Hangi hasta bezi??

NXIXLXSXAH

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2007
307
14
Kizlar doğum için hasta bezi aldim büyük boy ama inanilmaz büyük bi bez çikti karşima:)bacaklarimin arasinda kat kat oluyor.siz hangi boyunu aldiniz.küçük mü almaliyim orta boy mu kararsiz kaldim.pakette olduğu için görmek mümkün olmuyor ebatlarini..

İlk defa senden duydum hasta bezi kullanıldığını.Ben gece ped lerinden kullandım ve sık sıkda değiştirdim

Canim benim ilk doğumum olacak ve çok tecrübesizim.orkidlerin asla yeterli olmadiğini duymuştum.kanama çok yoğun olduğu için taşiyormuş.zaten özel hastanelerde de hasta bezi veriyorlarmiş sanirim.bende burda forumlardan duydum ve aldim hasta bezini.

Evet hastanelerden hasta bezi veriyolar ama ksipdeveriyolar.Kocaman bezi kullanmıyosun.Sede normal hasta bezi alıp kesip kullanabilirsin.Bende ilk günler kesip kullandım şimdi aklıma geldi ama aşırı yoğunda olmadım ben

Ben hastane ile görüştüm. Hasta bezi al denildi. Marketten küçük boy bir şey aldım. İçinden iç çamaşırı çıktı, bezin üstüne geçirmek için. Hasta bezinin bebek bezi gibi ama yanları falan kavuşmuyor, can bebeninki büyüktü ve yanları kavuşuyordu, o kadar büyük olması gereksiz bence.

canım bende aldım freshin soft markası sanırsam 8.500 falandı
bende büyük boy aldım eve gelince bakayım dedim ama çook büyük
zaten ilk doğumdan çıkınca onu altımıza koyucaklar yani hemen kalkmıycaz ya sorun olmaz yanlarını bantlamazlar bile çünkü sık sık kanama kontrolü yapılıyo
hatta o sırada iç çamaşırı bile giydirmiyolar canımm

arkadaşlar özel hastanelerde zaten size ped veriliyor. Eve gelince de gece pedlerinden kullansanız yeterli. (ki ben normal orkid kullanmıştım) Hamile iken insan her duyduğuna inanıyor. Ben de hasta bezi almıştım. ama bir tane bile kullanmamıştım.

Canim benim ilk doğumum olacak ve çok tecrübesizim.orkidlerin asla yeterli olmadiğini duymuştum.kanama çok yoğun olduğu için taşiyormuş.zaten özel hastanelerde de hasta bezi veriyorlarmiş sanirim.bende burda forumlardan duydum ve aldim hasta bezini.

değerli arkadaşım endişeni anlıyorum
önçelikle allah kurtarsın sağlıklı bir şekilde yavruna kavuşmak dileğiyle
tatlım o hasta bezini kullanma ped sana yetersiz geliyor gibiyse
hani yeni dogan bebek bezleri varya ondan kullanırsın
o da rahat oluyor pedlerde öncekiler gibi değil kullanışlı yani
ben iki doğumumda ped kullanmıştım
umarım yardımım dokunmuştur:1hug:

arkadaslar benimde il kdogumum olucak..hasta bezi kullanın diyorlar..ablama sordum saçmalama..normal ped yeterli ..sık sık deiştirirsin dedi..bende gcee pedinden alıcam..insanın psikolojiside bi tuhaf olur o bezleri kullandıgında.almıcam bende...

gercekten hasta bezi cok lazim oluyor ama tabi herkes kendi bilir
ben acil sezaryen oldum o kadar sanci cektikden sonra ama
hasta bezi lazim oluyor yani
zaten benim almama gerek yok hastanede var hem bizim burda hastane normal dogum 4 gun sezaryen 5 6 gun kaliniyor onu da hastanede veriolar
az kalirsa eve goturebiliyoruz

Ben almıycam hasta bezi. Hastaneden steril bez veriyorlar zaten. Eve de alırım bi kaç tane yeter bana...

valla kızlar benım burda tum tanıdıklarım kullanmışlar normal doğum yapanlar ve çok rahat oluyomuş bende aldım orta boyu yanları cırtlı ıç çamaşırı gıyılmıyormuş zaten sureklı kontrol edıldığınden öle ddaha rahat oluyomuşş..tabı kullanmak ıstemeynlerın kendıne kalmış bışı..

hastanede kocaman bir hasta bezi ve gazlı bez veriyorlar ben almamıştım valla demiştim size almıycam diye zaten orkid gece aldım ama gerek kalmamıştı onu kulanmama halada orkid geceyi kulanmıyorum cok az kan geliyor cünkü benden

Kizlar bilgi ve önerileriniz için sağolun.bendekide can bebenin hasta bezi ve çoook büyük.yazilanlardan sonra orkid gece almaya karar verdim.zaten kanamam çok olursada o büyük hasta bezlerinden kesip kullanirim artik.

Ben kullandım hastanede verdiler 2 tane de evde gitti ozellikle normal dogum yapacaklar alın ne olacak cok bi para değil herkesin kanaması farklı olur normal ped falan dayanmadı bana ilk gun kullanmazsanız atarsınız kızlar dusunecek fazla bişi yok aslında

canım ben canbebenin anatomic olanını aldım çırtçırtsız olanıı bir arkadaşım onu sölemişti hastanede çırtçırtsız istiolar die ama her hastane aynımıdır bilemem tabi...

Bende Canlaydinin orta boyundan aldım. Boyutu fena değil. Ben kime sorduysam al bulunsun dedi. Hem picamalarım kirlenmemiş olur.

bencede bende aldım hasta bezi gerekirse kulanırım sonrasında sıkıntı yaşamam ben birkaç arkadaşımın doğumuna gittim çok kanamaları olmuştu ve pijamaları kan olmuştu hasta bezi kullanmak iyi bencee

drum özellikle hasta bezi al dedi canım hemde büyük boy .. bende görünce çok şaşırdım ama hemşire zaten kenarları bağlanmayacak ..iç çamaşırı da giymicesin onun için çok faydasnı göreceksin demişti canım .. değiştirme hasta bezini bende can ped aldım .. ilk 2 yada 3 gün gerçekten onun gerekli olduğunu anlayacaksın canım ..kolay ve sağlıklı bi doğum geçirirsin inşallah

X