Haşimato, ASA pozitif ve Tüp Bebek Süreci

inşalahh allah gönlüne göre versin biran önce kucağına alırsın bebeğini dilerim... bende 6 başarısız tüp bebekten sonra doğal hamile kaldım umudunu yitirme sakın :KK66:
Yorucu olmus seninde sonunda gelmiş ama sabir versin bize rabbim valla. Bu kez daha kolay toparlandim negatifi alinca. Bu kez daha iyi olacak insallah. Allah sana bagislasin evladini saglikla büyüsün🙏🙏🙏

Eşim günlerce yabancı makaleleri okudu araştırdı.bazı kişilerde anti tpo 200 diyelim hamile kalamıyor bazılsrı 1000 fakat hamıle kalabılıyor..transferle birlikte düşük dozda kortizon kullanmanın işe yaradıgnı gorduk 2 defa hamile kaldım.ilk bebeğimi kan sulandırıcıyı erken kestıgımız için kaybettim.cok zor günler gecirdim..doktor gercekten cook önemli.bu arada kortizonu şu sekılde fark ettik.ilk tedavilerimde hiç bi şekilde pozitif sonuc alamadık.baska bir doktor rutin olarak 5 gün prednol veriyordu herkese.5 gün kullandım pozitif degeri gordum fakat kimyasal gebelık oldu..sonra fark ettik bi şeylerin degıstıgını ve farkın prednol sayesinde oldugunu.ve bunun üzerinde durduk.
Merhaba, ben de haşimato hastasıyım,anti tg yüksek benim de , diğer değerlerim normal,çok tüp bebek denemem oldu.ama hala bebeğim yok, kimyasal oldu bir defa tüp bebekle bir deda kendiliğimden hamile kaldım kimyasal oldu oda,nasıl bir yol izlemeliyim acaba?

Merhaba, ben de haşimato hastasıyım,anti tg yüksek benim de , diğer değerlerim normal,çok tüp bebek denemem oldu.ama hala bebeğim yok, kimyasal oldu bir defa tüp bebekle bir deda kendiliğimden hamile kaldım kimyasal oldu oda,nasıl bir yol izlemeliyim acaba?
Transferden 3 aya kadar prednol kullanımı düşüğü engelliyor ve tutunmasına destek oluyor. Cok kisiyle konuştum antikor yüksekliğini prednolla kontrol altina alinca tutunuyor bebisler. Doktoruna sor istersen bu ilaci. Ama cogu doktor bu konunun onemli olmadigini dusunuyor. Arti pihtilasma problemi varsa kan sulandirici kullanman gerekli.

Merhaba, ben de haşimato hastasıyım,anti tg yüksek benim de , diğer değerlerim normal,çok tüp bebek denemem oldu.ama hala bebeğim yok, kimyasal oldu bir defa tüp bebekle bir deda kendiliğimden hamile kaldım kimyasal oldu oda,nasıl bir yol izlemeliyim acaba
Öncelikle cok geçmiş olsun.size tavsiyem bu konuda araştırma yapmış bir doktor araştırıp bulmanız.gercekten bu durumu onemsemeyen cok doktor var.benmde anti tg degerim yüksek cıkıyordu tpo ile birlikte..prednol sayesinde hamile kaldım.hangi şehirdesiniz acaba?kimyasalların sebebi büyük ihtimalle haşimato olabılır.gideceginiz doktorla tedaviye başlamadan önce mutlaka prednol( kortizon ) kullanma durumunu konusun derim.bağışıklık baskılanıyor ve ve vücudumuz yabancı bir cisim olarak gordugy embriyoyu kabulleniyor.genelde yaklasık 12 .haftaya kadar kullandırıyorlar bu ilacı.zaten sonrasında bebek iyice tutunmuş oluyor ve antikorlar artık etki etmiyor.

Transferden 3 aya kadar prednol kullanımı düşüğü engelliyor ve tutunmasına destek oluyor. Cok kisiyle konuştum antikor yüksekliğini prednolla kontrol altina alinca tutunuyor bebisler. Doktoruna sor istersen bu ilaci. Ama cogu doktor bu konunun onemli olmadigini dusunuyor. Arti pihtilasma problemi varsa kan sulandirici kullanman gerekli.
Kesinlikle size katılıyorum.bende pıhtılaşma olmadıgı halde ileri hafta kaybım oldugu ıcın son güne kadar kan sulnadırıcı kullandım.ve aynen cogu doktor bu durumu onemsemiyor.ven en zaman kortizon kullansam antikor degerlerim hep düştü.ama cogu doktor bunun imkansız oldugunu soylemişti özellikle endokrin doktorları..

