Hangi marka kedi maması-kedi kumu kullanıyorsunuz? Verdiğiniz ek gıda, beslenme tavsiyesi vs.

Burcua_

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
271
559
Merhaba, hangi marka kedi maması, kedi kumu, malt, ek gıda, vitamin takviyesi vs. kullanıyorsunuz? Kedi anneleri bu başlık altında toplanabilir, sorunları-soruları-tavsiyelerimizi paylaşabiliriz. :)

Kuru mama
N&D tahilsiz serisinden balik&portakal-kuzu&yabanmersini- geyik&balkabak

Yaş mama
Schesir tonno mango ve tonno ananas

Arada gimcat balikli yada kuzulu stick veriyorum.

Ek olarak gimcat multivitamin

Kumu hiç degistirmedim 4 yildir eczacibasi pisi pisi ince taneli

Bir çok kum denedim, en çok memnun kaldığım kumlar reflex ve vancat.
Kuru mama olarak hill's kısırlaştırılmış (tavuklu)
Yaş mama hill's veriyorum genelde ancak felix ve schesir mango da veriyorum arada.
Gimcat sindirim sistemi destekleyici maltın hastası :)

royal canin kitten kuru mama,yaş mamasıda aynı.gimcat malt ve reflexin ödülleri.kumu mırmır şuan ama değiştirebilirim bitince.kumdan memnun kaldım ama ayağına çok yapışıyor sanırım yada benim kedi çok hızlı çıkıyor tuvaletten.

Merhaba, hangi marka kedi maması, kedi kumu, malt, ek gıda, vitamin takviyesi vs. kullanıyorsunuz? Kedi anneleri bu başlık altında toplanabilir, sorunları-soruları-tavsiyelerimizi paylaşabiliriz. :)
Bir çok kedi maması denedim yine döndüğüm marka royal oldu 1 yaşı dolmadığı için kitten kullanıyorum henüz. İki minik kedim var. Kakaları kokusuz ve tüylerinde gözle görülür bi değişim oldu. Yumuşak ve parlak dökülmede az oluyor kesinlikle tavsiye ederim. Eğer sıkı takip ederseniz indirimli bulabilirsiniz. Bilgi isterseniz özelden yazabilirsiniz bi kaç site söyleyebilirim. Kum olarakta everclean kullanıyorum yine bi kaç farklı fiyatta marka denedim ama en az koku yapanı bu hatta hiç koku yapmıyor diyebilirim. Biraz fiyat olarak yüksek ama o kokuyu çekmemek için veriyoruz maalesef.

Son düzenleme:
Benim de iki kedim var mama olarak su anda yeni dogum yaptiklari icin yavrularda yiyor diye royal canin kitten veriyorum.yas mama olarak bir kac marka denedim en bayildiklari gourmet markasinin parca etli olanlari.kum olarak da onlarca cesit denedim en iyi topaklanan ve koku yapmayan ever clean oldugu icin mecburen onu kullaniyorum.tavsiye edilen cogu markayi denedim ever cleanin muadili yok.

Everclean hiç denemedim ama ben de reflexin kedi kumunu kullanıyorum vancat de denedim. Günde bir kez mutlaka temizliyorum. Bu yüzden ikisi de koku yapmıyor. Reflex için evercleanin muadili diyorlar ama söylediğim gibi everclean denemediğim için karşılaştırma yapamıyorum.

Everclean hiç denemedim ama ben de reflexin kedi kumunu kullanıyorum vancat de denedim. Günde bir kez mutlaka temizliyorum. Bu yüzden ikisi de koku yapmıyor. Reflex için evercleanin muadili diyorlar ama söylediğim gibi everclean denemediğim için karşılaştırma yapamıyorum.
Reflex de guzel bir kum onu da kullandim memnun kaldim hatta kullandiklarimin icinde en begendigim oldu ama yine de muadil degil. benim iki kedi oldugu icin daha cabuk kirleniyor daha fazla koku sorunu oluyordu diger kumlarda.tek kedi olsaydi reflexe devam ederdim.

Evercleanda kullandi. Reflexte... kullanilaniyorsa şu cam talaslari cok iyi oluyor. Hergun bu kum artik atilir diye gittim kumun basina ama.hergun taptaze oldu kum.
Sadece ortaya yayildiginda gorutusunu sevmedim bide temizlemek zor geldi.. ama.heran geri donebilirim

Bu ara mirmir kum kullaniyorum uzun zamandir bir.kumdan bu kadar memnun kalmamistim..

Mama ve vitamin icinde onumuzdeki ay itibari ile mutamin mama ve vitamine gecmeyi.planliyorum

Evercleanda kullandi. Reflexte... kullanilaniyorsa şu cam talaslari cok iyi oluyor. Hergun bu kum artik atilir diye gittim kumun basina ama.hergun taptaze oldu kum.
Sadece ortaya yayildiginda gorutusunu sevmedim bide temizlemek zor geldi.. ama.heran geri donebilirim

Bu ara mirmir kum kullaniyorum uzun zamandir bir.kumdan bu kadar memnun kalmamistim..

