Hamileyim ama keseyi bile göremedimYardım:((

Missy

CANIM OĞLUM
Kayıtlı Üye
5 Mart 2008
2.420
38
42
Bugün doktora gittim büyük bir hevesle... En azından keseyi göreceğim umuduyla çünkü kendi yaptığım hesaba göre 5 haftalık hamileyim ama bugün göremedim keseyide doktorum geç döllenme olabilceğini söyledi. Yumurtan geç çatlamış olabilir dedi :çok üzgünüm:
Haftaya salı tekrar gidicem...
Ama şuan içimde korku var ve perişan oldum ağlamaktansenağlamasenağlama

Lütfen benim durumumda olup sonradan bebeğini görenler nolursunuz yazınsenağlamasenağlamasenağlama

hayatım sakın üzülme Allahın izniyle o keseyi göreceksin ben tam 4 haftalık hamileyken gitmiştim ve kese gözükmüştü çok erken döllenme olmuş dedi dr ordan hatırlıyorum bazı kişilerin 6. haftada belli olur senin tam 4 hafta bile değil demişti o yüzden sakın endişlenme herşey allahtan biraz sabırlı ol tekrar gittiğinde görürsünüz inşallah birde bende kalp atışları yoktu bende onu kafama çok takmıştım ama tabi kendimi dizginledim gebelik süresi başlı başına bir endişe zaten şuan 5 aylık hamileyim yok neden kıpırdamadı geceleri kabuslar falan demek sende ilerde daha vesveseli olursun kendini böyl alıştırma şimdiden rahat ol hamileleiğini doya doya yaşa Allah herşeyi gönlüne göre versin bebeğin sana mutluluk getirsinn

canım benim yaaaa sen kendini ağlayıpta neden üzüyosun dr unda söylemiş bak geç döllenme olabilir diye idrar testinde pozitif çıktıysa hamilesindir keseyide birdahaki salı görürsün inşallah herşeyin hayırlısını iste allahtan
rabbim gönlüne göre versin arkadaşım

güzelimm benım de kesem gorunmemıstı dış gebelik teshısı bıle kondu ama 6 haftalıkken gorduler keseyı cok sevındım bende kendımı harap ettım kese yoktu ama sakın uzulme erken oldugu ıcın gorunmeyebılıoo uzulme sen bebegınde etlkılenıyo bak...

güzelim ben de senin gibi haftalarca bekledim kese gorunsun diye. 7. hafta gorundu. ama gorene kadar kaç hastane dolaştım biliyo musun. 5 haftalıkken doktora gittiğimde adama 5 haftalık hamileyim dedim. bana ne dese beğenirsin, hamileysen niye bişey gozukmuyo... ben bunu duyunca hastaneyi yıktım ağlaya ağlaya. şimdi o kadar hastane gezip kendimi üzdüğüme kızıyorum. sabret görürsün mutlaka. ben de acaba boş gebelik mi dış gebelik mi diye düşüne düşüne kahrettim kendimi ama şimdi 1,5 aylık bi oğlum var :) boş yere üzme kendini ve şunu bil ki bayanların çoğu senin gibi düşünüyo. duyduklarımızdan çok etkileniyoruz çünkü.

:1hug:Hırçınımm canım lütfenn ama..
Keşke şuan msnde olsaydın yaaa..
Biz senle ne konuşmuituk ağlama lütfenn.Doktorun söylemiş geç döllenme olduğunu boşuna kendini üzüp bebeğinidee üzme llütfenn o seninn ve allahın izniyleede görüceksinn keseyii
:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

görünmemesi çok normal.benim 5. hafta anca vajinal ultrasonla göründü 6haftalıkken net göründü.ama bebek yoktu oda 8. hafta göründdü.endişelenmen normal tabi ama ağlayıpta kendini yıpratma lütfen içini ferah tut.hayırlı uğurlu olsun canım

Merhaba hırçın deniz .Şuan seninle aynı durumdayım.5 haftalık hamileyim .Dün gittim ama kese görünmedi.Ama doktorum o kadar pozitif ki içimi çok rahatlattı.2 hafat sonra gel o zaman görünmesi lazım dedi.Yani 6-7 hafta sonra.Bana stres yaparsan kafaya takarsan bebeği de çok etkiler dedi.Sebeplere yapışıp gerisini Rabbime bıraktım.O herşeyin hayırlısını verir ve bilir.Artık hiç olumsuz düşünmüyorum bebeğimle konuşuyorum hep.kendine iyi bak.