Kesinlikle size katılıyorum.bende pıhtılaşma olmadıgı halde ileri hafta kaybım oldugu ıcın son güne kadar kan sulnadırıcı kullandım.ve aynen cogu doktor bu durumu onemsemiyor.ven en zaman kortizon kullansam antikor degerlerim hep düştü.ama cogu doktor bunun imkansız oldugunu soylemişti özellikle endokrin doktorları..
Evet kayiplardada kan sulandiriciyi gebeligi ogrenince hemen baslatiyor bazi doktorlar. Valla o kadar yoruldum ki bu antikor konusunu cok dile getirdim yillarin doktorlarina ama onemsemediler. Olan bize oldu o kadar igne ilac negatif sonuclarla basbasa kaldik.

Transferden üç ay önce mi başlanması gerekli?bana sadece transferden sonra beş gün kullandırdılar,uzun süre kullanmadım hiç! Birde inntralipid serum kulkanmıştım jendi isteğimle, onunda bir faydası olmadı. Şuan immunoloji doktoruna gidiyorum,haşimato antikorum yüksek çıktı, tutunmamanın sebebinin o labileceğini söyledi,bağışıklığımı düzeltmek için bir tedaviye başladık!

Öncelikle cok geçmiş olsun.size tavsiyem bu konuda araştırma yapmış bir doktor araştırıp bulmanız.gercekten bu durumu onemsemeyen cok doktor var.benmde anti tg degerim yüksek cıkıyordu tpo ile birlikte..prednol sayesinde hamile kaldım.hangi şehirdesiniz acaba?kimyasalların sebebi büyük ihtimalle haşimato olabılır.gideceginiz doktorla tedaviye başlamadan önce mutlaka prednol( kortizon ) kullanma durumunu konusun derim.bağışıklık baskılanıyor ve ve vücudumuz yabancı bir cisim olarak gordugy embriyoyu kabulleniyor.genelde yaklasık 12 .haftaya kadar kullandırıyorlar bu ilacı.zaten sonrasında bebek iyice tutunmuş oluyor ve antikorlar artık etki etmiyor.

Teşekkür ederim,
Teşekkür ederim Ankarada yaşıyorum, siz nerede yaşıyorsunuz tedavinizi nerede yaptırdınız?transferden ne kadar önce başladınuz prednole?Hiçbir doktor bunun etkilediğini kabul etmiyor malesef, yada biz karşılaşamadık henüz, bu konuda tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı?

MERHABA KLASİK TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE OPU GÜNÜNDEN TRANSFER GÜNÜNE KADAR PREDNOL VERİLİYOR. AMA BİZİM ANTİKORUMUZ YÜKSEK OLDUĞU İÇİN VUCUDUMUZA SAVAŞ AÇTIĞI İÇİN EMBİRYO TUTUNAMIYOR. BİZİM GİBİ HAŞİMATOSU OLUP SÜREKLİ KİMYASAL GEBELİK GEÇİRENLER VE SÜREKLİ TÜP BEBEK NEGATİF SONUÇLANAN ARKADAŞLARLA YAZIŞTIM. BAZI DOKTORLAR ANTİKOR YÜKSEKLİĞİNİN DÜŞÜKLE VE TUTUNAMAMASIYLA BAĞLANTILI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜP OPU GÜNÜNDEN BAŞLAYARAK 12 HAFTAYA KADAR KULLANDIRMIŞLAR. KULLANANLARIN BEBEKLERİNDE KENDİLERİNDEDE BİR SORUN OLUŞTURMAMIŞ BU İLAÇ. BENİM ÇOCUĞUM YOK. 3 DOĞAL GEBELİK KİMYASALA DÖNDÜ. 4 DEFA TÜP BEBEK DENEMESİ YAPTIM. 3 DEFA TRANSFER OLDU BİRİNDEDE YUMURTA ÇIKMADI. 15 GÜN SONRA TEDVAİYE YENİDEN BAŞLICAM. OPUDAN İTİBAREN PREDNOLU 3 AYA KADAR KULLANICAM. ARTI PIHTILAŞMA OLDUĞU İÇİN GÜNDE 1 DEFA DEĞİLDE 2 DEFA OKSAPAR 4000 LÜK KULLANICAM. TRANSFER GÜNÜ PROGESTAN İĞNE VE HAFTADA 2 DEFA PROLUTAN İĞNE KULLANICAM. OCEAN ORZAXIN 1200MG BALIK YAĞI VE GÜNLÜK ZEYTİNYAĞI İÇİCEM. SAĞLIKLI YAĞLARINDA FAYDASI OLUYOR TUTUNMAYA. UN ŞEKER KARBONHİDRATI ÇIKARDIM HAYATIMDAN. TRANSFERDEN SONRA SÜREKLİ YATMİCAM YÜRÜYÜŞLERİMİ YAPICAM GÜNLÜK 30 DK. SÜREKLİ YATMANINDA OLUMSUZ ETKİSİ VAR TUTUNMAYA.

