Hamileyim ve bu evlilikte ne yapmalıyım?

Haklısınız ya. Konduramıyor insan işte. Böyle duyunca ne kadar doğru. Ona sorsan bağırmaya başlıyor. SANKİ GİDİP BİRİSİYLE BULUŞTUM YATTIM BANA GÜVENMİYORSUN bu nasıl sevgi vs. Manipülasyon %100
Valla ben niye evlendim? Çünkü bayadır böyle bişe yapmadı. Ne ekledi ne konuştu, hatta kendi telefon rehberindeki kişiler listesindeki çoğu kişiyi kendi kendine silmiş, azıcık kişi kalmıştı. Gereksiz insan istemiyorum dedi vs.
Sanıyorsunuz ki ooooo bu adam çok değişti çok aile odaklı oldu vs
İnsan değişmez ben inanmıyorum. Yedimizde ne isek yetmişimizde de oyuz. Adam yollu gelmiş yollu gidecek. Siz kendinize ve çocuğunuza odaklanın. Bir kadın tek başına ayakta da kalır,çocuğuna da hem anne hem baba olur. Zorunlu durumlarda.

Ya ticaret yapan adamları ekliyordu vs şimdi ona kapatacaksın snapchati desem oooooo imkansız üste çıkar. Bence de ya bu adam sititn sene değiştirilmez ve yapcaksa yapar.

Sizi kandiriyor bence bu adam.
Snap profesyonel bir ortam degil bildigim kadariyla ne ticareti ne işi.
Gitsin linkedln kullansin orasi profesyonel iş için olan bir platform, ticaret yapan adamlar sadece snapte mi takiliyormuş, bu komik bir yalan. Adam o kadar cok siizn aklinizla oynuyor ki...

İşte bu gücüm var mı? Benim dememle gözü dışarda adam değişir mi acaba? Belki de ben anlamadıkça bişeler yapması ona normal geliyor. Tam zehirli erkek tipi. Bence herkes ne yaptığını gayet iyi biliyor kimse çocuk değil.

Ya ticaret yapan adamları ekliyordu vs şimdi ona kapatacaksın snapchati desem oooooo imkansız üste çıkar. Bence de ya bu adam sititn sene değiştirilmez ve yapcaksa yapar.

Evet doğru. Nasıl boşancam ama şuan. Off çok aptalım belki başksı olsa çoktan gitmişti bugün🤦🏻‍♀️
Kusura bakmayın ama eşinizi çoktan bitirmissiniz gözünüzde. O zaman ne duruyorsunuz neden gitmiyorsunuz ? Bu seferde tersi yorum yapıyorum hadi kıyın o mini minnacık hayata tutunmaya çalışan rabbimin can verdiği bebeğe? Siz kararınızı vermişsiniz bile ne desem ikna olmicaksiniz. Rabbim yolunuzu hayırlı eylesin...

Evet yahu. Sevmeyen değer vermeyen vermiyor işte. Biz ama ailemizden değer görerek büyüyüp kendimizi çok severken bu adamlarla karşılaşınca dumur oluyoruz. Benim için kesin değişir moduna giriyoruz. Kız kardeşiniz çocuğu var mıydı? Ne kadar sürdü evliliği?
O başta çok mutluydu kocam aşık falan triplerindeydi. Yok bunaldı yok daraldı 1 kız çocuğu var 2 yaşında. Baktı ki ona değer vermeyen cocugada değer vermiyor o noktada dayanamadı. Bizimkiler ilk söylediğinde hemen seni alıyoruz dediler. Biraz daha direndi yok değişti falan derken baktı ki olmuyor şuanda beyefendi yanaşmadıgi için çekişmeli o yüzden uzadı.
Boyleleri hem değer vermiyor hemde ayrılınca oluyorum geberiyorum aşığım diyor işte. Kapısında köpek oldu resmen ama biseyler bitince bitiyor işte.