canım bitanem geç döllenmede bu tür şeyler oluyor görünmüyor sadece bekle sabret bende beklemedeyim tamam zor ama becburuz sabırlı olalım ki bebişlerimize kavuşalım içini ferah tut iyi düşün iyi olsun.

canım sende hayırlısıyla görürsün keseciği çok güel yapıyorum sen içini ferah tut gerisi Rabbime kalmış canım.

canim üzülme yaaa gec döllenme bazen olabiliyo iyi düsünmeye calis aglama ki bebekte etkilenmesin
birdahaki gittiginde hem keseyi görürsün hemde kalbini duyarsin allah in izniyle bak bende söylemesi

canim bos yere kendini uzuyosun dr aciklamis zaten gec dollenme olabilir diye korkmana gerek yok yani gec olsun guc olmasin saglikli hayirli olsunda hesaplarina gore 2 hafta sonra dogsun onemli olan saglikli olmasi tatlim ben 4 haftalikken gorunmustu kesem simdi 9 haftalik oldu kisiden kisiye degisiyo uzulme aglamada bebise stres yapma onuda uzme tatlim pozitif dusun ya ins gorceksin bebisini hayirli haberlerini bekliyoruz kib

Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederima.s.
Bir An okadar panik oldumki, göremeyince korktum keseyi... Hemde çok dış gebelik olmasından yada düşmesinden:çok üzgünüm:
Daha önceden iki düşüğüm oldu..
Yeniden aynı üzüntüleri yaşamak istemiyorum inşallah allahın izniyle görürüm bebeğimi sorunsuz olur bu defa..
Yazdıklarınızı okuyunca içim biraz daha rahatladı şimdi daha sakinim Allah'a emanet hakkımda hayırlısı olsun demekten başka birşey gelmiyor şuan elimden....:Saruboceq:

CANIM ben 5+5 de gitdik göremedik ben vajinadan istedim ozmaan gördüm idaki hafta gel bebeğide görelim kabi dinleyelim dedi biz bir heycan gitdk ne bebekne kalğ atışı dünyam aşıma ıkıldı bir hafta sonra gel dedi ben bir hafta ağladım krtaj falan olcam diye gitdim ne görelim bizim ufaklık bi biüyümüş kalbi de atıyor biraftsmı zehir etmişmi boşu boşuna yani şimdi herşey yolunda oğluşum olcak inşlHseninde öyedir sıkma canın.

canım üzülme doktorunda demiş gç döllenme olabilir diye senin hesaba göre 5 haftalık ama geç döllenmeyse 3 haftalık yani daha rahme düşmemiş salı günü görürsünüz inşallah

ay canım yaa bu hamilelik çok zor sanırım 9 ay hep bişeye takıcaz kafayı ağmayatan gözler şiş dolaşıcaz bende 8+4 günlük hamileğim 5 haftada kese göründü ama kalp atıcı görünmedi 2 gün sonra gene dr gidicem bende inş. kalp atışını görürüm herşey normaldir inş diye dua ediyorum sonra testler olacak onlar için endişe edicez inş bebişlerimiz sağlıklı olur

İnşallah dediğiniz gibi olur haftaya görebilirim...
Hakkımda hayırlısı olsun sağlıklı olduğunu, geliştiğini bir öğrensem çok mutlu olucam... Şuan tedirginim biraz öyle sevinemiyorum bile:çok üzgünüm:

canim beta degerin yükselmeye devam ettigi sürece korkma ..ultrason karindan mi bakti vajinal mi
eger karindan baktiysa zaten saglikli sonuc alinmasi biraz zor olabiliomus..
ben inaniyorum haftaya kalbiyle birlikte duyucaksinda göreceksinde

Canım benim yaa inşallah görürüm:Saruboceq::Saruboceq:
Hem alttan hem karından baktı sağlık olsun haftaya herşey netleşicek ben şuan dış gebelik olma olasılığından korkuyorum:çok üzgünüm:
Ama inşallah allahın izniyle kötü şeyler yaşamam:Saruboceq::Saruboceq:

canim benim hamile olduguna cok sevindim,yeni gördum basligini .hicc uzuntu yapma 5 hafdalikken gözukmemesi gayet normal daha erken bende 5 hafdalikken gittigimde hic bir sey görmemisdi doktorum 1 hafda daha bekletipo gittigimde anca görebilmisdi doktorum ,simdiden gözun aydin diyorum ,bebisin insallah seninle canim,benim keratada gelmek bilmiyor 2 gun sonra 40 hafdam doluyor ne gelen varr ne giden,,,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…