hamileyken ne tür yiyecek ve içeçek tüketiyorsunuz

asdfgh789

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2008
785
2
slm kızlar hamileyken yediğiniz veya yemediğiniz yiyecekler neler doktorunuz neleri önerdi :CüvCüv:cokacimcoook

benim doktorum bol bol süt ve süt ürünleri ve et tüket dedi.
ama bu zaten bililen birşey.
çiğ et kesinlikle yeme dedi
sucuk ,sosis,salam,pastırma gibi
ve konserve ürünler tüketilmemeliymiş cnm

bende henüz 8 haftalık olduğum için hala tecrübesizim aslında

Benim dr.günde 2 bardak süt,yoğurt yememi ve öğünler arası meyve yememi söyledi.Ayrıca çiğ ete dokunmuyorum,hayvanlara yaklaşmıyorum,az pişmiş et yemiyorum ve yeşillikleri sirkeli suda bekletip yiyorum(bunlar toksoplazmam negatif olduğu için)Ayrıca haftada bir balık yemeye çalışıyorum.Birde ilk hamilelik haftalarımda bol ceviz ve fındık yemiştim beyin gelişimi için.

canım bunun bi listesi yok herkesin kapasitesi damak tadı farklı sağlıklı olan herşeyden dengeli şekilde yemeye çalış sen günlük sütünü ihmal etme yeşillik tüket ceviz-fındık-üzüm v.s azar azar herşeyden yemen lasım...

yha bunların aynını bana da söledi dr ama su yesillikleri sirkede bekletmeyi anlamadım.bu sadece çiğ tüketilen sebzelrdir dimi:uhm:

yha bunların aynını bana da söledi dr ama su yesillikleri sirkede bekletmeyi anlamadım.bu sadece çiğ tüketilen sebzelrdir dimi:uhm:

Toksoplazma riski yüzünden. Toksoplazma hayvanların dışkılarından bulaşıyor, eğer marulun maydanozun yetiştiği yere kedi falan girip pislemişse diye önlem alıyorlar. İyi pişmiş sebzede risk olmaz herhalde.

arkadaslarin dedigi gibi süt ve süt ürünleri,et,balik....önemli ama inanin insanin migdesi herseyi almiyor.normalinde ben sütü cok severim ama simdi görmeye bile dayanamiyorum.onun yerine yogurt ve peynir yemeye calisiyorum.birde hergün farkli seyler yiyorum.eger hergün ayni seyi yersem ondan tiksinmeye basliyorum.ayrica cig et ve cigeride(sakatat)yememelisiniz.onun disinda her besin ögesinden yeterli miktarda almak gerek.yani tek tarafli beslenmemek lazim.

bana doktorum hergun 2 bardak sut,haftada 3 kez balık,2 porsıyon, meyve,hergun mutlaka et dedi kırmızı ya da beyaz dedi.gel de kılo alma.bi birini sonra diğerini eli hiç boş kalmıyor insanın.

ben tabiki tatlı tatlı ve yine tatlı tabi bunun yanında bol su meyve ve et -balıkda tüketiyom sütde hergün olmasa bile haftanın 5 günü içiyorum.......

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…