hamislere danısmak istedigim bir konu var. hamisler tecrubenize ihtiyacım var.

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
kızlar ben cok karasızım ya. benim adetler duzensiz. o kadar yazı yazdım adacayı ictim duzeldi diye hatta baslık bile actım ama gene yumurtlamadım 15. gunumdeyim. guya 14. gun yumurtlamıstım gecen ay. bu ay da oyle olacaktı:çok üzgünüm: cok gec sayılmaz ama benim sıkıntım duzgun olmaması. yani 17. gun olsun ama duzegun olsun her ay. olmuyor iste...

ben size bir sey danısmak istiyorum. ben ovulasyon takibi yapıyorum yumurtlamayı tahmin edemiyorum diye. şu testlerden. ama yumurtlamadıkca daha cok stres oldum. bekiyordum cunku 14. gun yumurtlamayı. ya da yumurtlayacagım gunu bildigim icin stres oluyorum.

herkes diyor unutursan hamile kalırsın, uzulmezsen hamile kalırsın. unutmak elde mi? her sn aklımda.

siz ne tasiye edersiniz? siz yumurtlama gununuzu bilerek mi iliskiye girdiniz? tamamen tesaduf olamaz degil mi? ne yapmak lazım? ovulasyan takibini bıraksam mı yoksa unutamıyacam. bu sefer de acaba yumurtladım mı diye dusunecem.

Ben 15 haftalık hamileyim, eşimle 7 ay kadar uğraştık.
Benim hamile kalmam tamamen ısı takibi ve ovulasyon testleri ile oldu.
İlk aylar ovulasyon günlerimi çözdüm sonrada ona göre o süreçte çalışmalar yaptık.
Hep günaşırı ilişkiye girdik ama ne zaman hergün denedik o ay hamile kaldım. :dance:

Eski chartlarıma baktımda, yumurtlamalarım 13. gün ila 19. gün arası değişmiş hep.
Yani benimde hep farklı günler olmuş, 14. gün olacak diye takılma, sen çalışmalara devam et. Ovulasyon testinin + olmasını bekleme, şimdiden çalışın. a.s.

Sana tavsiyem fertility friend sitesini kullanman, ben orada ısı takibi yaptım.

Cnm Benimde Cok Duzensizdir. Bu Ay Adet Bitiminden Bi Kac Gun Sonra Gun Asiri Yada 3 Gun Araliklarla Iliskiye Girdik. Benim Yumurtlama Cok Gec Oldugunu Biliyorum. Hatta Sana Soyle Soylim 30. Gunden Sonra Felan Oldu. Ve Hala Adet Olmadim. Test Yaptim Cok Silik Cikti. Bir Hafta Daha Bekleyip Tekrar Test Yapicam. O Yuzden Gunlere Felna Fazla Takilma Bence. Zaten Olacagi Varsa Olurrr...

en garanti yöntemi de ben söyliyim bari ..evet canım en garanti takip doktor tarafından 2 günde bir yapılan takip..o zaman yumurtaladımmı yumurtlamadımmmı çatladımı çatlamadımı dertlerin olmuyor..o zaten ultrasonda herşeyi görüyor..yumurtlaması farklı günlerde olanlar için bunu takip etmek çok güç..bunu başaran çok az kişi vardır heralde..bence en garanti doktor takibi ..ben bu yolla hamile kaldım..

