hamilelikten önce folikasit

NeSLa_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2009
37
0
38
merhaba kızlar

bi arkadaşım çoçuk düşünmeden 1-2 ay önce folik asite başlamanın çoçuğun gelişimi için çok iyi olduğunu söyledi. ve bende internette biraz araştırma yaptım.. internette de yazıyor.. Peki arkadaşlar siz kullandınız mı ? Pahalı bir şeymidir ? dr yazmasına gerek var mı eczaneden alabilir miyiz ?

canım dr git söyle çocuk düşünüyoruz diye hemen yazıyolar 1tl bişey dr yazarsa
yazmasada pahalı bişey olacağını sanmıyorum en fazla 5tl olsun
ben hamile kaldığımda bilmiyodum dr gittim hiç bişi demeden yazdı
ayrıca yengem tüp bebek tedavisi görüyodu onada hemen yazdı hamile kalmadan önce başlamıştı...

canım ben 3 ay öncesinden başladım kullanmaya.dr.un yazmasına gerek yok.eczanede FOLBİOL diye satılıyor 1 tl zaten ucuz.günde 1 tane kahvaltıdan yarım saat sonra alıyordum ben.bebeğin gelişimi için çok önemli folik asit.bebeğim sağlıklı çok şükür.2li testide iyi çıktı.bence hemen başla

merhaba kızlar

bi arkadaşım çoçuk düşünmeden 1-2 ay önce folik asite başlamanın çoçuğun gelişimi için çok iyi olduğunu söyledi. ve bende internette biraz araştırma yaptım.. internette de yazıyor.. Peki arkadaşlar siz kullandınız mı ? Pahalı bir şeymidir ? dr yazmasına gerek var mı eczaneden alabilir miyiz ?
ben de hamile kalmadan bir ay önce folic plus kullandım. hatta burada başlık da açmıştım.hamile kalmak ve çocuğun ilk üç ay gelişimi için çok önemli mutlaka almalısın. ben eczaneden 8 liraya almıştım. dün doktorum da yazdı 2 lira oluyor reçeteyle alınca
Allah kolaylık versin.

bende kullanıorm cnm eczaneden aldım doktora gitmeden internetten araştırmıştm günde 1 tane alıosn

hamilelik öncesinde kullanacaksanız dr yazmıyor
hamileyseniz dr yazıyor ama zaten pahalı değil hemde o kadar ucuz ki bi an şüpheye düştüm iyi bi ilaç değilmiki diye ama dr verdi ismini FOLBİOL ilacın adı ve fiyatı1.500tl :)

folic plus ile folbiol arasında fark var demekki.folic plus 8tl miş
folbiol 1tl.
fark var mı gerçekten

hamileliğe hazırlanırken 3 ay boyunca günde 1 tane hamileyken günde 3 tane...hepsi aynı anda da olabilir ( ama zamanla çok rahatsız ediyor) günde 3 kez sabah öğlen akşam da olabilir...(bu bahsettiğim folic plus diğerinin de farklı olduğunu zannetmiyorum ilaçların içeriği üzerinde yazar ordan içinde hangi etken maddeler var bakabilirsiniz ilacın pahalı olması herzaman daha iyi olduğu anlamına gelmez, fiyat çoğu zaman firma farkından kaynaklanır...bir nevi marka farkı...herzaman değil tabi çoğunlukla)

Son düzenleme:
hamileliğe hazırlanırken 3 ay boyunca günde 1 tane hamileyken günde 3 tane...hepsi aynı anda da olabilir ( ama zamanla çok rahatsız ediyor) günde 3 kez sabah öğlen akşam da olabilir...(bu bahsettiğim folic plus diğerinin de farklı olduğunu zannetmiyorum ilaçların içeriği üzerinde yazar ordan içinde hangi etken maddeler var bakabilirsiniz ilacın pahalı olması herzaman daha iyi olduğu anlamına gelmez, fiyat çoğu zaman firma farkından kaynaklanır...bir nevi marka farkı...herzaman değil tabi çoğunlukla)

peki bu ilaçların zamanla verdiği rahatsızlık nedir.

bende folic plus günde 3 tane içiyodum.3-5 günden sonra mide bulantısı yaptı .bende kestim.hamile kalınca başlamayı düşünüyorum.doktor gece yatarken 3 tane birden al miden bulanıyosa dedi ama ben bulantıyla çok başa çıkamıyorum bu yüzden bıraktım.

hamilelikte zaten bulantı oluyor bide bu ilaçlar cabası mı yani ?? ::) ne bitmez çilesi var bu kadıların böyle :)

Son düzenleme:
X