Hamileyim ama neden mutlu değilim?

d.dilek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2009
53
3
38
Arkadaşlar herkese merhaba yazılarınızla biraz moral bulmaya çalışıyorm lütfen banada bişeler söleyin 2 gün önce öğrendim hamile olduğumu beklenmedik bi durum oldu benim için sürpriz açıkcası 24 yaşındayım ve 8 aylık evliyim 2 gündür ağlıyorum sevindimmi üzüldümmü bu duygu ne? bilmiyorum eşim çok sevinçli nolur ağlama Allahın gücüne gider elimizden alır herşey çok güzel olucak diyor. İnşallah güzel olur ama ben büyümek istemiyodumki henüz ne kadar aptalsın diyenler vardır bende kendime kızıyorum ama içimde engel olamadığım bi kabullenememe duygusu var.Ne yapmalıyım bilmiyorum. lütfen bana destek olun iyi yada kötü bişeler söleyin yeterki...

canım hiç ağlama zamana bırak annelik duygusunu rabbim sana hamilelik süresinde verir zaten sen bile anlamazsın bukadar istiyormuydum diye şaşırırsın biz anne olmaya hazır olmayı bekledikte ne oldu şimdide otdan böcekten umut bekliyoruz doktor doktor geziyoruz daha komik neler yapıyoruz bi bilsen:))eşin doğru sölüyo Allah aratmasın ama bi kaybedersen inanki ömrünün en büyük pişmanlığını yaşarsın 8 aylık evlisin zaten doğum ona kadar birbuçuk sene geçmiş olacak çokda erken değil hem bebeğinlede yaşarsın ne yaşamak istiyorsan.bence ağla ama mutluluktan sakın korkma herşey çok güzel olacak

canım neden üzülüyosunki anlamadım yani bence sevin mutlu ol ne mutlukı sana Allah sana bebek verıyo o sizin parçanız hiç canını sıkama belkı sen hazırlıksız yakalandın dıye sımdı boyle saskınsın saskınlıgın gecınce bunlarda gecer merak etme hem yasında cok normalmıs canım bence cok mutlu ol sakın uzme kendını

Hiç beklemediğin bir anda hamile kaldığın için böyle düşünüyorsun. Normaldir. Ama biraz daha zaman geçsin. içinde tekmelesin o zaman tekrar konuşalım:teselli:

cnm allah o karnındaki canı herkese ha deyince vermiyo.bi kere bu ayrıcalığını düşün.seni çok ii anlayabiliyrum.anne olmaktan korkuyosun .üstüne yüklenecek olan sorumluluktan korkuyosun.yaşın o kadarda küçük değil zaten.önünde kocaman bi 7 8 ay var.o zamana kadar anne olmaya hazırlarsın zaten kendini.dünyanın sonu gelmemişki yaaa.bi mucize gerçekleşmiş.üzülme ve önüne bak

Öncelikle Tebrik ederim Canım...
Kendini hazır hissetmediğin için böyle bir duygu içine girmişsin bence.
Zaman ile herşey yoluna girecektir
bebeğinin kalp atışını Duyduğunda..

ne kadar yazık yüce rabbim san lütfetmiş senin yaptığına bak dikkatli olsaydın o zaman istemiyosan.Ben ve benim gibiler bebek hasretiyle yanıp tutuşuyolar ama takdir i ilahi allah istemeyene de veriyor bence kendine gel şükret.

eleştirimi biraz ağır olabilir ama ben bu konuda çok hassasım arkadaşım yazında kabullenememe duygusu demişsin çok üzüldüm dediğim gibi lütfen kendine gel keyfini çıkart...

D.Dilek şu an için karışık duygular içinde bile olsan emin ol anne olma fikrine çok kısa bir zaman içinde öyle bir alışacaksın ki sen de şaşıracaksın.
Ben ilk hamileliğimde (maalesef düşükle sonuçlandı) isteyerek hamile kaldığım halde ilk öğrendiğimde bocalamıştım. ınsan ister istemez bakabilir miyim, iyi bir anne olabilir miyim ya da en basiti bu dünyaya çocuk getirmek doğru mu, suyu bile tükettik çocuklarımıza kalmadı gibi binbir tane neden buluyor ve endişeleniyor.
Ama bir iki gün içinde bu endişelerim gitmiş yerine hayallerim gelmişti. Ne yazıkki kaybettim bebeğimi.
Sonra kendimi bile suçladığım zamanlar oldu, ilk yıllarda ben bebek istemedim ben isteyince de o geldi ve gitti beni istemedi diye saçma sapan şeyler bile düşündüm.
Allah şükür ki atlattım bunları ve şimdi tekrar hamileyim.

