yapın, Allahin izni ile geçecek...

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Maalesef kan ferritinim 3 tü yenice 10 un üstüne çıktı yaparlar mı bilmiyorum..ama iyice araştırip diğerlerinede elimden geldiğince Uyucam

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Maalesef kan ferritinim 3 tü yenice 10 un üstüne çıktı yaparlar mı bilmiyorum..ama iyice araştırip diğerlerinede elimden geldiğince Uyucam
Eğer kan değerleriniz iyi değilse kafanıza göre hacamat yaptırmayın ya da 3 kupadan fazla kupa olmasın, en fazla 3 kupa yapabilirsiniz, ense köküne, kahil bölgesine ve de kuyruk sokumuna yaptırabilirsiniz , kupa sayınız 3 ü geçmesin kan değeriniz iyi değilse...

Şu an yaş kaç sizin . Nelere dikkat ediyorsunuz bende sorunsuz bir hayat yasmak istiyorum ama bu hastalikla ilgili gram birşey anlamadım. Birşeye dikkat etmeli miyim bilmiyorum. Sadece ekmeği kes dedi o yani
Bu hastalık otoimmün bir hastalık. Tiroid bezini vücut yabancı kabul ediyor ve antikor üretmeye başlıyor. Saldırıyor tiroid bezine. Tiroid bezi zamanla küçülüp, işlevini yapamaz hale geliyor. Glutenden fakir diyet öneriliyor. Ben sağlıklı beslenip, bol su içmeye ve hareketli olmaya özen gösteriyorum. 42 yaşımdayım.

Merhaba benimde anti tpo degerimin yüksek olduğunu tesadüfen öğrendik alerji için doktora gittiğimde öğrendim. Dahiliyeye gittim ama ilaç vermedi ultrasonlada bakmadı neden bakmadı anlamadim sadece eliyle muayene etti ama benim boğazımda agri varmis gibi psikolojikmi bilmiyorum

Endokrinoloji bölümüne gidin muhakkak. USG yaptırıp, tiroid hormon değerlerinize baktırmanızı öneririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…