Ben de açığım ve gayet açık fotolar atıyorum da mememe zoom yapıp sonra da direkt popomu çekip snapchat e atsam büyük ihtimal birlerini aradığım için olurdu. Ki gayet çekici hikayeler de attım bekarken yani amacım kızları yargılamak değil. Amaçlarına benim kocamın hizmet ediyor olması.
Eee o zaman hamile kalmasaydınız? Kendi kendine olmuyor o çocuk. Yapacak bir şey yok. Huylu huyundan vazgeçmez. Ya boşanacaksınız ya da kabul edeceksiniz

Kusura bakmayın ama eşinizi çoktan bitirmissiniz gözünüzde. O zaman ne duruyorsunuz neden gitmiyorsunuz ? Bu seferde tersi yorum yapıyorum hadi kıyın o mini minnacık hayata tutunmaya çalışan rabbimin can verdiği bebeğe? Siz kararınızı vermişsiniz bile ne desem ikna olmicaksiniz. Rabbim yolunuzu hayırlı eylesin...
Ben açıkçası önceden olsa çoktaaan böyle birini kapı önüne koymuştum. Çok daha küçük şeyler için rest çekip ayrıldım daha önce başkasından. Ama artık evlendiğin çocuk yaptığın adama takdir edersiniz ki biraz daha zor konduruyorsunuz. Başlığı açarken belki de tam tersi beni yargılyacaklar, amaaaan ne var abartıyorsun çocukluk yapıyorsun diyecekler diye düşündüm ama deli değilmişi çoğu insan hak verdi. Uzun süre manipüle olumca emin olamıyorsunuz. Bir anda kestirip atacak gücüm olsa zaten gitmiştim. O da farkında bence gidemediğimin. Sizin etrafınızda hiç değişen erkek oldu mu?
O başta çok mutluydu kocam aşık falan triplerindeydi. Yok bunaldı yok daraldı 1 kız çocuğu var 2 yaşında. Baktı ki ona değer vermeyen cocugada değer vermiyor o noktada dayanamadı. Bizimkiler ilk söylediğinde hemen seni alıyoruz dediler. Biraz daha direndi yok değişti falan derken baktı ki olmuyor şuanda beyefendi yanaşmadıgi için çekişmeli o yüzden uzadı.
Boyleleri hem değer vermiyor hemde ayrılınca oluyorum geberiyorum aşığım diyor işte. Kapısında köpek oldu resmen ama biseyler bitince bitiyor işte.
Klasik kadını soğutana kadar ilgilenmeyip sonra köpek olan tip. Kız kardeşiniz bugün dönsün, 15 gün iyi davranıcak eşi, sonra tamamen aynı olacak.

Sen yakışıklı erkekleri ekleseydin kocan ne yapardı diye düşün ya da kendisine sor açıkça. Alacağın cevaba göre hareket et. Bu sosyal medya sadece erkeklere hizmet etmiyor herhalde, bunu unutmasın senin genco. Gösterişi severmiş, pehh

İşte bu gücüm var mı? Benim dememle gözü dışarda adam değişir mi acaba? Belki de ben anlamadıkça bişeler yapması ona normal geliyor. Tam zehirli erkek tipi. Bence herkes ne yaptığını gayet iyi biliyor kimse çocuk değil.

Evet doğru. Nasıl boşancam ama şuan. Off çok aptalım belki başksı olsa çoktan gitmişti bugün🤦🏻‍♀️
Bosanmak istiyorsaniz dogumdan once evden ayrilin. Dogum sonrasi eliniz kolunuz uzun sure baglanacak. Bu stres ve uzuntu sütünüzü bile kesebilir.

