Hamileyim ve bu evlilikte ne yapmalıyım?

Konu sahibi yanlış anlamayın ama ben sizden boşanma isteği görmedim.
Belki süresi vardır şuan hazır değilsinizdir.
Şuan biraz pişman etme süründürmek istiyorsunuz ama adam ona gelmiyor.

O yüzden lütfen şu adam için tartışmalara girip bebeği huzursuz edip, aç bırakmayın kendinizi ikidir çok az yedim yazıyorsunuz.

Konu sahibi yanlış anlamayın ama ben sizden boşanma isteği görmedim.
Belki süresi vardır şuan hazır değilsinizdir.
Şuan biraz pişman etme süründürmek istiyorsunuz ama adam ona gelmiyor.

O yüzden lütfen şu adam için tartışmalara girip bebeği huzursuz edip, aç bırakmayın kendinizi ikidir çok az yedim yazıyorsunuz.
Evet yemedim vicdan azabı çekiyorum ama midem kilitlendi yiyesim yok. Yediğim küçücük sandviçi de kusacaktım o kadar.
Doğru olanı bulmaya çalışmaktı amacım açıkçası. Size bir saat içinde evden eşyalarımı alıp çıktım diyeceğim bir ortamım yok. Annem ve kardeşim şuan uzak. Eşyamı alıp gitmek ona rahatlık vermek sadece

Evet yemedim vicdan azabı çekiyorum ama midem kilitlendi yiyesim yok. Yediğim küçücük sandviçi de kusacaktım o kadar.
Doğru olanı bulmaya çalışmaktı amacım açıkçası. Size bir saat içinde evden eşyalarımı alıp çıktım diyeceğim bir ortamım yok. Annem ve kardeşim şuan uzak. Eşyamı alıp gitmek ona rahatlık vermek sadece
Bence siz bir sakinleşin buraya yazarken ilk çok başkaydiniz bazı kararlar almışsınız yanlış doğru bu karar sonucu artık hamilesiniz biraz sakinleşin öyle kararlar alın

B

Bu dediğinizin aynısını yağtım daha önce. 3 tane ladın eklemişti bi anda. Sonra konuştuk. Snapchatin tehlikeli ve laubali bir yer olduğunu, karşı cins eklemenin doğru olmadığını söyledim. Direkt sildi kızları. Şimdi annesinin üstüne yemin ediyor ki benim üzüleceğimi düşünmeden bi anda takipçi kasmak için eklemiş. Ne hikmetse meme popo gösterenlere denk gelmiş. Bi sanatını yayınlayan, doğa fotosu atanlar değil :)

Snapchatin tehlikeli ve laubali bir yer olduğunu, karşı cins eklemenin doğru olmadığını söyledim.

Siz 32 yaşındaymışsınız. Bu konuşmayı yaptığınız eşiniz kaç yaşında ?

Sizin amacınız boşanmak değil kocanızın huyunu değiştirip hayallerinizde inandığınız adam olmasını sağlamak. Ama maalesef o öyle biri değil ve siz böyle yaptıkça daha da cazip gelecek o kadınlar. Yasaklar hep daha tatlıdır. Ayrılmayacaksanız aileleri vs leri araya katıp da huzur kaçırmayın. Varacağınız bir nokta yok. Adam bugun tamam der yarın sahte hesap açar ruhunuz duymaz.

Snapchat mi kaldı Allah askına hele de evli adam icin? 7-8 sene önce lisedeyken kullanırdık bütün ergenlerin her an naptıklarını paylastıkları yer.
Ben olsam kapattırırdım. Evli bir adamın öyle bir uygulamaya ihtiyacı yok.
Kapattırdıktan sonra ne olacak ki? Farklı bir isimle yine açar. Evde, eşi telefonu ele geçireceği zaman oturumunu kapatır. Dışarıda tekrar açar hesabını, dilediğini takip eder, dilediği ile iletişime geçer. Belki şimdi bile hanımefendinin bilmediği, hiç haberinin olmadığı ve olmayacağı yüz farklı hesabı vardır. Yani yapmak isteyen insan bir şekil yine yapıyor.

