hamilelikte temizlik maddeleri, saç boyası ve kişisel bakım ürünlerinin zararı var mı

yasamayiseviyorum

şansınla gel miniğim
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2012
1.457
4
3 sorum vaaaaaarr

1) Kızlar bende daha yeni hamileyim ama aynı zamanda deli gibi temizlik hastasıyım bugün baştan aşağıya evi temizledim yine, her gün elimde çamaşır suyu, cam suyu yer temizleyiciler olur ve her güm evin her köşesini bunlarla sil baştan temizliyorum ve malum hem solunum hem elle temas ediyorum bu temizleyicilerin bir zararı var mı hamile arkadaşlar siz nasıl kullanıyorsunuz merak ediyorum. bugün banyoyu temizlerken bi fena oldum mesela

2) Saç boyasının kimi yerde kullanmasının zararlı olmadığı kimi yerde zararlı olduğu yazıyor şimdi sanatçıları düşünüyorum mesela Esra Erol her an saçları boyalıydı hamileyken, yani acaba gerçekten bir zararı yok mu. çünkü kimyasal olarak bu zamana kadar bebeğe her hangi bir zararıyla ilgili haber görmedim daha.Siz nasıl çözdünüz saç boyası problemlerinizi. Ben planlamadan hamile kaldığım için saçlarımın çoktan boya vakti geldi ve daha 3 haftalık bir gebelik var 3 aydan sonra boyatmak istesem önerebileceğiniz bitkisel veya bildiğiniz zararsız boyalar var mı.

3) Son sorum kişisel bakım ürünlerinin ojenin, vücudumuza sürdüğümüz kremleride düşününce onlarda kimyasal sonuçta. ileirde oluşacak çatlamalar için ne kullanıyorsunuz . sonuçta karın bölgesine falan süreceğiz. ben normaldede vücudum sıkı dursun diye vaz.elinin kakao yağlı olanını kullanırdım siz neler öneriyorsunuz

yardımcı olursanız sevinirim

(alıntıdır)

İlk üç ay kesinlikle saçınızı boyamayın!

Doktorlar, hamile bayanların hamilelik dönemlerinin ilk üç aylık periyodunda saçlarını boyatmamaları tavsiyesinde bulunup üç aydan sonra da saçların ancak bitkisel boyalarla boyatılması gerektiğini belirtiyor.

“Hamileliğin ilk 3 ayında annenin maruz kaldığı zararlar, bebeği diğer aylara göre daha çok etkiler.

İzotretinoin içerikli sivilce ilaçları doğumsal anomalilere neden olur.

Saçları da ilk 3 aydan sonra, bitkisel boyalarla boyatmak gerekir.”

Kimyasal maddeler, solunum yoluyla, ağız yoluyla veya tensel temas ile alınabilir. Bazı maddeler anne karnındaki bebeğin (fetus) gelişimini olumsuz etkileyeceği gibi bazı maddelerin de hiçbir yan etkisi olmadığı deneylerle kanıtlanmıştır.

Bazılarında kötü etkilerinin olup olmadığı halen bilinmezken bazılarının etkisi, gebeliğin belirli sürelerine kadar zararlı, daha sonraki aylarda zararsızdır. Bu yan etkiler, bebeğe hem fiziksel hem de zihinsel zararlar verebilir, gelişimini engelleyebilir.

Saç Boyatmak için Doğumu Beklemekte Fayda Var

Kozmetik (saç boyaları, kremler, parfümler, temizleyici maddeler vs..) kullanımında, genelde en sık problem saç boyalarında yaşanmaktadır. Sıklıkla kullanılan kalıcı ve yarı kalıcı boyaların içindeki maddelerle yapılan deneylerde, bebek üzerine zarar verici etkiler görülmemiştir. Fakat tedbirli davranmak için, doğum sonrasına kadar saçların boyatılmaması daha uygundur.

valla canım benim benim ikinci bebeğim ben ikisinde de işimi de yaptım tabi gücüm yattiğince saçımı da boyattım denize de gittim vs hiçbir sorun olmadı öyle de gezilmiyor kafa rengarenk oluyor kötü herkesin düşüncesi ben yaptırıyorum işe gelince kendini fazla yorma dikatli iş yap çamaşır suyunu fazla kullanma aşırı olmasın dinlene dinlene iş yap zaten şiştinmi yapamaycaksın ağır ağır gücünün yettiğince zorlama kendini

valla canım benim benim ikinci bebeğim ben ikisinde de işimi de yaptım tabi gücüm yattiğince saçımı da boyattım denize de gittim vs hiçbir sorun olmadı öyle de gezilmiyor kafa rengarenk oluyor kötü herkesin düşüncesi ben yaptırıyorum işe gelince kendini fazla yorma dikatli iş yap çamaşır suyunu fazla kullanma aşırı olmasın dinlene dinlene iş yap zaten şiştinmi yapamaycaksın ağır ağır gücünün yettiğince zorlama kendini

Bende boyatmayı düşünüyorum çünkü çok berbat duruyor çünkü 3 ay kadar zararlı sonrası değil demişler bazı yerde bakacağız artık :nazar:

sanırım siz hamileyken boyamışsınız saçınızı?bende 6. ayıma girdim diplere değdirmeden gölge yaptırmayı düşünüyorum bu ara.Zararı olurmu diyede çok merak ediyorum.Siz bir sorun yaşadınız mı hamileyken boyatınca??

Temizlik konusunda amway markasının ürünlerini onerebilirim. Çevremde pekçok kişi hamilelikte kullandı doğal olduğu için.

sanırım siz hamileyken boyamışsınız saçınızı?bende 6. ayıma girdim diplere değdirmeden gölge yaptırmayı düşünüyorum bu ara.Zararı olurmu diyede çok merak ediyorum.Siz bir sorun yaşadınız mı hamileyken boyatınca??
Saçlarda çok beyaz varsa tamam da sırf zevk için gölge röfle yaptırmak risk cunku açıcı lazım

X