Ben açıkçası önceden olsa çoktaaan böyle birini kapı önüne koymuştum. Çok daha küçük şeyler için rest çekip ayrıldım daha önce başkasından. Ama artık evlendiğin çocuk yaptığın adama takdir edersiniz ki biraz daha zor konduruyorsunuz. Başlığı açarken belki de tam tersi beni yargılyacaklar, amaaaan ne var abartıyorsun çocukluk yapıyorsun diyecekler diye düşündüm ama deli değilmişi çoğu insan hak verdi. Uzun süre manipüle olumca emin olamıyorsunuz. Bir anda kestirip atacak gücüm olsa zaten gitmiştim. O da farkında bence gidemediğimin. Sizin etrafınızda hiç değişen erkek oldu mu?

Elbette evlendiğinde değişen erkek çok veya da onlar değişmiyorlar aslında oldukları yüzlerini gösteriyorlar sadece biz kadınlar herşeyi tam olsun isteriz🤦‍♀️ Ama bu mümkün değil. Elbette haklısınız bakın haklı değilsiniz demiyorum eşinizin yaptığı yanlış. Çok çok büyük bir yanlış. Evlendiğini idrak edememiş buyumemis. Veya da erken evlenmiş 🤦‍♀️ evet eşiniz farkinda hamileliğiniz den de yararlanıyor ama bu herşeyi yapabileceği anlamına gelmez. Ben sadece bebek konusunda acele karar vermeyin diyorum onun hiç bir günahı yok..

Sen yakışıklı erkekleri ekleseydin kocan ne yapardı diye düşün ya da kendisine sor açıkça. Alacağın cevaba göre hareket et. Bu sosyal medya sadece erkeklere hizmet etmiyor herhalde, bunu unutmasın senin genco. Gösterişi severmiş, pehh
Bana diyor ki ben sen kimi eklemişsin kimle mesajlaşmışsın bakmıyorum düşünmüyorum bile çünkü sana güveniyorum.
Bosanmak istiyorsaniz dogumdan once evden ayrilin. Dogum sonrasi eliniz kolunuz uzun sure baglanacak. Bu stres ve uzuntu sütünüzü bile kesebilir.
Valla ailem boşanacağımı ve hamile olduğumu duysa asla doğurmamı desteklemez. Yazık çocuğa daha doğmadan geldiği dünyasını ana babası ne hale getirmiş. İlerde sorsa ne derim. Haklı.

Bu arada neden hemen çocuk yaptına gelirsem sevgili arkadaşlar bana göre bir adam sizden istediğini alana kadar isterse 5 yıl 10 yıl -mış gibi davranabilir ve sonra gerçek yüzünü gösterir. Boşuna mı insanlar evliliğin 5. 7. Yılında 2-3 çocukla ayrılıyor? O yüzden beklemek bana çok da birşeyleri değiştirecek gibi gelmedi… İnsan neyse eninde sonunda o yüzünü gösterir diye düşündüm.

Yoo hayır kimsenin 5-10 sene kusursuz rol yapabilecek kapasitesi olduğunu düşünmüyorum. Sizin konunuzda adam rol yapmamış veya kendini saklamamış ki. En baştan buymuş. Siz bunu bilerek evlenmişsiniz. İnsanların seneler sonra boşanması bir taraf kendini sakladığı için değil ki. Bu hadiseyi hamilelikten önce yaşadığınızda vereceğiniz tepki ile şimdi vereceğiniz tepki aynı mı olurdu? Evlendikten aylar sonra hamile kalmışsınız daha evliliğiniz oturmamış bile. Bir yorumunuza genel olarak erkeklere güvenmediğinizi eşiniz kim olsa böyle takipte olacağınızı yazmışsınız. Böyle bir güven sorununuz var madem keşke çözmeden evlenmeseydiniz. Hayatınızdaki insanın dedektif gibi peşinde dolaşmak, açığını aramak, her an diken üstünde olmak çok yorucu ve sadece size zarar verir çünkü

Uzun süre manipüle olumca emin olamıyorsunuz

Sizin etrafınızda hiç değişen erkek oldu mu?

