Hamileyim Denize havuza girebilir miyim?

seren1661

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
42
11
24
Kızlar merhaba 20 haftalık hamileyim daha önce idrar yolu enfeksiyonum vardı ama hamile olmadan önce ilaç kullanıp atlatmıştım. Enfeksiyon oldugumuda sistit kapabiliyorum, Sizce şuan denize girsem bir sorun olur mu? Sizin başınıza geldi mi bu durum?

Havuza girmeyin ama denize girebilirsiniz, sonrasında bikini altınızı değiştirin muhakkak kuru kalmasın. Doktorunuz başka sakınca görmediyse tabii

Havuz sıkıntı olabilir biraz da bünyeniz hassassa. Risk almayın bence. Ama denize girmenin hiçbir sakıncası yok hem iyi gelir size de keyfinizi yerine getirir iyi eğlenceler🌸

Kızlar benim doktorum daha benim 6+2 haftalık olduğum halde yasakladı
Neden pat diye yasak dedi anlamadım

Bana doktorum izin verdi deniz için. Ama havuz hamile değilken bile aslında vajina sağlığımız için zararlı. Denize girebilirsiniz ama mayo veya bikini ile ıslak oturmayın hemen değiştirin. Kurulanın.

Kızlar merhaba 20 haftalık hamileyim daha önce idrar yolu enfeksiyonum vardı ama hamile olmadan önce ilaç kullanıp atlatmıştım. Enfeksiyon oldugumuda sistit kapabiliyorum, Sizce şuan denize girsem bir sorun olur mu? Sizin başınıza geldi mi bu durum?
28 haftalık gebeydım denize gırdım
32 de de.
Sonra enfeksiyon oldum😞😑🤷

Denize girmede yüzmede bir sorun yok ama havuz biraz sıkıntı. Altınız ıslak kalmasın hemen değiştirip kurulanın. Benim doktorum öneriyor. Ama doktorunuza danışın siz de.

havuzu pek tavsiye etmiyor doktorlar ama denizi ve yüzmeyi neredeyse teşvik ediyorlar. sadece alt mayonuzun muhakkak kuru olmasını istiyorlar deniz sonrası

Doktorunuza danışmanız daha doğru değil mi böyle bir konuyu? Bnm sistit, mantar gibi bir problemim yoktu, doktorum havuza da denize de girebilirsin dedi, 27 haftalıkken ikisine de girdim. Sudan sonra duş alıp bikinimi değistirdim her defasında. Temizliginden emin olmadigim havuza girmedim, temiz old. düşündüğüm havuza da 10.00 - 14.00 arası girdim, havuzdaki kalabalık sayısı artınca işeyen olacağını düşündüğüm için çıktım. Ama sizin yerinizde olsam risk alıp havuzu tercih etmezdim, yeni atlattığınız için tekrarlama ihtimali yüksek olabilir. Kalabalık denizler de çok masum olmuyor bu arada, doktorunuzun da izniyle sakin ve temiz yerlerde yüzmeyi tercih edin bence.

Ben hamileliğimin 4-5 ayı hatta doğumdan önceki haftaya kadar doktor tavsiyesi ile denize girdim. Hatta doktorum özellikle önerdi hamileler için en ideal spor diyerek ama havuz sıkıntı.

Bence girmeyin yakınında baya bir enfeksiyon oldu hamilelikte çok zor süreçler atlattı

X