Hamilelikte Saç Kestiren Var Mı ?

amaaaaaaaaan yok adım atmayacaksın yok bilmem ne az önce geldim kuaförden 5 aylık hamileyim baya da kestirdim hurafe bunlar güzelim hurafe hem kışın saçlar zaten zor kuruyo üşütüp hasta olacaz uzun saçlarla ben inanmıyorum kuranda yazıyormu yazmıyor bilimsel bir açıklaması var mı yok geçelim bunları arkideşler takmayın kafanıza....

sirincek bende senin gibi düsünüyorum sonucta batil inanc ,kuranda yazmis olsaydi bende kesinlikle kestirmezdim ,
bende kestirdim sacimi .... bir iki ay sonra tekrar düsünüyorum

kestir gitsin ben 2 kere kestirdim 4 ayda.Yok saçlar kestirilirse bebeğin ömrü kısa olurmuş ona kalırsa kaşlarımızıda almamamız lazım değilmi:)

Ben devalearca uçlarından kestirdim, hurafe bence böyle şeyler...Gece sakız çiğnenmez, gece tırnak kesilmez falan da derler ne alaka? Bilimsel bir açıklaması yok ki bunların. Bence saçma

-tatlicadiarzu-ya ben inanmam böle şeylere..saçını kestirirsen çocuğun aklı kesilirmiş dediler banaa da inanmazdım..sonra hamile kalınca insan şüphe ediyo..ne var diosun 9 ay kestirmezsem bi yerim eksilmez ya nolur nolmaz

kızlar bence herşey hurafe değil...babaannem gül koklamış halamın anlında gül mevsimin de kırmızılaşan mevsimi geçince solan bir iz var...teyzem hamileyken nar çekmiş canı yerken sıçramış eline yüzüne kuzenin omuzunda nar mevsiminde kızaran iz var...hadi bulun bilimsel açıklamasını...ben inanıyorum valla

hiç duymamistim, boya zararli tamamda, saç kestirmekle bisey olmaz.bende kesterdim, ilk hamileligimdede kestirmistim, bûtün tanidiklarimda hamileyken kestirdiler Allaha sükür çocuklar gayet iyi

iyii hamileyken nar da mı yemeyecez, ben inanmıyorum arkadaş, onu yeme iz olur, bunu koklama iz olur, yok devenin diyecem şimdi olmayacak,,

benim saçlarda püskül püskül oldu.ama kuaförüm kesmiyor.şimdi o kadar çok bunu söyleyen olduki bende tırsıp kestirmiyorum.zaten meleğimle çok zor zamanlarımız oldu ona birşey olsun istemem.aslında böyle şeylere inanmam ama o kadar çok söyleyen olduki bende kestirmiyorum.bugüne kadar saçlarım kısaydı şimdi bu bahane ile uzatmışta olurum.

Saç kestirmekle bişi olcağını bende düşünmüyorum ama işime de gelmiyor değil yani bi ara kestirmiştim şimdide ohh uzuyo valla doğum yapana kadar belimde olur:)))))) Ama diğer leke olaylarına inanıyorum örneklerini gördüm denediler oldu, ben de denedim ciğeri elledim bacağıma sürdüm eşim böle şeylere inanmaz da oyüzden sırf ona göstermek için yaptım :)) ' aylık hamileyken eşimin getirdiği çiçekleri koklamıştım çok korktum sonuçta bi anlık kokladım sonra aklıma geldi ama oldu bikere yapcak bişi yok bebişlerimiz sağlıklı doğsunlar da bunlar çokta önemli şeyler değil.

Saç kestirmekle bişi olcağını bende düşünmüyorum ama işime de gelmiyor değil yani bi ara kestirmiştim şimdide ohh uzuyo valla doğum yapana kadar belimde olur:)))))) Ama diğer leke olaylarına inanıyorum örneklerini gördüm denediler oldu, ben de denedim ciğeri elledim bacağıma sürdüm eşim böle şeylere inanmaz da oyüzden sırf ona göstermek için yaptım :)) 2 aylık hamileyken eşimin getirdiği çiçekleri koklamıştım çok korktum sonuçta bi anlık kokladım sonra aklıma geldi ama oldu bikere yapcak bişi yok bebişlerimiz sağlıklı doğsunlar da bunlar çokta önemli şeyler değil.

hamilelikte çok fazla saç dökülmesi yaşandığı için bende hamileliğimin ikinci ayında saçlarımı kestirdim..İçinizi ferah tutun

islam dini bu tür hurafelerle savaşmayı emreden..ben ekstirdim..allah esirgemezse hic bır sey esirgemez....ne yanı sac kestırmekle cocugun ömrünün ne lakaası olabılır..lütfen bu kadar yobaz olmayın

Ben az önce kestirdim fazla değil sadece kırıkları aldırdım, batıl inançların çok fazladır aslında ama yüzleşmem gerekiyordu çekindiğim şeylerle

Valla ben kestirmiyorum zaten kisaydi simdi uzuyo bari :)
Cabuk ta uzuyo hem insan hamileyken degilmi kizlar?

Ben 2 kere kestirdim saçlarımı ben bu tür hurafelere inanmıyorum, hem hamileyken bakımlı olmak moral oluyor, saç kestirmekle ömür uzalıp kısalsaydı oooo inanmayın arkadaşlar böyle şeylere

bende sacımı kestırmek ıstıyorum.cok fazla dokuluyor cunku.
aslında hurafelere ınanmam ama yınede ınsanın aklı karısıyor..kaydirigubbakcemile

yani hurafe bile olsa insan kendinden önce bebeğini düşünüyor.bende cesaret edemedim.doğumdan sonra ciddi bir değişiklik yapacağım.hem zaten saçımı uzatmak istiyordum buda bahanesi olsun dedim kendi kendime.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…