Mama ve vitamin icinde onumuzdeki ay itibari ile mutamin mama ve vitamine gecmeyi.planliyorum

çam pelletten mi bahsediyorsunuz? Ben onu kedim 4-5 aylıkken denedim ama evden kokuyu arındıramadım. Hatta elektrik süpürgesinin içinden bile kokusunu çıkarmak için çok uğraştım :KK43:

çam pelletten mi bahsediyorsunuz? Ben onu kedim 4-5 aylıkken denedim ama evden kokuyu arındıramadım. Hatta elektrik süpürgesinin içinden bile kokusunu çıkarmak için çok uğraştım :KK43:

Instagramdan aldim en son tanitim.yapañ bi firmadan cok memnun kaldim. Kokusu falanda cok iyiydi ama tabi herkes sevmeyebilir. Ben severim marangoz atolyesi gibi koku :KK66:

Nd den şaşmadım. Haftada bir aynı markanın konserve mamasını kullanıyorum. Kum olarak da eczacıbaşı kalın taneli. İnce taneli çok tozlu olduğundan uzun vadede ciğerlerine zarar verebiliyor

Kuru mama olarak Matisse'nin kısırlaştırılmış kediler için olan somonlu mamasını kullanıyorum. Haftada bir ya da iki kere yaş mama veriyorum. Purina gourmet'in çeşitli yaş mamalarını alıyorum. Mamalardan memnunum ama kediler de çok memnun o yüzden kilo aldılar. Şimdi de zayıflatma derdine düştük.

Vancat ince taneli fresh kedi kumu kullanıyorum. Önceden kullandığım kumlara göre daha az koku yapıyor ama yinede yapıyor. Pek memnun değilim koku olayından. Her gün temizliyorum ama iki kedi olduğu için mi kokuyor bilmiyorum. Kumu değiştireceğim sanırım.

Advance marka kedi mamasi kullaniyoruz kedi kumu içinse quik

kum olarak temizmama'nın micho aktif karbonlu marsilya sabunlu ince kumunu kullanıyoruz, koku sıfır çok memnunuz.
kuru mama olarak da N&D nin tahılsız mamalarını, bir de Orijen ve Acana'nın mamalarını karıştıra karıştıra kullanıyoruz. Yaş mama pek vermiyoruz, evde pişen etten tavuktan ve balıktan sossuz tuzsuz ayırıp ara sıra onu veriyoruz. bizimkisi balık hastası. arada bir N&D nin okyanus balıklı yaş mamalarından veriyoruz

kum olarak temizmama'nın micho aktif karbonlu marsilya sabunlu ince kumunu kullanıyoruz, koku sıfır çok memnunuz.
kuru mama olarak da N&D nin tahılsız mamalarını, bir de Orijen ve Acana'nın mamalarını karıştıra karıştıra kullanıyoruz. Yaş mama pek vermiyoruz, evde pişen etten tavuktan ve balıktan sossuz tuzsuz ayırıp ara sıra onu veriyoruz. bizimkisi balık hastası. arada bir N&D nin okyanus balıklı yaş mamalarından veriyoruz

Önceden temizmamadan kum alıyordum ama hiç memnun kalmamıştım. Bu dediğiniz kumu ilk defa duyuyorum yeni sanırım. Beni umutlandırdınız ya hiç mi koku yapmıyor? Kumun kendi kokusu nasıl peki ağır mı?

Önceden temizmamadan kum alıyordum ama hiç memnun kalmamıştım. Bu dediğiniz kumu ilk defa duyuyorum yeni sanırım. Beni umutlandırdınız ya hiç mi koku yapmıyor? Kumun kendi kokusu nasıl peki ağır mı?
Evet eski kumları cok kötüydü ama buna bi şans verin bence cok memnunum. Hayır kendi kokusu ağır değil, lavantalı sabun gibi, ama durduğu yerde kokmuyor karıştırırken salıyor kokuyu. Hatta kumu koydugumuz banyo bile cok hafif bi lavanta kokuyor.

Evet eski kumları cok kötüydü ama buna bi şans verin bence cok memnunum. Hayır kendi kokusu ağır değil, lavantalı sabun gibi, ama durduğu yerde kokmuyor karıştırırken salıyor kokuyu. Hatta kumu koydugumuz banyo bile cok hafif bi lavanta kokuyor.

Teşekkür ederim cevabınız için. Ne zamandır güzel kum arıyorum bunu deneyeyim.

kum everclean kullanıyorum ve maddi gücüm yettiği sürece kullanmayı düşünüyorum çok memnunum koku sıfır topaklanma mükemmel toz hiç yok yanlız patilere yapışmayan çeşidi tozlu biraz ondan bir daha almadık

kuru mama orijen kullanıyorum çok memnunum dışkısında asla koku yapmıyor daha enerjik ve sağlıklı
yaş mama çok vermiyorum ama dolapta bulunuyor mutlaka ne denk gelirse onu alıyorum genelde whiskas oluyor haftada 1 kere veriyorum
kızım çok obur tam bir yiyecek düşkünü mutfakta ses duymasın en derin uykulardan uyanıyor ama ev yemeği asla vermiyoruz çok nadir tavuk haşlarsam veriyorum o da kokusunu alınca üzerime tırmanıyor ondan :))))

X