[

KİBELECİM BENDE SENİN GİBİ DÜZENSİZ Dİ 40 GÜNDE 45 GÜNDE ADET OLUYODUM DOKTOR SENİN YUMURTALIKLARIN HERKES GİBİ AYNI OLCAK DEĞİL DEDİ GEÇ YUMURTLAYABİLİRSİN DEDİ VEYA O GÜN YUMURTLAMAYABİLİRSİN DEMİŞTİ.VE O GÜN BANA BİR SÜRÜ ÖĞÜT VERMİŞTİ NE KAFANA TAKIYOSUN TAKMA GENÇSİN DEMİŞTİ ANLAYACAĞIN BAYA Bİ KONUŞTU BENDE O GÜN KARAR VERDİM.. AMAAAN DEDİM HAYIRLISI MEVLAM NEYLERSE GÜZEL EYLER DEDİM.UNUTMAK İÇİNDE BEN KİLOLUYUM AZCIK ZAYIFLICAM YAZA BOMBA GİBİ GİRCEM ZAYIF ZAYIF DİYE..REJİME BAŞLADIM OYALANDIM. YANİ KENDİME BİŞEYLERİ HEDEF KOYMUŞTUM.SONRA AKINTIM ŞEFFAF VE ÇOK YOĞUN GELMİŞTİ BENDE ŞAŞIRDIM BU NEDİR DİYE AMA KAFAMA DA TAKMAMAYA ÇALIŞTIM.HATTA EŞİMLE BEBEK İÇİN İLİŞKİYE DEĞİLDE BÖYLE FANTAZİLER KURARAK BİRLİKTE OLDUK SONRA GENE TABİ BENİM ADETİM GEÇTİ AMA DÜŞÜNMÜYOM BİLE ARTIK HEDEFİM VARYA BAKTIM BAYA Bİ GEÇTİ DUR DEDİM YİNE Bİ BAKAYIM AMA ÇIKMAZSA ÜZÜLMİCEM DİYE TENKİN ETTİM KENDİ KENDİME. SONRA Bİ BAKTIM SİLİK ÇİZGİ ÇIKTI DOKTORA GİTTİM TABİ GEÇ DÖLLENME OLMUŞ BEBEĞİDE GÖRDÜK KALP ATIŞINIDA ŞÜKÜR .BEN ŞUNA İNANDIM SİTRESS VE KAFANA TAKMA BUNLAR SENİN KESİNLİKLE YUMUTLAMANI ÖNLÜYO KENDİNE BİŞEYLER HEDEF KOY VEYA UĞRAŞ AMA 1. AY OLMAZ 2 .AY OLUR ONU ALLAH BİLİR BİRAZ DA BÖYLE DENE VEYA GİTCEN DOKTORA YUMURTLAMA TAKİBİ YAPTIRCAN AMA YİNE SİTRESE GİRCEN.ALLAH SANADA İNŞ.EN KISA ZAMANDA BEBİŞ VERSİN DUALARINI HİÇ EKSİK ETME.SELAMETLE ARKADAŞIM a.s.

Canım bende hamile kalmak için çok uğraşanlardanım,eşimle çok büyük konuşmuşuz çünkü evlendiğimizde kesinlikle olmaz diyorduk çünkü çok zor bi yaşantımız vardı ve bebeğimizi o hayata ortak etmek istemedik,sonra ben istemeye başladım bu seferde adetlerim kesildi adet olamadım aylarca dr.a gittim hormon testi yaptırdım ve hipotiroidim çıktı,tedaviye başladığımın 2.ayı hamiş kaldım ama o meleğim annesine tutunamadı ve kaybettim,sonra her ay deneme ve her ay hüsran umutlarım tükendi,bende sen gibi hamilelikten başka bişey düşünemez oldum hergün gözyaşı döktüm,adetlerim çok düzenli değildi ama adet olduğumda yumurtladığımı elime yumurta beyazı kıvamında bir sıvı geldiğinde anlıyordum o günlerde ilişkide bulunduk ve hiç umudum yokken hamile olduğumu öğrendim şu an 20 haftalık hami
leyim şükürler olsun,sana tavsiyem kendini bu işe çok fazla odaklama olmadığı zaman insan hüsrana uğruyor,dr.a gidip bütün tetkiklerinizi yaptırdıysanız ve herhangibir probleminiz yoksa Allah ın izniyle mutlaka olur sen yüreğini ferah tut,inşallah en yakın zamanda burdan müjdeli haberini alırız,Allah inşallah kucaklarımızı boş bırakmasın ve istediğimiz bebişlere tez zamanda kavuştursun,kendine ii bak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…