Hamle kalmadan dr giden arkadaşlar varmi aranizda

Gulcin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
531
5
KIZLAR MERHABA BEBEK İST.acaba bebek olmdan önce testler falan gerek varmı yoksa bebekten sonramı gitmeli dr.kontrolune 3 aydır düzenli olarak folik asit kullanıyorum ama bir türlü cesaret edemedik korunmasız ilşkiye aydınlatırsanız çok sevincem varmı aranıda önceden gideniniz ne gibi testler yapıyor dr

Bi gidersen iyi olur canim ben gittim ama tahlil yapmadi sadece kontrol etti bi problem çikmadi şükürler olsunki kantahlili evlenmeden önce zaten yaptirdiğin için bence gerekmez yanliz genel muayeneye özel dr.gitmeni tavsiye ederim salicakla kal güzel haberlerini bekliyorum...

ben gitmiştim canım bana kızamıkçık testi yapmıştı. duyarlılığım var mı yok mu diye.
test pozitif çıkmıştı ama eğer negatif çıksaydı bir aşı yapıyor ve 3 ay hamile kalamıyorsun.
onun haricinde rahimin kaılınlığına falan bakıyor..
sen bilirsin canımcım..

bencede gidilmeli.bende 3 aydır folıkasit kullanıyorum.sanırım kan tahlılı yapılıyomus.bi arkadasım yaptırmıs kandakı protein oranı yuksek cıkmıs.eğer gebe kalırsa hergun bı ığne yaptırmak zorundaymıs.bende daha gıtmedim.

ay kızlar sağolun ya hep aklımda.bilinçli davranmak gerekir işte epey araştırdım epey testler yapılması gerekiyo da asıl önemlisi izmirde işini ehli bir dr.bulmakta tavsiyeniz varmı acaba

cnm gidilmesi gerekir bende korkuyordum aslında ama ara kanamam olunca gittim rahim agzı yarası çıktı ilaç kullandım sonra yaktıracam derken yaktırmadan enfeksiyon oldugunu ögrendik şuanda enfeksiyonda geçti yarada yakıldı dün kontrolum vardı ve hproblem kalmadıgını söylemişti doktor zaten 1 aydır falan folik asit kullanıyorum 3 aydır d.kontrol ilacını bıraktım ama yara var diye korunuyorduk yine.doktora hatırlattım yine bebk düşündügümüzü folik asitin dışında yapılması gereken bir şey varmı diye test yapılırsa iyi olur gebe kaldıktan sonra sorun oldugu farkedilir o zaman bebegi almak zorunda kalırız dedi sanırım bazı degerlere baklıyorlar kanda plazma sakatlık falan bir sürü içerigi varmış ama sanırım hepsi gerekli dgl tekrar arayacam doktorumu net isimlerini ögrenecem testlerin eger yaparlarsa hastaneye gitmeden laboratuarda yaptıracam.sende mutlaka git.

hamile kalmayı planladıktan sonra hemen doktora git, hatta 6 ay önce git, ne yemen gerek ne içmen gerek anlatıyorlar, folik asşte başlıyorsun. hamile kalmayı bekleme canımcım

ay kızlar sağolun ya hep aklımda.bilinçli davranmak gerekir işte epey araştırdım epey testler yapılması gerekiyo da asıl önemlisi izmirde işini ehli bir dr.bulmakta tavsiyeniz varmı acaba

valla izmirdeyim bende, kararsızım o konuda. araştırmadım daha. ama bebek düşününce sorup soruşturacağım, şimdilik bir ad veremem, veren olursa ben de burdan okurum

valla izmirdeyim bende, kararsızım o konuda. araştırmadım daha. ama bebek düşününce sorup soruşturacağım, şimdilik bir ad veremem, veren olursa ben de burdan okurum

sen nerde oturuyosun ben karşıyka tarafındayım ilk muayene olacağım dr.daha sonrada devam etmek istiyoyorum onun için araştırıyorum dr.çok önemli haftaya gidicem dr.bayraklı da bat anadolu eski adıyla bayraklı central hastanesi var.tahlillerde orda yapılıyormuş orayı bir deneyelim diyoruz ama nasıl drları bilmiyorum

canım ben de doktorra ik gittiğimde bana git hamile kal , olmazsa gel bakarız demişti.sinir bi doktor olduğunu ikinci gidişimde anlayabildim.doktorumu değiştirdim ve aklıma takılan bütün soruları sordum.sen doktoru yönlendirmedikçe onlar herşeyi üstten alıyolar.bütün testleri ben kendim istedim.kızamıkçık,hepatit,kan,hormon,şeker ,troid aklıma ne geldiyse söyledim ve doktorum hepsi için tahlil yaptırdı.ayrıca ben rahim filmi ve eşimin sperm sayım testini istedi.daha önceki doktor bunlarla hiç uğraşmadı.şimdi daha güvenle bakıyorum herşeye.kontrollü ve sağlıklı bi gebelik düşünüyosan iyi bi doktor buluncaya kadar araştır.doktora gitmeden hamile kalmak şans işi ve sonrasında sıkıntı yaşamamak da öyle.o yüzden işni şansa bırakma gerekli önlemleri al gerisini yüce Rabbime bırak O herşeyin en güzelini vericektir.

Canım bence mutlaka git. Ben gitmiştim bebek yapmaya karar verdiğimizde testler yapılıyo, ultrasonla bakılıyo, herhangi bi enfeksiyon v.s varsa tedavi ediliyo ya da kansızlık, vitamin eksikliği gibi.... Kontrolünü yaptır için de rahat etsin. hamile kaldıktan sonra tespit edilirse çok geç ve zor olur

X