Transferden üç ay önce mi başlanması gerekli?bana sadece transferden sonra beş gün kullandırdılar,uzun süre kullanmadım hiç! Birde inntralipid serum kulkanmıştım jendi isteğimle, onunda bir faydası olmadı. Şuan immunoloji doktoruna gidiyorum,haşimato antikorum yüksek çıktı, tutunmamanın sebebinin o labileceğini söyledi,bağışıklığımı düzeltmek için bir tedaviye başladık!
BİRDE BİZİM BAĞIRSAKLARIMIZA İY BAKMAMIZ GEREKİYOR. BEN UN ŞEKER KARBONHİDRATI ÇIKARINCA MİDEM O KADAR RAHATLADIKİ O ŞİŞKİNLİKLERİM KABIZLIĞIM GEÇTİ ÇOK RAHATLADIM. BİZLERİN GLUTENSİZ BESLENMESİ GEREKİYORKİ ANTİKORLAR DÜŞSÜN. HERGÜN YAPABİLİDİĞİMİZ KADAR YÜRÜYÜŞ YAPMALIYIZ. EGZERSİZ VE BESLENMEYLE VE STRES YARATAN SAF DIŞI BIRAKARAK ÖNEMSEMEMEYE ÇALIŞARAK BAĞIŞIKLIĞIMIZ GÜÇLENDİRMEMİZ LAZIM. İNANKİ VUCUDUMDAKİ BÜTÜN ŞİŞLİKLER GİTTİ. ÖNCEDEN YEMEKTEN SONRA ŞİŞKİNLİĞİM OLURDU BÜTÜN GÜN MİDEM RAHATSIZ OLURDU GECE UYUYUNCA ŞİŞKİNLİĞİM AZALIRDI. ŞİMDİ ÇOK RAHATIM.

BİRDE BİZİM BAĞIRSAKLARIMIZA İY BAKMAMIZ GEREKİYOR. BEN UN ŞEKER KARBONHİDRATI ÇIKARINCA MİDEM O KADAR RAHATLADIKİ O ŞİŞKİNLİKLERİM KABIZLIĞIM GEÇTİ ÇOK RAHATLADIM. BİZLERİN GLUTENSİZ BESLENMESİ GEREKİYORKİ ANTİKORLAR DÜŞSÜN. HERGÜN YAPABİLİDİĞİMİZ KADAR YÜRÜYÜŞ YAPMALIYIZ. EGZERSİZ VE BESLENMEYLE VE STRES YARATAN SAF DIŞI BIRAKARAK ÖNEMSEMEMEYE ÇALIŞARAK BAĞIŞIKLIĞIMIZ GÜÇLENDİRMEMİZ LAZIM. İNANKİ VUCUDUMDAKİ BÜTÜN ŞİŞLİKLER GİTTİ. ÖNCEDEN YEMEKTEN SONRA ŞİŞKİNLİĞİM OLURDU BÜTÜN GÜN MİDEM RAHATSIZ OLURDU GECE UYUYUNCA ŞİŞKİNLİĞİM AZALIRDI. ŞİMDİ ÇOK RAHATI
Hamilelikte bende glutensiz beslendim biraz zor oldu gerçi hamileyken ama dediginiz gibi glutensiz beslenmemiz gerekiyor kendi sağlıgımız içinde.
Daha once tam 1 sene agzıma gluten sürmedim 10 kg vermiştim hatta.

Hamilelikte bende glutensiz beslendim biraz zor oldu gerçi hamileyken ama dediginiz gibi glutensiz beslenmemiz gerekiyor kendi sağlıgımız içinde.
Daha once tam 1 sene agzıma gluten sürmedim 10 kg vermiştim hatta.
NE GÜZEL 10 KİLO HEMDE PSİKOLOJİK OLARAK İYİ GELMİŞTİR. MALESEG BUĞDAYIN GENETİĞİ DEĞİŞTİĞİ İÇİN HAŞİMATO PROBLEMİ ORTAYA ÇIKTI. KENDİMİZ VE SONRA BEBEĞİMİZ İÇİN GLUTENSİZ BESLENMEMİZ FAYDAMIZA OLACAKTIR.

X