Hamileyim ama neden mutlu değilim?

bende istemeyerek yani daha hazır değilim psikolojisiyle hamile kaldım. 6 yıllık evliyim ve 28 yaşındayım ve şu anda 29 haftalık hamileyim :) zamanla alışıyorsun ve birde bakacaksın doğurmuşsun :) umarım sorunsuz ve kolay geçer. bebeğinizle mutluluklar

Ben de 5 aydır deli gibi çocuk için çabalıyorum ama şuan deseler ki tebrikler hamilesiniz! Ne yapacağımı bilemem sanıyorum. o kadar çok istememe rağmen bir yanımda feci biçimde korkuyor. Hem hamilelikten hem doğumdan, asıl önemlisi gelecek nesillere bıraktığımız şu rezil dünyadan. Ne olacak nasıl olacak bilmiyorum ama seni çok iyi anlıyorum arkadaşım. Bence bu psikolojin ne kadar iyi bir anne olacağının göstergesi ki; hazır olmadığın bir çocuğu nasıl dünyaya getireceğini düşünüyorsun. Ama tüm bu korkular gelip geçici, bunlar geçtikten sonra elinde kalacak olan senden bir parça, tırnağına zarar gelmesinden çekineceğin minik bebeğin olacak. Şimdiden tebrikler.. a.s

bu sözün üzerine söz mü varalkisalkisalkis

brc1769 iyi yazmışsın ama arkadaş demiş zaten olumlu ve olumsuz cevaplarınıza açığım diye iyi yazınca güzel kötü yazınca değil....arkadaş bir boşlukta kararsız evet şimdi diğer arkadaşlar ikna ettidemi oldu he karar verdi şimdi doğuracak insan kendi yapar kendi düşünür ve karar verir aklı var fikri var.Senin evladın varsa allah bağışlasın ama herhalde bu duyguyu bilimemişsin ben hassasım bu konuda allahtan gelen herşeye amenna.Eğer ki çocuk istemiyorum daha gencim diyosan da tedbirini alması gerek çiftlerin.

d.dilek seni de tekrar tebrik ederim hiç öyle içini başka şeyler düşünüpte huzursuz etme kendini tadını çıkart hamileliğin herşey zamanında güzel çünkü.Şimdi senin yerinde o kadar olmak isterdim ki....
HAYIRLISI OLSUN ALLAH ANALI BABALI BÜYÜTSÜN ıNŞALLAH.(ARADA SERT ELEŞTıRıLERDE OLUCAK TABı O ıŞıN GÜZELLıĞı) anlarsın y..

dünyanın ne garip bir dengesi var... bir yerde hazır olmadığını düşünürken hamile kalanlar, diğer yanda yıllarını bu işe adayıp perişan olanlar (ki ben de ikinci gruptayım:)) ne olursa olsun, herkese kolay nasip olmayan bir mucize yaşıyorsun. minik kalbini ilk gördüğünde bütün tereddütlerini unutacaksın bence, Allah sağlıkla tamamına erdirsin.
sevgiler,

valla bende anlamadım bu mutsuzluğu... biz mi yanlış hislerdeyiz yoksa sen mi...? bu topikleri okumadın sanırım buraya kayıt olurken.. çekilen sıkıntılar geçirilen onca zaman insanlar kenetlenmiş birbirleri için dua ederlerken bir melekleri olsun diye ... meleğin gelmiş sana ve sen mutlu değilim deme lüksünü kendinde bulunuyorsun... fazla yorum yapmak istemiyorum... allah gönlüne göre versin....:umursamaz:

brc1769 iyi yazmışsın ama arkadaş demiş zaten olumlu ve olumsuz cevaplarınıza açığım diye iyi yazınca güzel kötü yazınca değil....arkadaş bir boşlukta kararsız evet şimdi diğer arkadaşlar ikna ettidemi oldu he karar verdi şimdi doğuracak insan kendi yapar kendi düşünür ve karar verir aklı var fikri var.Senin evladın varsa allah bağışlasın ama herhalde bu duyguyu bilimemişsin ben hassasım bu konuda allahtan gelen herşeye amenna.Eğer ki çocuk istemiyorum daha gencim diyosan da tedbirini alması gerek çiftlerin.