Sizin amacınız boşanmak değil kocanızın huyunu değiştirip hayallerinizde inandığınız adam olmasını sağlamak. Ama maalesef o öyle biri değil ve siz böyle yaptıkça daha da cazip gelecek o kadınlar. Yasaklar hep daha tatlıdır. Ayrılmayacaksanız aileleri vs leri araya katıp da huzur kaçırmayın. Varacağınız bir nokta yok. Adam bugun tamam der yarın sahte hesap açar ruhunuz duymaz.
Benim amacımı ben bile bilmiyordum açıkçası başlığı açarken. Artı evet bir çözüm bulmak için yazdım buraya. Çözüm en mantıklı ne ise odur. Hoşunuza gider gitmez ama benim için çözüm önemli ve ben boşamam ya da onu nasıl değiştirebilirim demedim sadece insanların fikirlerini merak ettim. Takdir edersiniz ki gerkes seçimlerini kendi yapar. Yardım edip etmemek size kalmış. Siz bir laf söylersiniz bugün değil yarın bir insanın işine yarar kulağına küpe olur. İlla sonuçlara atlamamak gerek bence.
37 yaşında bir ergen ile evlisiniz.yakında baba olucak bir ergen:KK43:
Evet ama ben çocukmuşum asıl🫠
Bu ifadenizi hiç sevemedim. Kadınlar da eşinizin kıytırık arabasına düşmek için sıraya girmişti sanki. 🤦‍♀️
İnanın her kör baklanın bir alıcısı var. Her talep karşılığını görüyor. Birebir bu muhabbetleri duymasam ya da bu olayları önceden görmesem, gururlu bir kadın olarak inanamazdım ama daha neler var. Bırakın arabayı, bir yemeğe düşenler var ve bunu düşmek olarak görmezler keriz silkelemek olarak görüyorlar. Daha neler var neler…
Kapattırdıktan sonra ne olacak ki? Farklı bir isimle yine açar. Evde, eşi telefonu ele geçireceği zaman oturumunu kapatır. Dışarıda tekrar açar hesabını, dilediğini takip eder, dilediği ile iletişime geçer. Belki şimdi bile hanımefendinin bilmediği, hiç haberinin olmadığı ve olmayacağı yüz farklı hesabı vardır. Yani yapmak isteyen insan bir şekil yine yapıyor.
Evet zaten bence niyet önemli olan. Zaten daha önce sildirdim de noldu. Gitmiş aynısını eklemiş. İsteyen istediğini yapar demek ama bence tamamen birini salmak demek de değil eğer yapıyorsa bilelim ona göre davranalım kafasındayım ben. Sonuçta ben de kendi hayatımı kurmak isterim böyle bir durumda.

Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese empati yaptığı ve yardımcı olduğu için şimdiden teşekkür ederm. 5 aylık evliyim ve 6 haftalık gebeyim. Eşimle daha önceden sosyal medya üzerine sevgili iken/nişanlı iken çok tartıştık. Ben tanımadığımız insanları eklemenin yanlış ve gereksiz olduğunu, saygısızlık olduğunu savunan biriyim. Ben eşimin instagram hesabında varım. Uzun süredir kimseyi de takibe almadı. Snapchatinde ise yokum ve daha önceden konuştuğumuza göre snapchatini sadece iş için ve erkekleri ekleyerek kullanıyor. Ben özellikle snapchatte rastgele insan eklenmesini yanlış bulduğumu ifade ettim ve kendisi de haklı buldu ve uzun zamandır böyle birşey yapmadı. Eşim kendisine güzel bir araba alacak ve içime kurt düştü. Çünkü gösterişi sever. Dedim ki acaba tam bu dönemde birilerini ekler mi? Sırf göstermek ve beğenilmek için. Bugün sabah snapchatine bakıyordum. Bingo! Son eklenenlerde 7-8 tane kız. Bir tanesi de önceden sildiği biri. Hiçbirisi ile konuşmamış ama kızların hikayelere girdim hepsinin hikayesi memesinden başlıyor, vücudunu gösteriyor. Çok erotik değil ama klasik kendini göstermeye çalışan kadın tipleri. Direkt ona gösterdim bunlar ne diye. ‘Son zamanlarda bikaç kişi ekledim eğlencesine’ dedi. Takipçim artsın diye kadın erkek ekledim öyle 5-10 kişi dedi.
Önünde kızların hikayelerini açtım, dedim ki isabet olmuşlar, tam arabana düşecek tipler. Sonra da çıktım evden. Ağladım ağladım geri geldim.
Yazık bebeğimi düşünüyorum. Hatta şuan aldırsam mı aklımda bu var. Yani ya ben hiç bakmasam ve ilerlese acaba nereye gidecekti bu? Belki sadece takipçisi çoğalsın istedi ama benim üzüleceğimi bile bile yapması ne kadar doğru? Hamileliğimi daha kimseye söylemedim. Kimseyle durumumu paylaşamıyorum. Şuan yemek de yemedim ağlıyorum sadece. Üzüleceğini düşünmedim, artık olgunlaştığımızı düşündüm dedi. Bu olgunlaşmak mıdır? Ben mi abartıyorum? Siz olsaydınız nasıl davranırdınız?
sadece iş için

Anlamadığım snapchat in iş ile ne alakası var?

Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese empati yaptığı ve yardımcı olduğu için şimdiden teşekkür ederm. 5 aylık evliyim ve 6 haftalık gebeyim. Eşimle daha önceden sosyal medya üzerine sevgili iken/nişanlı iken çok tartıştık. Ben tanımadığımız insanları eklemenin yanlış ve gereksiz olduğunu, saygısızlık olduğunu savunan biriyim. Ben eşimin instagram hesabında varım. Uzun süredir kimseyi de takibe almadı. Snapchatinde ise yokum ve daha önceden konuştuğumuza göre snapchatini sadece iş için ve erkekleri ekleyerek kullanıyor. Ben özellikle snapchatte rastgele insan eklenmesini yanlış bulduğumu ifade ettim ve kendisi de haklı buldu ve uzun zamandır böyle birşey yapmadı. Eşim kendisine güzel bir araba alacak ve içime kurt düştü. Çünkü gösterişi sever. Dedim ki acaba tam bu dönemde birilerini ekler mi? Sırf göstermek ve beğenilmek için. Bugün sabah snapchatine bakıyordum. Bingo! Son eklenenlerde 7-8 tane kız. Bir tanesi de önceden sildiği biri. Hiçbirisi ile konuşmamış ama kızların hikayelere girdim hepsinin hikayesi memesinden başlıyor, vücudunu gösteriyor. Çok erotik değil ama klasik kendini göstermeye çalışan kadın tipleri. Direkt ona gösterdim bunlar ne diye. ‘Son zamanlarda bikaç kişi ekledim eğlencesine’ dedi. Takipçim artsın diye kadın erkek ekledim öyle 5-10 kişi dedi.
Önünde kızların hikayelerini açtım, dedim ki isabet olmuşlar, tam arabana düşecek tipler. Sonra da çıktım evden. Ağladım ağladım geri geldim.
Yazık bebeğimi düşünüyorum. Hatta şuan aldırsam mı aklımda bu var. Yani ya ben hiç bakmasam ve ilerlese acaba nereye gidecekti bu? Belki sadece takipçisi çoğalsın istedi ama benim üzüleceğimi bile bile yapması ne kadar doğru? Hamileliğimi daha kimseye söylemedim. Kimseyle durumumu paylaşamıyorum. Şuan yemek de yemedim ağlıyorum sadece. Üzüleceğini düşünmedim, artık olgunlaştığımızı düşündüm dedi. Bu olgunlaşmak mıdır? Ben mi abartıyorum? Siz olsaydınız nasıl davranırdınız?
Bu olgunca değil çocukça ve.ergence. sosyal medya kullanmıyorum esimde kullanmıyor başa bela olduğunu düşünüyorum

Merhaba, teşekkür ederim. Ben de tepkimin yersiz olup olmadığını sorguluyordum. Sonuçta bana dedi ki, ‘hiçbirinin hikayesine bakmıyorum, hiç kimseyle mesajlaşmıyorum ama sen ben aldatmışım gibi davranıyorsun, asıl böyle düşünen kişiler kendileri düşünüyordur, senin de facebookun tiktok un var, tiktok ta kaslı adamlara bakarken ooo evliyim demiyorsun’ dedi. Bu arada ben kimseyi eklemedim, ilişkimizin ilk aylarından beri.
Kimileri için dalga konusu bu tiktok snapchat olayları ama bunlar hayatın gerçekleri. Başıma gelmez diyen insanların gördükleri şeyler.

Ben şuan karar vermeye çalıştığım şey bu adam tehditle, kontrolle düzelecek biri mi. Ciddiyetimi zaten biliyor bu konularda. Bile bile yapan adama ne yapılır ki anlasın o beynine girsin!
Bana dedi ki sen istediğin kadar böyle bak kontrol et, yapacak insan yapar ve ben kimseyle konuşmuyorum kendin gördün.
Şuanda da daha birşey yemedim, ağlıyorum. Kendisi yemek söyledi yedi ve tv izliyor :))) gerçekten bugün delirmezsem iyi. SANKİ BEN ONU KIRIP SİNİRLENDİRMİŞİM TAVRINDA.

Bu arada neden hemen çocuk yaptına gelirsem sevgili arkadaşlar bana göre bir adam sizden istediğini alana kadar isterse 5 yıl 10 yıl -mış gibi davranabilir ve sonra gerçek yüzünü gösterir. Boşuna mı insanlar evliliğin 5. 7. Yılında 2-3 çocukla ayrılıyor? O yüzden beklemek bana çok da birşeyleri değiştirecek gibi gelmedi… İnsan neyse eninde sonunda o yüzünü gösterir diye düşündüm.
Ben de hamileyim ne demek eşim beni üzünce aç durup ağlayacağım 😡 üzülüp aç duracak biri varsa o da eşim olur çocuğum değil. Ben de hamileliğimin başında eşime ve ailesine sinir olup tartışmıştım, hava da soğuk o gün, dışarıdayız, üstündeki ceketi çıkarıp kendim giydim, ben ve çocuğum hasta olacağına sen ol dedim
Siz de ekleyin o kaslı abileri, eşinizin de görmesini sağlayın, bence böyle anlar, ben kıstastan yanayım

Böyle birşeyi ben asla kabul edemem ama siz zamanında kabullenmişsiniz.Yada kavga edip çıkarınca adamın düzeleceğini dusunmussunuz. Bu adam böyle biri demek ki baştan biliyorken göz göre göre evlenmen kötü olmuş ama artık bebegin var. Ne karar verirsen önce kendini sonra bebeğini dusun.

Artık olgunlaştıysak benimde erkekleri eklemem sorun olmaz herhalde diyip yardır.
Kaslı erkeklere felan bakarsın

X