Haşimato Hastalığı(Test Sonuçlarıma Bakar mısınız?)

Canim öncelikle sakin ol cocuk olmayacak olsa ben hamile kalamazdim bende pco yum. Ben de duzenli adet görürüm bende yumurtlama testi yaptim. Çizgiyi gördüm. Rahim filmi cekildim. Aşılama oldum tutmadi. Ama tup bebek hemde ilk denemede tuttu. Bu isler nasip kismet isidir. Ki pco hamilelige asla engel degil. Eger doktor yok dediyse yoktur ayni yerden salgilandigini bilmiyordum bu hormonlarin. Söyle , bazen ultrosonda inci gibi dizilmis yumurtalar gözüküyor. Ama kan testinde yani fsh lh testi normal cikiyor. Buna polikistik over görüntüsü deniyor. Multikistik yapi yani. Ama kan degeri destekliyorsa sendrom deniyor yani pcos. Kilon normal. Bisey yok kilonda canim. Ben cok stres yapmistim ve ben cok fazla sigara tuketen bir insandim üstelik benim esimde sperm sorunu da vardi. Yine ayni sekilde esinde sperm morfolojisi sorunu olan arkadasim dogal yollarla hamile kaldi. Dedigim gibi olmaz diye bisey yok. Olur. Merak etme. Icini ferah tut. O gerilim tipi bas agrisi bende de vardi senelerce :) antidepresanlar kullandim. Mukemmelliyetci insan hastalığı bu tip hastaliklar. Tiroid degerin normalse,sigara ve alkol kullanmiyorsan yani cok fazla,beslenmen falanda iyiyse ve yaşın da gencse zaten sansin cok yuksek. Ben cok umutsuzdum ama oldu artik tip ilerledi. Tiroidi de takma hormon ilaciyla duzeliyor zaten biliyorsun.
Birde sizden duydum bu mükemmeliyetçi insanda olduğunu ben öyleyimdir çok düşünür kafama takarım herşey bir an önce olsun ve en iyi şekilde olsun diye ilaç verdi banada 1 ay kullandım ama hala devam edince fırlatıp attım ilacı ağrı kesici de son raddeye kadar almamaya çalışıyorum. İlk gittiğimde migren dediler mr filan çekip sonra başka bir doktora gittim dedim bende aslında migren belirtisi yok bulantı ışığa hassasiyet doktor dedi sende gerilim tipi baş ağrısı var ikisi bir etki ediyor açlık stres tetikler dedi ve gerçekten ne zaman ağlasam çok başım ağrır malesef 😰

X