Bebek Beslenmesi Hangi mama?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

gulguzeliss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2016
68
10
29
Bebeğim doğduğundan beri mama vermek zorunda kaldım sutum yetmedi. sadece emzirdigim zamanlarda kilo alamadı. Bu yüzden mamaya başladık. İlk aptamil verdim sonra gaz yapıyo diye duydum ve sma mama aldım ama onu hiç sevmedi kızım. En son bebelac gol aldık ve cok severek içiyo. Doktor en çok hangi mamayi severek içerse onu ver demişti. Ama emin olamıyorum bi türlü sma daha besleyici diye duymuştum ama onu icmiyo kızım. Bebelac iyi midir bu besleyici olma konusunda? Kullanan anneler den yorum bekliyorumnm bu arada şu anda 2 buçuk aylık :)

Butun mamalar katki ve koruyucu madde iceren .ve cocuklarin bagisiklik sistemini yeterli guclendirmeyen urunler.. keske eskiler gibi pirinc unu filan verebilse anneler.. cok uzuluyorum bu kimyasala bulasan bebeklere

Ben hipp 1 kullandim simdi sma gold kullaniyorm bnde doymadigi zamanlar veriyorm dr bu ikisini onerdi. Hipp biraz daha pahali sadece

Canım meraba bende bebegıme dogdugu andan ıtıbaren mama verdım.. Sımılac kullanıyorum bebegım suan 5 bucuk aylık ve kılosu gayet yerınde ve cok kalıtelı bır mama seker ıcermıyor.. Aptamılde bıldıgım kadarıyla seker var dıye bılıyorum. Sımılac kullanmanı onerırım gaz sıkıntımızda hıc olmadı hala kullanıyorum cok memnunum.

Bizim dr umuz çok sık mama değiştirmememizi önermişti. Aptamil ile başlamıştık ben tabi çok girişimde bulundum değiştirmek için çünkü mama almak istemiyordu sütümde kilo alımında yetersiz kalıyordu. Sonuç olarak diğer markaları da almadı. Üç aşağı beş yukarı hepsinin besleyicilik yönü aynı. Anne sütüyle desteklediğiniz sürece sorun yaşamazsınız. Hangisini sevdiyse onda kalın. Biz önce emzirip biraz sonra mama takviye ederek o dönemi atlattık darısı başınıza

Bebeğim anne sütünü erken bıraktığı için bizde mamayla devam etmek zorunda kaldık.Aptamilden sonra SMA yı bebeğiniz kolay kolay almaz zaten.Çünkü Aptamilin tadı daha şekerli,SMA nin daha yavandır.Ben 6. Aya kadar SMA kullandım,SMA bulmakta sıkıntı yaşadığım için Hipp Combiotic ile devam ettim.Hipp tavsiye ederim,kabızlık problemi yaşıyorsa bebeğiniz Hipp Combiotic tavsiye ederim.Kilolu Bebek sağlıklı Bebek anlamına gelmiyor.Tavsiyem bebeğinizi beslerken şekerli olmayan mamaları tercih edin,şekerli olanlar güzel kilo aldırıyor,tercih sizin tabi :) neticede hepsi özünde mama,Anne sütü gibi doğal olmasını bekleyemeyiz.

Bütün mamalar uç asagi beş yukari ayni...bebeklerin ihtiyaclari neyse ona gore uretiliyorlar bebegin hangisini begeniyorsa onu kullanmaya devam et bence...

Bizde kizima nerdeyse hepsini denettik.milupayla baslayip aptamil de denedik.bizde bebelacta sebat ettik sonunda:)Hatta burda okumustum,ikisi ayni fabrika cikisliymis zaten diye.Ama bildigime gore sma formul olarak daha ozenli bebekler icin.Anne sutune en yakin formul onunkidir diyordu Ender Sarac hatta.Ayrica sutum yetmedi uzmeyin kendinizi lutfen,cocugunuzun nasibi o kadarmis.Anne sutu bile nasip meselesi.Pirinc unu verilsin diyenler acaba cocuklari oldugunda pirinc unuyla mi besliyorlar cok merak ediyorum.Kizim anne sutu almadan mamayla buyudu ve bagisikligi babasindan daha kuvvetli inanin:)