Klasik kadını soğutana kadar ilgilenmeyip sonra köpek olan tip. Kız kardeşiniz bugün dönsün, 15 gün iyi davranıcak eşi, sonra tamamen aynı olacak.
Kendi soruna kendin cevap vermişsin.
Çocuk yaptırmış sana çünkü evlenene kadar kandırmak için çok yalan söyledi ve çocuk olursa elinden kaçırmak istemiyor.

Hiç bir erkek kadın değişmez. Değişebilmesi için dışarıdan etki olmadan yaptığının hata olduğunu kabul etmesi gerekirdi ama sizin ki tiyatrocu.

Eşiniz işe gittiğinde valizini toparlayın ailenizin yanına gidin bir süre. Onlarla konuşun ve karar verin. Evde kaldıkça devam edecek sıkıntınız

Yoo hayır kimsenin 5-10 sene kusursuz rol yapabilecek kapasitesi olduğunu düşünmüyorum. Sizin konunuzda adam rol yapmamış veya kendini saklamamış ki. En baştan buymuş. Siz bunu bilerek evlenmişsiniz. İnsanların seneler sonra boşanması bir taraf kendini sakladığı için değil ki. Bu hadiseyi hamilelikten önce yaşadığınızda vereceğiniz tepki ile şimdi vereceğiniz tepki aynı mı olurdu? Evlendikten aylar sonra hamile kalmışsınız daha evliliğiniz oturmamış bile. Bir yorumunuza genel olarak erkeklere güvenmediğinizi eşiniz kim olsa böyle takipte olacağınızı yazmışsınız. Böyle bir güven sorununuz var madem keşke çözmeden evlenmeseydiniz. Hayatınızdaki insanın dedektif gibi peşinde dolaşmak, açığını aramak, her an diken üstünde olmak çok yorucu ve sadece size zarar verir çünkü
Evet, çok çok yorucu. Evet ilerde belki gene birini takip edebiliri bilerek evlendim ama ileri gider mi hiçbir zaman bilmiyorum. O yüzden arada kaldım o yüzden konu açtım. Ama genel kanı bunun ileriye de taşınacağı yönünde olduğunu öğrendim.

Eşin ol
Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese empati yaptığı ve yardımcı olduğu için şimdiden teşekkür ederm. 5 aylık evliyim ve 6 haftalık gebeyim. Eşimle daha önceden sosyal medya üzerine sevgili iken/nişanlı iken çok tartıştık. Ben tanımadığımız insanları eklemenin yanlış ve gereksiz olduğunu, saygısızlık olduğunu savunan biriyim. Ben eşimin instagram hesabında varım. Uzun süredir kimseyi de takibe almadı. Snapchatinde ise yokum ve daha önceden konuştuğumuza göre snapchatini sadece iş için ve erkekleri ekleyerek kullanıyor. Ben özellikle snapchatte rastgele insan eklenmesini yanlış bulduğumu ifade ettim ve kendisi de haklı buldu ve uzun zamandır böyle birşey yapmadı. Eşim kendisine güzel bir araba alacak ve içime kurt düştü. Çünkü gösterişi sever. Dedim ki acaba tam bu dönemde birilerini ekler mi? Sırf göstermek ve beğenilmek için. Bugün sabah snapchatine bakıyordum. Bingo! Son eklenenlerde 7-8 tane kız. Bir tanesi de önceden sildiği biri. Hiçbirisi ile konuşmamış ama kızların hikayelere girdim hepsinin hikayesi memesinden başlıyor, vücudunu gösteriyor. Çok erotik değil ama klasik kendini göstermeye çalışan kadın tipleri. Direkt ona gösterdim bunlar ne diye. ‘Son zamanlarda bikaç kişi ekledim eğlencesine’ dedi. Takipçim artsın diye kadın erkek ekledim öyle 5-10 kişi dedi.
Önünde kızların hikayelerini açtım, dedim ki isabet olmuşlar, tam arabana düşecek tipler. Sonra da çıktım evden. Ağladım ağladım geri geldim.
Yazık bebeğimi düşünüyorum. Hatta şuan aldırsam mı aklımda bu var. Yani ya ben hiç bakmasam ve ilerlese acaba nereye gidecekti bu? Belki sadece takipçisi çoğalsın istedi ama benim üzüleceğimi bile bile yapması ne kadar doğru? Hamileliğimi daha kimseye söylemedim. Kimseyle durumumu paylaşamıyorum. Şuan yemek de yemedim ağlıyorum sadece. Üzüleceğini düşünmedim, artık olgunlaştığımızı düşündüm dedi. Bu olgunlaşmak mıdır? Ben mi abartıyorum? Siz olsaydınız nasıl davranırdınız?
eşin olgun mu ahahha
Baya baya ağır ergen
Yani böyle şeyleri lisede yapıyorduk en son

