Hamilelikte Sistit

Lady Guinevere

“Size Nasıl Geliyorsa”
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
8.628
7.318
28
Kızlar dün de konu açmistim doktor idrarda enfeksiyon gördü ve antibiyotik başladı diye.

Bugün sonuçlarım e-nabıza düsmüs. Bir bakayım dedim ve sistit olmusum 🥲 O yüzden kasıklarımda o ağrı varmış. Simdi belirtilerine falan bakınca doğru.. cünkü idrar yaparken de bu bölgede ağrım oluyordu. ben bebek mesaneye baskı yapıyor diye ağrı oluyor sanmıştım. Meğer mesanede enfeksiyon varmis 🥲🥲

antibiyotiği doktor 3 günlük verdi onun dısında bol c vitamini ve su tüket dedi. başka ne yapabilirim kızlar gecmesi için? Bebeğe zarar vermeden hemencecik gecsin istiyorum. Ayaklarıma sürekli çorap giyip geziyorum artık. Bunlar dısında ne yapabilirim? Hayatımda ilk kez sistit oldum bu arada. Evlendikten sonra 2 kez idrar yolu enfeksiyonum olmustu ama onlar daha farklıydı. Vajinamda ağrı oluyordu ve sadece idrar yaparken yoğundu. Ama simdi hareket ettiğimde de ağrı var mesanemde. Hiç tecrübem yok yani 😂 Napabilirim? 🙃

atlattım çok sükür. ağrılarım zaten ilacın 4.günü gecmisti. dün de sağlık ocağında tahlil yaptırdım tekrar temiz çıktı çok sükür. su an iyiyim
Çok şükür geçmiş olsun. Rica etsem değerleriniz nasıldı ve hangi tedaviyi uyguladınız? Benim aşağıdaki gibi. Zimaks 400 ve tek doz üromisin verdi. Sanki etki etmiyor gibi.
Screenshot_2024-10-16-19-34-58-480_tr.gov.saglik.enabiz.jpg

Çok şükür geçmiş olsun. Rica etsem değerleriniz nasıldı ve hangi tedaviyi uyguladınız? Benim aşağıdaki gibi. Zimaks 400 ve tek doz üromisin verdi. Sanki etki etmiyor gibi.Eki Görüntüle 3491725
benim e nabıza düsmedi hala özelde vemistim tahlili. ama tahlil sonucumda bakteri - yaygın yazıyordu. ve çok ağrım vardı hareket ettikçe kasıklarımda. bana sadece azeltin verdi doktor. 3 gün kullan, bol su iç ve c vitamini al dedi. 1 hafta sonra da tekrar idrar ver demisti. ilacı kullanırken saatine vs dikkat ettim hep aynı saatte aldım. kullanırken bende de bi değişiklik olmadı hala ağrım vardı az da olsa. ama ilacın bitmesinin ertesi günü ağrım falan kalmadı. artık idrara sıkıştığımda bile ağrı olmuyor.i çok sükür.

benim e nabıza düsmedi hala özelde vemistim tahlili. ama tahlil sonucumda bakteri - yaygın yazıyordu. ve çok ağrım vardı hareket ettikçe kasıklarımda. bana sadece azeltin verdi doktor. 3 gün kullan, bol su iç ve c vitamini al dedi. 1 hafta sonra da tekrar idrar ver demisti. ilacı kullanırken saatine vs dikkat ettim hep aynı saatte aldım. kullanırken bende de bi değişiklik olmadı hala ağrım vardı az da olsa. ama ilacın bitmesinin ertesi günü ağrım falan kalmadı. artık idrara sıkıştığımda bile ağrı olmuyor.i çok sükür.
Anladım, tekrardan çok geçmiş olsun. Çok teşekkür ederim 🙂

X