hamileyim diye işten çıkaracaklar

merisuu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2024
89
47
Merhaba, 8 haftalık hamileyim ve müdürüm hamile oldugumu ööğrendiğimden beri resmen mobing uyguluyor hasta için randevularımı hep 16.00dan sonraya alıyorum ki işe gelip çalışıp 15.00 gibş cıkmak için. Kendisi bunu yapmama rağmen randevularıma bile ''özel hastane değil mi bekler seni'' diyip geç gönderiyor. benim olmayan işleri yaptırıyor. KISACA mobinge başlandı normalde asla böyle değildi ve kendisi şube müdürü ama lafı geçiyo asıl patronumuz İstanbulda, cumartesi gelecek ve karar verilecek. Kendisinin bunları yapma amacı doğum iznindeki o 4 ay ondan yük aldıgım tüm işlerin muhasebe haricinde de ona geri dönmesi yoksa istanbul biz senin muhasebeni yaparız diyor. ama onun yuzunden muhtemelen cıkarılıcam. dava hakkım doğar mı

yok istifa etmeyeceğim zaten 11 aylık çalışanım tazminatım doğmasın diye muhtmelen 12 ay dolmadan cıkarcak
benim arkadasimi birinci yilina bir ay kala cikarttilar. o da mobbinge uğradığını iddia ediyordu. avukat tuttu, ilk uzlasmada 4 maas ödemeyi kabul etmiş isyeri.
hatta hafizam mi beni yaniltiyor diye tekrar baktim,
ilk aydan çözülmüştü. ödemesini de aldi (istese ise tekrar alabilirlerdi arkadasim istemedi)
sizde arti olarak hamilelik mevcut. kesinlikle daha bile fazlasini alirsiniz

ben beni cıkardıkları işe dönmek istemiyorum hamile oldugum icin de artı olarak tazminat hakkım doğar da avukatlar 25.000 mi alıyor

daha fazla aliyor..bu olay mayis 2023te oldu
ama soyle dusun. avukat evet pahali ama 4 maas aldi. asgari ucretin 1,5 katini kazaniyordu o zaman net 15bindi. uzlasmadan 60 kazandi , 25 avukata verdi 35 bin - yani iki maaştan fazla bir kazanci oldu bir ay icinde.
ustelik arkadasimda kanitlayabilecegi bir mobbing falan da yoktu. sizde direkt hamilelik nedeniyle isten cikma var. bence cok cok daha fazlasını kazanırsiniz. hatta anlasabilirseniz kazanilan paradan kâr alan bjr avukat bulun. daha bir bastirsin mumkun mertebe fazla almak icin

tanıdık avukt var muhtemelen dava sonunda vericem parasını, zaten hamilelik oldugu için de epey para alırım diye dusunuyorum

Lütfen gelismeler aktarır mısınız kaç yıllık calışansınız benim de cumartesi belli olacak
2 yıldır çalışıyordum. Kıdemi vericez dediler ama ben ayrımcılık tazminatı da istiyorum dava açacağım. İşten çıkarıldıktan 30 gün içerisinde dava açmak gerekiyormuş. Sürekli oyalandım ayrımcılık tazminatı konusunda kesin konuşmadılar ben de bugün dava edeceğimi avukatıma ilettim. Arabulucu gönderilecek. Haklarınızı avukatınızdan dinleyin öğrenin ve karşı tarafın sizi manipüle etmesine izin vermeyin. Bu süreçle de mümkünse eşiniz ilgilensin. Siz strese girmeyin hamile halinizle.

teşekkür ederim. bend e 11 aylık çalışanım, avukat sizden ne kadr ücret alıyor ?

Her turlu dava hakkiniz dogar, kesinlikle pes etmeyin. Boyun egmeyin. Zaten gerekli sebepleri yoksa hangi hakla size bir bahane sunacaklar oturup onu sunmalarini ve kanitlamalarini isteyin. Inanilmazlar gercekten. Yerden goge kadar haklisiniz.

Sanki kendi esleri dogurmuyor, kendi anneleri dogurmadi. Kizlari dogurmayacak, ne kadar igrenc insanlar var.

teşekkür ederim. bend e 11 aylık çalışanım, avukat sizden ne kadr ücret alıyor ?
Avukatım eşimin kuzeni olduğu için net bir şey diyemem. Ama hakkı olanı vermek niyetindeyim. Bu iş artık bir yerden sonra sinire bindi bende para ne kadar alsam iyidir modundayım. Ama emin olmamakla sadece duyduğum kadarını söyleyeyim karşı taraf kaybedince avukata bir ücret ödüyormuş ne ücreti olduğunu bilmiyorum

oh ödesinler ben de sinir var suan daha cıkarılmadan

ve bunu yapan insan evlendiğimde işten cıkmayım diye defalarca kadınlar calısmalı ayaklarının üzerinde dur diyen insan. hamileyim diye benim olmayan işleri yaptırdı mobing uygulamaya basladı. yurtdısına giden malları muhasebeci depoya girip tek tek sayar mı ? bilerek irs ve fatura keserken adet yanlış söyleyip beni dinlemiyosun yanlış yazıyosun demeye basladı degisik tavırlar. ve yemekcileri yokken ya da izindeyken kaç defa 12 kisiye yemek yaptım hamileyken dusuk riskimm var iğne vurulmama rağmen yemek yaptım bunların hepsini belirticem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…