Hamilelikte öksürmek bebege zarar verir mi?

Anaymbenana

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2022
1.765
854
Kizlar 3 gündür ağır bı grip geçiriyorum malesef ki bugün inanılmaz derecede öksürmeye başladım kasıklarım acımaya başladı bebeğime bir zarar gelir mi? Doğal yolla nasıl geçirebilirim ?

2 hafta boyu çektim öksürüğü, hatta öksürmekten kasıklarımda ağrı oluyodu.. ilaç kullanmamak için direndim, uzun sürdü o yüzden. bende bi sıkıntı olmadı ama doktorunuza danışın isterseniz

hastalığım geçti ama 1 aydır öksürüğüm geçmedi. 7. Ayın içindeyiz. Bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum doktorunuza danışırsınız

Kizlar 3 gündür ağır bı grip geçiriyorum malesef ki bugün inanılmaz derecede öksürmeye başladım kasıklarım acımaya başladı bebeğime bir zarar gelir mi? Doğal yolla nasıl geçirebilirim ?
Ben 7 haftalık hamileyken şiddetli bir öksürüğe yakalandım ve gebeligimin başında olduğum için doktorum hiç birşey icmemelisin demişti icemedim 2 hafta takir takir öksürdum çok şükür olmadı bişey korkmayın olmaz inşallah.

Kızımda covid sonrası kalan öksürüğü abartısız 2 buçuk ay çektim yorulmuştum artık ömür boyu kalacak sanmıştım oyle yerleşmişti şükür geçti ben de korktum ama bi sey olmadi o kadar uzun süre öksürük çektim ki sonrasında kaburgalarım çok gevseyip kasilmaktan iltihap kapmış o derece yani Allah sabır versin geçiyor bebeğe zararı da olmuyor Allah in izniyle ama her gebe ayni mıdır bilemem

Bu perşembe cinsiyetini öğrenmek için gideceğiz o zaman doktoruma söyleyeceğim..artık öksürmekten perişan oldum gece uyuyamadim korkuyorum da bebeğime birşey olacak diye

İnşallah ya çok korkuyorum çünkü çok kuvvetli öksürüyorum kasıklarım bile çok acıyor artık

İnşallah dediğiniz gibi olur teşekkür ederim kendi annem de şimdi ayaklarının altına vikis sür faydası olur dedi ama bilemedim sizce çıkışın bı zarari olur mu bebeğime?

Benimde boyle bir donemim oldu nane limon bal icerek aci eksi corbalar icerek atlattim diyebilirim
Çorbalarımi olabildiğince acı içmeye çalışıyorum..aynı zamanda burun tıkanıklığım da var Zor nefes alıyorum..gece hem burun tıkanıklığı hemde öksürmekten helak oldum.. inşallah çabucak atlatirim teşekkür ederim

Hayır zarar vermez. Doğal ilaç zaten zencefil gribal virüsleri yok ediyor.
1 kupa bardak çay için, bir cezveye 1 çay kaşığı zencefil, yarım dilimlenmiş limon, ve 1 bardak su koyup karıştırın kaynasın. Biraz içilebilir sıcaklığa gelince süzün ve 1 çay kaşığı bal ekleyip için. Çok etkili bir çay. Günde 2-3 kez taze yapıp içebilirsiniz. Allah şifa versin.

Burnumun deliklerine cok az vics suruyordum ve nerdeyse oturarak uyuyordum tikanmamak icin
Ve oksururken de oturuyordum hemen
Yatiyorsam da sol tarafima donup bacaklarimi kendime cekiyordum fazla kasilmamak icin
Gecmis olsun

İnşallah dediğiniz gibi olur teşekkür ederim kendi annem de şimdi ayaklarının altına vikis sür faydası olur dedi ama bilemedim sizce çıkışın bı zarari olur mu bebeğime?
Ben çaresiz kalınca akla gelecek herseyi denedim onu da denedim . Pekmez Tereyağı eritme olayı falan yabi suan unuttuğum herseyi denedim . Öksürük şurubu asla vermedi doktor çekeceksin dedi mecbur çektim hiç biri ise yaramadı ama belki sende yarar bi dene istersen

Benim kuzenim hamileyken böyle hasta olmuştu bebek öksürük şurubu içip günlük yakıp pamuğu sırtına basmıştı. Hamileyken bağışıklıkta düşüyor hastalıklar da daha uzun sürüyor malesef. Ayaklarınızı ve belinizi hep sıcak tutun geçmiş olsun sağlıkla gelsin bebişiniz

Bunu bugünden itibaren mutlaka deneyeceğim teşekkür ederim

Burnumun deliklerine cok az vics suruyordum ve nerdeyse oturarak uyuyordum tikanmamak icin
Ve oksururken de oturuyordum hemen
Yatiyorsam da sol tarafima donup bacaklarimi kendime cekiyordum fazla kasilmamak icin
Gecmis olsun
Bende öksürürken bacaklarımı kendime çekiyorum kasilmasin daha fazla diye..bugün bide bulantı eklendi sağolsun

Amin inşallah teşekkür ederim maalesef bugün diğer günlerden çok daha kötüyüm nefes alamıyorum midem aşırı bulanıyor ne yesem çıkıyor öksürük desen haddi hesabı yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…