Kendi soruna kendin cevap vermişsin.
Çocuk yaptırmış sana çünkü evlenene kadar kandırmak için çok yalan söyledi ve çocuk olursa elinden kaçırmak istemiyor.

Hiç bir erkek kadın değişmez. Değişebilmesi için dışarıdan etki olmadan yaptığının hata olduğunu kabul etmesi gerekirdi ama sizin ki tiyatrocu.

Eşiniz işe gittiğinde valizini toparlayın ailenizin yanına gidin bir süre. Onlarla konuşun ve karar verin. Evde kaldıkça devam edecek sıkıntınız
İşe giden benim, kendisi evden çalışıyor. İşten de ayrılacaktım gebe kaldım diye. Ailem çok uzakta. İşim de burda. Hamileyken çalışmak istemiyordum. Şimdi bir de bu eklendi.

Bana diyor ki ben sen kimi eklemişsin kimle mesajlaşmışsın bakmıyorum düşünmüyorum bile çünkü sana güveniyorum.

Valla ailem boşanacağımı ve hamile olduğumu duysa asla doğurmamı desteklemez. Yazık çocuğa daha doğmadan geldiği dünyasını ana babası ne hale getirmiş. İlerde sorsa ne derim. Haklı.
Bu da doğru
Yani çocuklara yazık
Her çocuk hak ediyor mutlu anne baba
Ama bu her zaman mümkün değil babalar sorun çıkartıyor genelde
Fakat artık hamilesiniz
Hamile olmasan sakın çocuk yapma derdim
Ama şu an var çocuğun

Bu adamda hala kendini başka kadınlara beğendirme çabası var kesinlikle evlilik moduna girememiş hala ergen gibi arabasıyla hava atmaya çalışıyor. Böyleleri düzelmez malesef, naparsanız yapın gizli yapacak bir yolunu bulur.

Bu arada kimseye söylemedim demişsiniz, Eşiniz hamile olduğunuzu biliyor mu?

Eğer adamın yapısı buysa değişmez. Zorla sadakatli olmaz yani. Zaten bir kadın hissediyorsa vardır birşeyler.
Benim boşadığım pislikte de vardı birşeyler ama tam yakalayamıyordum. Sonra da eniştesi oturup bir bir anlattı beni aldatmalarını. Boşandıktan sonra da başka kadınlarla basılma olaylarını öğrendim falan. Yani boşuna değilmiş hissettiklerim. Seni kaybedeceğini hissetmeli öyle küsüp gidip gelmeyle daha da kendine güvenmeye başlar. Gitmişken gelmeseydin keşke. O getirseydi.
E doğru hisler basit aslında

1- telefon saklıyorsa
2- gizli köşelerde telefonla oynuyorsa
3- eve gelmiyorsa
4- Ahmet diye kaydettiği rehberde Ayşe çıkıyorsa
5- çok sık yalan söylüyorsa
6- böyle saçma sapan Facebook snap hesaplarından akraba tanıdık olmayanları ekliyorsa zaten bariz niyeti
Filan işte 😀

X