hanımlar yanağımdaki leke ne olabilir ?

erythro

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2020
11
1
26
öncelikle hastaneye yakın zamanda gidemeyeceğimi belirtmeliyim.
çalıştığım hastanede de cildiye yok ne yazık ki. özel aracım da olmadığı için ha deyince çevre hastanelere gidemiyorum. küçük bir ilçede yaşıyorum, otobüsler sık değil. gelelim mevzuya.

5 temmuzda, sabah mutfakta öylece otururken aniden yanağımda bir kaşıntı, kabarıklık-kuruma hissettim. hafifçe kaşıdım daha çok canım yandı. elime yapışkan bir sıvı geldi. kalktım hemen aynaya baktım. birbirine muazzam bir ölçüde üçgen oluşturacak şekilde uzaklıkta bulunan 3 tane leke vardı yanağımda. uyandığımda yoktu bunlar. belki bişey ısırmıştır dedim önemsemedim, geçer diye bekledim. bugün 9 temmuz ve hala geçmediği gibi o bölge zaman zaman sakatlaşmaya çalışıyor. ve kanamaya çok meyilli. parmağımla dokununca yapışkan bir sıvı hissediyorum. bazen de hani bi yerinize su damlar rüzgarla onu hissedersiniz ya, orda böyle hissediyorum parmağımla dokununca o yapışkan sıvı geliyor elime.

aile hekimi ilgilenir mi bununla bilmiyorum. görün derseniz görüneceğim. tesadüfen bir videoya denk gelmiştim, kanamaya meyilli kızarıklıklar cilt kanseridir diye. vücudum güneşte lekelenmeye çok meyilli. 2 saat güneşte kalınca yüzümde bir tane ben oluşmaya başlıyor, tabi zamanla rengi soluyor düzeliyor gölgede kaldıkça, güneşe çıkmadıkça 1 haftada falan. bildiğim kadarıyla ailemizde cilt kanseri yok ancak beni olan kişi sayısı çok fazla.

normalde hastalık hastası bi tip değilimdir. ama korkmaya başladım biraz biraz. çünkü radyasyonla çalışıyorum ve radyasyonun da cilde etkisi yüksek. 6 temmuz(sol) ve bugün(sağ) çekilmiş fotoğraflarımı bırakıyorum. bu konuyla ilgili bilgi sahibi hanımlar görüşlerini paylaşırsa mutlu olurum.

bu arada 1 ay evvele kadar dusta yüzümü yıkarken dus jeli de kullanıyordum. bir aydır kullanmıyorum. sadece su ile ovarak yıkamaya basladım.
1 temmuzda neutrogena %2 salisilik sivilce karşıtı yüz yıkama jeli aldım. cips yemiştim o günlerde de, cipsi biraz kaçırınca sivilce çıkıyor 1 2 tane diye düşünerek alıp 2 ve 3 temmuzda kullandım. başka kullanmadım. ürünü sadece yüzümde kullandım.
boynumda da bir tanecik nokta oluşmuştu 7 temmuz gibi, o gün kanadı azıcık, sonra bir de dün çok kanadı ama kaşıntı kuruluk hissi yok onda. bu yanağımdaki gibi yapışkanlı sulu da değil.

ek olarak işten dönerken güneşe çok maruz kalıyorum. temiz içerikli güneş kremi önerebilir misiniz ? doa kozmetik hakkında düşünceleriniz neler ?

Eklentiler

• 6t.jpg
    6t.jpg
    67,3 KB · Görüntüleme: 59
  • 9tem.jpg
    9tem.jpg
    58,6 KB · Görüntüleme: 53
Egzama gibi geldi bana sulu olabilir ve gitmezseniz yayılır tabiki hemen yarın aile hekiminize gidin mutlaka ve hiç bir ürün kullanmayın cildinizi nemli tutmaya çalışın yakmayan bir nemlendirici ile hassas ciltler için olan şifalar dilerim

X