Doğuma Hazırlık hamileliktekı karın çatlamaları

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

fisnur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2009
46
0
karın çatlamalarını önlemek için ne yapmalıyım badem yağını duymuştum ama o yeterlı olur mu başka ne tür krem kullanabilirim şimdiden tşkler arkadaşlar

Ben 6. aydan beri Mustela kullanıyorum,şu anda bir çatlak yok ama sonradan belli olur mu bilmem,son ayımdayım.

mustela markası mı oluyor ne oluyor anlamadım arkadaşım bide sadece onumu kullanıyorsun hiç çatlama yapmadı mı onu kullandıktan sonra

mustela markası mı oluyor ne oluyor anlamadım arkadaşım bide sadece onumu kullanıyorsun hiç çatlama yapmadı mı onu kullandıktan sonra

Mustela markası evet,sadece onu kullandım,hem de öyle hergün falan değil,böyle şeyleri kullanmada çok düzenli değilimdir,banyodan çıktıktan sonra sürdüm,o da günaşırı faln.şimdi 36. haftadayım Johnson's Baby bebe yağı da sürüyorum ek olarak.

valla bende 7 aylık hamileyim çok şükür bendede şimdilik bişi yok.bende hakiki zeytin yağı sürüyorum cok ii geliyo hem bebege faydalıymış hemde bana :)

kızlar bende 37 haftalık hamileyim jonhson s vazelin ve bebek yağı kullandım çok iyi geldi özellikle vazelin eskidende hep vazelin kullanılırmış son2 haftaya kadar hergün sürdüm bu ara ihmal ettim die karnımın altında ufak kızarıklılar başladı bide bebek aşağı indiği içinde yırtılmalar başladı çok degil ama 1 kaç ufak çizgi

Dün bir programda vardı ,çatlaklar için;
Kakao yağı,gliserin,kayısı yağı,badem yağı,jojoba yağı,fındık yağı ve menekşe yağını karıştırıp sürülecekmiş.Yağ emildikten sonra da banyoda güzelce bir kese yapılıp ardından bir daha bu karışım sürülürse iyi gelirmiş.Kesede kan dolaşımı için faydalıymış.Bu çatlak oluşmaması için.
Ayrıca daha önceden oluşmuş çatlaklar için de yine aynı karışım sürülecek,fakat sürdükten sonra etimizi çimdikleyerek kan dolaşımını arttırmalıymışız.
Dünkü programda Dr amca manken kızı baya çimdikledi dekafamçokkarıştı

canim eger catlayacaksan ne kullanirsan kullan onleyemezsin ben son aya kadar hic catlamadim her gun yag kullaniyordum ama son ay oyle bir catladimki ne yaptiysam onleyemedim catladiginda kullandigim yag kasintiya bile iyi gelmemisti en sonunda penatenin kremini kullanmistim sadece o iyi geldi bana

canım bence ciltle alakalı ben son bir haftaya kadar hiç çatlağım yoktu son hafta hatta doğumda bile çatladı sanki göbeğim fay hattına döndü

gercı genelde vucudunla alakalı catlayıp catlamaması
bende hamılelıgımde vazelın ve bebe yagı kullandım
ama doguma son 2 hafta kala catlaklarda ortaya cıktı
7. 8. ayda karnında kasıntı olursa eger kı genelde oluyormus
sakın tırnaklarınla kasınma oda ız kalmasına neden oluyormus
kıııı bende kaldıııı

valla nen kullanırsan kullan 38. haftama kadar çatlamaDIm bebe yağı badem yağı kullandım oh çatlamicam heralde derken 39 da çatır çutur çatladıım yapcak bişi yok sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…