Hamilelikte oruc tutmak

aziza111

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2016
34
12
Merhaba kizlar ..

Hamilegimin 8. haftasindayim hersey cok normal biliyorsunuzki ramazan ayi yaklasiyor cok istiyordum bu sene orucumu tutmayi fakat daha sonra hamile oldugumu ögrenince tutmaktan vazgectim .. Hic aranizda hamile iken oruc Tutan oldu mu olduysada kötü oldunuz mu veya bebege kötü etkileri olduumu ?? Tesekürler simdidenn

Merhaba kizlar ..

Hamilegimin 8. haftasindayim hersey cok normal biliyorsunuzki ramazan ayi yaklasiyor cok istiyordum bu sene orucumu tutmayi fakat daha sonra hamile oldugumu ögrenince tutmaktan vazgectim .. Hic aranizda hamile iken oruc Tutan oldu mu olduysada kötü oldunuz mu veya bebege kötü etkileri olduumu ?? Tesekürler simdidenn
Ilk hamileligimde ben tutmustum. Normalde hamilelik süresi zorlu ve stresli bi dönem. Insan her zamankinden daha fazla yorgun ve halsiz oluyo.bide oruc tuttugumda sürekli yatiyordum kalkamiyodum. Bebeğin gelisim dönemi etkilendigi icin benim bebegim cok zayif doğmuştu. Simdi ikinci gebeligimi yaşıyorum ALlah affetsin bu sene tutmayi düşünmüyorum

Merhaba kizlar ..

Cnm bende 6 buçuk aylık olucam Allahın izniyle ama aç kalınca kötü oluyorum elim kolum tutmuyor zaten ilaçta içiyorum mecbur tutamicam ama senin bebeğin kucukmus ve bebek kandan besleniyor bu dönemde o yüzden doktoruna danis cnm

Merhaba kizlar ..

Can'ım doktoruna danış :KK54:

Merhaba kizlar ..

ben doktoruma sordum kesinlikle tutmayacaksın tam bebeğin vitamin alacağı zamanlar dedi cnm

Canim bu kadar kendini uzme strese sokma bu sene bebislerden dolayi tutamayiz ama bi sonraki hem ramazani hemde borclarimizi tutariz Allahin izniyle benim ilk hamileligim ramazana denk gelmemisti ama lohusaligim denk geldi tutamadim 1 sene sonra borclarimi odedim sukur. 18 saat tutuluyor burda o kadar zaman hem ac hem susuz kalmak yazik karnindaki bebege niye bu kadar eziyet Allah her iste bir kolaylik vermiyor mu

Cnm bende 6 buçuk aylık olucam Allahın izniyle ama aç kalınca kötü oluyorum elim kolum tutmuyor zaten ilaçta içiyorum mecbur tutamicam ama senin bebeğin kucukmus ve bebek kandan besleniyor bu dönemde o yüzden doktoruna danis cnm

Canim bebek ne zamana kadar kandan besleniyor ne zaman anneden beslenmeye basliyor?

Yurt disinda yasadigim icin Doktorumun kesinlikle tutma dicegini biliyorum acaba türkiyedeki doktorlar bu konuda ne diyor bir bilginiz varmi
Cnm ben geçen sene hamile olduğumu öğrendiğim de ramazandi kan degerimde gebelik çıktığında hemşireye oruç tutuyorum demiştim oda bana tutma demisti

Ben tutmadim sahsen karnimdakine acidim ac kalacak diye bisey yemezsem tansyonum dusuyodu zaten bayiliyodum dogumdan sonrada tutamadm sutum kesilecek diye bebek 7 ay olduktan sonra kazasini tuttum

Merhaba kizlar ..

Cnm arkadaşim hamileligini orucun ortasinda ogrendi. 4 haftalikti. 2 hafta daha tuttu zaten bitti sonra.
Ama senin 8 haftalik zaten kusma migde bulantilarin baslarsa orucun da yarim kalacak. Bence tutmamalisin.
Istersen ilk gun başla kendini iyi hissedersen tutarsin

Hamilelikte oruç tutmak dinen sakıncası yok diye biliyorum. Hatta ilk 3 ay hariç tutulması gerekiyor bide son 1 ay

Son düzenleyen: Moderatör:
X