cansam inşallah Allah sanada tez zamanda nasip eder anneliği saol yorumların için. Ama beni yanlış anladın ortada karar verilecek bi durum yok doğurmak doğurmamak benim kararımla değil Allah nasip ettiyse olacak yine Allahın izniyle ben burda karar verme adına akıl istemedim. Neden böle hissediyorum bişeler söleyin beni kendime getirin dedim. Cevaplayan herkese tekrar teşekkür ediyorum yine benim gibi hissedenlerin olduğunu öğrenmek daha iyi hissettirdi destek aldım umarım yanlış anlaşılmadım..

canım seni çok iyi anlıyorum ama büyüyeceğim diye düşünme kendinide üzme bende henüz girdim 24 yaşına ve 3 aylık evliyken hamile kaldım bende oldukça çocuk ruhluydum hatta öyleki eşim bana evllik hediyesi oyuncak bebek almıştı.kızım olucak 1 ay sonra ve kızımın odası annesinin bebekleriyle dolu.açıkcası çokda hazı hissetmiyordum ama şimdi onu oldukça heyecanla bekliyoruz.birde eşinin dediği gibi o kadar üzülüyorsun birde düşünki kaybetme rriskin oldu o zaman çok daha fazla üzülürsün

tbriklr canım bnce bu çooook norma bişey zamanla ona öyle alışcaksın ki annelik duygun o kadar gelişcek ki onu bırakamıycaksın dert etme bunu isteyip de olmayanlar var

canım tebrik ederim.Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah,ve kendine gel diyorum :eek:lmaz: şuan senin düşüneceğin tek şey bebişinin sağlıklı hayırlı bir evlat olması için dua etmek..arkadaşlarımızında dediği gibi şuan senin yerinde olmak isteyen o kadar çok kişi varki,biri de benim,o yüzden cnm arkadaşım hamileliğin keyfini çıkar..bu arada aramızda çok ta yaş farkı yok..ama ben harıl harıl çalışıyorum 2 senedir..ama Allahım vermeyince olmuyor.. her zaman genç yaşta hamile kalmak avantajdır,keşke senin yerinde olabilseydim...şükretmelisin :Saruboceq: opuyorumnanaktan

tebrik ederim
allah kucagina almayi nasip eder insallah
hisettigin seyler gayet normal canim
hele bir kalp atisini duy, tekmelemeye baslasin bak ozaman hazir oldugunu fark edeceksin
hamileliginin keyfini cikar
ben 6 sene bekleyenlerdenim her ay test negatif ciktiginda sadece aglamak gelirdi icimden
ve birgün cift cizgiyi gördügümde
allahim karmasik duygulara kapildim ayni sen gibi
ama dedigim gibi kalp atisini felan duyduktan sonra tadini cikarmaya basladim
sende öyle yap eminim yakinda alisacaksin
saglicakla kal

Canım bende senin gibiyim. Bende dün test yaptım.Beklemiyordum 2 çizgi çıktı defalarca yapmama rağmen. Ne ağlayabildim ne sevindim mafoldumben

canım bak ne güzel eşinde sevinmiş bu duruma daha nie üzülüyosun ki.şimdi şaşkınsın ve beklemediğin için böylesin.asla pişman olma ilerisini daha şimdiden düşünme.benimde martta bi bebeğim düştü.eşimde şaşkınlıkltan sevinmemişti ve bana zehir etti nerdeyse.1 hafta sonrada düşük yaptım.hem onu hem kendimi öyle bir suçladımki.sevinmesen bile üzülme sakın.yaşın kesinlikle küçük değil.ben 29 yaşındayım şimdiki aklım olsa senin yaşındayken yapardım rahat rahat..bikaç günden sonra alışırsın ve sevinirsin ama nolur üzülüp pişmanlık asla duyma.onu allah yolladı unutma.

X