Canım smada diğer mamalar göre şeker olmadığı için sevmezler ama bence en iyisi o bende sma aldım bi kutu zor bitti ama aptamili cup cup götürdü tavsiyem sma

Benim kızım erken doğdu mecburen mamaya başladı doktor,ilk aptamil kullandım yaramadı kustu sürekli daha sonra bebelac aldım ve çok memnun kaldım, 10aylık olana kadar kullandım bebelac gold heleki daha güzel gaz önlüyor, şimdi süte geçmekte sorun yaşamadık gayet memnundum

Butun mamalar katki ve koruyucu madde iceren .ve cocuklarin bagisiklik sistemini yeterli guclendirmeyen urunler.. keske eskiler gibi pirinc unu filan verebilse anneler.. cok uzuluyorum bu kimyasala bulasan bebeklere

Sen nası bı zıhnıyettesın anlamadım.. Kapsamlı bı sekılde arastırmanı tavsıye ederım pırınc ununu agac dalından koparmıyoruz sonucta oda bırsuru surecten gecıyo ayrıca sekerlı. yorum yapmak ıcın yorum yapmayın lutfen. Mama verenn anneler ıstıyerek vermıyo sonucta sut olmayınca mecburıyetten mama kullanıyoruz ve nası bı surecten gectıgımızı neler yasadıgımızı bılemessınız. Bu koca karı zıhnıyetındende bıran once cıkmanızı onerıyorum.

Sizi degil sistemi elestiriyorum. Bizleri mama kullanmaya muhtac eden sisteme.. siz de lutfen lutfen mamalarin icerigini okuyun ve katki koruyucu maddeleri gorun... gecmiste sütü olmayan anneler ne yapiyordu.. mama da yoktu? Amacim dogal bir fikir bulabilme idi...
İslak mendil in de bebegin cinsel organ ve dokusuna verdigi zarari pisik kremlerindeki tehlikeyi..bile cogu bilincli anne biliyor artik ornegin... teknoloji urunlerinden bi nebze uzaklassak bile kârdir... lutfen siz iyi arastirin..cocugunuzu kimyasala bulamamaya cabalayin en azindan. Zerre kadar dahi olsa...

Valla katılıyorum size ben
Yapmayın allah aşkına bende kızımı mama ile büyüttüm mecburiyetten, devir eski devir değil o sizin dediğinz pirinç ununda bile neler var? En basit örneği eskiler emziremedikleri zaman süt verirlermiş şuan 1yaşına kadar süt yasak, çünkü şimdi neler neler var içinde onda bunda şunda değil artık soluduğumz hava bile kimyasall..

kızlar bizde mamaya geçtik, gaz problemimiz var, kakada da zorlanıyoruz. hangi mamayı tavsiye edersiniz

Merhaba , hipp kullandık 2 kutu ana zor çözünüyor dibe çöküyor topaklanıyor vs.. Karıştırmak dert bu mamayı. Şimdi Sma aldım onu deneyeceğim .. Eşim yağlı mamadır yalnız Sma dedi.. Bu yüzden kilo aldırıyor

kızlar bizde mamaya geçtik, gaz problemimiz var, kakada da zorlanıyoruz. hangi mamayı tavsiye edersiniz
Walla ben hipp ürünleriyle büyüttüm oğlumu kızımda hipp ürünleriyle büyüyor hiç sıkıntı yaşamadık. Bir anne olarak araştırdım anne sütüne en yakın mama gönül isterdi ki sütüm üzüntüden gitmeseydi anne sütü alabilselerdi ama iyiki hipp ürünleriyle büyüttüm. Bu

Bende sma manasıyla başladım ilk günler sorunsuz geçti sonrasında bebeğimde aşırı gaz yaptığını gördüm ve gün aşırı kakasını yapıyordu oda yeşil renkte ve çok kötü kokulu sabahları gaz sancıları olurdu sonra bebelac gold kullanmaya başladım gün içinde keçi sütünden olan golden goat mamasıda veriyorum

Bizim pek gaz sorunumuz yok. Kakasını bazen günde 2 kez yapıyor bazen 2 günde bir. Bunu mamaya bağlamamak lazım bence. Hippte de aynı idi Sma da da aynı durum var. Bakalım şuan içiyor kızım bu mamayı. Gerçi ne versek hüpletiyor ya :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…