Sen de lütfen çok ağlama hem sen üzülüp stres yaptıkça hamileliğin tehlikeye girer canım.
Emin ol, hamilelik belirtilerin başladığında onun varlığını hissedecek ve bağlanacaksın. Eğer eşini seviyorsan, mutlu bir evliliğin varsa emin ol bir bakacaksın ki bebeğinle bir bütün olmuşsun canım.
Üstelik uğraşmadan hamile kalabildiğin için de şanslı kadınlar arasındasın unutma lütfen:)

ınşallah sağlıklı bir hamilelik geçirir, ve bebeğini kucağına alırsın.

canım hamilelik fikrine yabancı olduğun için böyle düşünüyosun
o sorumluluğu almaktan korkuyosun bence bu duygu çok doğall
bi süre sonra geçicektir
bak eşinde istiyor ve sana destek oluyor
bence bu zamanları böyle heba etme
tadını çıkarmaya bak canım hamileliğinin

Arkadaşlar hepinize tek tek teşekkür ediyorum tüm dedikleriniz için. ışte yine ağlıyorum ama bukez anlaşılmışlık duygusunu yaşattığınız için. iyi geldi söledikleriniz bana kızanlarada beni anlayıp seslenenlerde hepinizden Allah razı olsun ınşallah Rabbim isteyen herkese nasip etsin.. ıyiki katılmışım aranıza çok teşşekür ederim..

bu sözün üzerine söz mü varalkisalkisalkis

Dinamiss sölediklerin varya kafamda yankılananları anlattın aynen. Ama yaşadıklarımn normal olduğunu duymak daha iyi hissettirdi alışıcam inşallah az daha zaman gerekli sanırım diimi. Senide tebrik ederim inşallah bu kez sağlıkla kucağına alırsın bebeğini.

bende ısteyerek hamıle kalmıstım hatta yaklasık 1 sene denemıstık. ama yınede ılk ogrendıgımde ıstedıgımın bu olup olmadıgını anlayamamıstım. ılk 3 ay alısma donemı olarak gecıyor hamılelıkte. sureklı acaba dogrumu yapıyorum sorusu. sonra bı bakıyosun cınsıyetı bellı olmus dogum hazırlıkları derken ondan vazgecemeyecek kadar baglandıgını anlıyorsun. hepsı gececek ve bu gunlerı hatırlamayacaksın bıle. tebrık ederım sımdıden..

Swetter teşekkür ederim inşallah dediğin gibi olur bende senin gibi burda mutluluğumu paylaşırım..

Emin ol ki paylaşacaksın D.Dilek.
Lütfen güzel yanlarını gör, eğer olumsuzlukları düşünürsen çok sebep bulursun kendine. Eğer yeğenin varsa onları nasıl sevdiğini düşün, ki insan yeğenini böyle seviyorsa kimbilir kendi çocuğuna nasıl bağlanır.
Bir de sakın hamilelik ve çocukla birlikte hayatının kısıtlanacağını, şu an yaptığın şeylerin bu kadar rahat yapamayacağını falan düşünme.
ınan çevremden görüyorum, bebek geldikten sonra zaten sadece onunla mutlu oluyor anneler.
ınşallah sağlıkla dünyaya getirir,ve mutlulukla büyütürüz bebeklerimizi.
Allahım tüm isteyenlere bir an önce nasip etsin.

sakın ağlama bende ilk başlarda istemiyordum amannn olmasın napcam coocugu dıyordum veee 4 ylıdr tedavı olmama ragmen olmadı.allahın kalbıne güç gider.tövbe ettim çok dua ettım ve suanda 7 haftalık hamıleyım allahım hamd olsun allah tüm olmayanlara versin sakın kötü düşünme elini karnına koy dua et şükret...

sen hele melegini kucagina al ozaman sanki 40 yillik anne gibi sanacaksin kendini cnm
suan öyle hissetmen normal cok yenisin bence bu duruma zamanla alisacaksin zaten

canım alah sana en güzel muradı vermiş daha ne istiyorsun
ben 14 aydır her ay bekliyorum acaba diye bunun için ameliyat bile oldum şu anda hamilesin bunun tadını çıkar eşinide üzme sevin ne kadar güzel bebişine hazırlık yap eşinle allah bana ve bütün anne olmak isteyenlare nasip etsin her ay aglıyorum olmadı diye perişanım mutluluklar dilerim

bende istemeyerek yani daha hazır değilim psikolojisiyle hamile kaldım. 6 yıllık evliyim ve 28 yaşındayım ve şu anda 29 haftalık hamileyim :) zamanla alışıyorsun ve birde bakacaksın doğurmuşsun :) umarım sorunsuz ve kolay geçer. bebeğinizle mutluluklar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…