hamilelikte mantarı nasıl önleyeceğim yardııımmm nolur

nisa77

Guru
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2007
842
25
arkadaşlar ben 3 yıl bitti 4 e girdik evliliğimizde ve sürekli mantar oluyorum.bu akıntı peynir kesiği şeklinde.tedavi oluyorum öbür ay yine oluyor.şimdi hamileyim ve şimdi öyle berbat bir akıntı ki artık peynir kesiği gibi değil ne yapacağımı bilmiyorum.dr um 3 ayı doldur fitil veririz sana dedi.ama kullanabilirmiyim bişey olur mu.bu durumu yaşayanlar yardım edin noluurr.daha önce 5 düşük yaşadım ve çookk korkuyorum mantardan dolayı bişey olur mu diye.senağlama

kendini temiz tutarak canım sık sık çamaşır değiştirerek iç çamaşıarlarını özelikle utulemelisin günlük ped kullan ve sık sık degiştir hayatım

canım naylon karışımı çamaşırlar kullanma..Her wc den ıslak olarak çıkmamaya gayret et. Hamileliğin 3. ayından sonra fitil kullanabilirsin benım yengemde kullandı. Ama en önemlisi temiz tutacaksın.Vajınal bölge için jeller var onlardan kullanabilirsin. Geçmiş olsun

canım benimde akıntım var çok değil ama drum dedi hamilelikte engelleyemiyoruz çok rahatsız etmiyosa ilaç vermeyelim dedi ilça kullnmıyom
ama 60-90 derecede yıka ütüle günde 3-4 defa değiştr günlük ped kullnma
duş banyo dışında sbun yada jelle temzileme sadce suyla ve kurut
ben bunalrı yapıyom çok rahatsızlık verici değil benimki

Bendede aynı Durum Hamıle kaldıgım gunden ıtıbaren akıntım fazlalastı Ve cok rahatsız edıyor benı gunde ıkı defa camasır degıstırebılıyorum JeL aldım ama kullanamıyorum Cunku kokusu cok kotu Ellerımı Bol su sabunla yıkamama Ragmen gecmıo

inanın temizliğe kuruluğa okadar dikkat etmeme rağmen böyle oluyo.üfff inşallah bişey olmaz.fitil kullanmamın zararı olmazsa kullanırım neyapayım.

canım bende de mantar oluştu akıntı çoğaldı ve acayip sulu bi akıntıydı ben de 23 haftalık hamileyim aniden su akıntı karışımı geldi ve doktorumu aradım hemen gel muayene edelim dedi gebelik mantarıymışş 5.ayda olduğum için doktor fitil verdi 8 tane gecede 1 tane yatmadan önce uygulayıp yatıyorsun çok şükür eski akıntım kalmadı hergün çamaşır değiştirdiğim ve günlük ped kullandığım halde bende de oldu gebelerin %75 inde olurmuşş korkma canım 3. aydan sonra tedavini ol bence

hiç korkma benim kızkardeşimdede olmuştu hamileliğinin 22.haftasında doktoru onada fitil ve krem verdi kullandı geçti bebeğinede hiç bir zararı yok

mrb evet temiz ve kuru bakmalısın ama bunun yanında doktorun söylemiştir sanırım eşininde kullanması gereken ilaçlar var bende olduğunda doktor ikimizede aynı ilacı verdi kadınlar hassas olduğndan onlarda akıntı kaşıntı oluyo ama erkekler bunu hissedemiyormuş yani eşlerinde enaz bizim kadar temiz olmaları gerekiyor sen yine bi dr na sor sağlıklı günler ...

Tatlım bende bu mantar belasından çok çektim. Doktora gidiyorum antibiyotik veriyor geçiyor, bir ay sonra yine tekrarlıyor. Bir yılım böyle geçti üç tane ayrı özel doktora gittim en sonunda genç bir doktor derdime çare oldu. Hepsi ilaç verdi ama onun verdiği ilaç kombinasyonu gerçekten beni bu dertten kurtardı. Bende acaba hamileliğimde naparım tekrarlarsa diye çok korkuyordum. Berbat birşeydi çünkü.Senin bu sorununu hamilelikten önce halletmen gerekti mantar rahatsızlığı herhangi bir akınıya benzemez kızlar. Ben öyle fitiller kullandım ki, kullanmadan önce acısına dayanmak için ağrı kesici içtiğim oldu. Ama değdi neredeyse üç yıl olacak hiç tekrarlamadı. Doktorunu bulmak şans işi valla. Her doktor doktor değildir.

Bende geçen hafta antibiyotik kullanımı sonucu mantar oldu, doktorum fitil verdi ama ben 3 ayı geçmiştim.İsmi Canestendi, sen sormadan kullanma çünkü prospektüste 3 aydan sonra kullanılır yazıyor...Geçmiş olsun mantarın ne bela olduğunu bilirim yıllarca çekmiştim.

canım geçmiş olsun bende daha yeni atlattım. doktorum bana fitil ve krem verdi onları kullandım 1 haftanın içinde geçti. ilk 3 ay gebelikte kullanılmıyo ama. günlük ped kullanma canım pamuklu çamaşırlar giy günde 2 kez değiştir. vajınayı ıslak bırakma mümkün olduğu kadar kurula.. temizlik maddeleri ( şampuan ,sabun v.s) kullanma

arkadaşlar mantar kaşıntı ve yanma ile mi başlıyor? bende gebelik öncesi hiç olmadı ama hamileliğimin 21. haftasındayım bendede oldu galiba akıntıdan dolayı günlük ped kullanıyorum(günde 3-4 kez değiştiriyorum) bunun dışında herhangi bir kozmetik ürün kullanmadım,sadece su.kuruluyorum iyice buna rağmen yanma ve kaşıntı var dr gidicem ama ilaç kullanmak yerine doğal geçsin isterim.ped acaba sentetik mi geliyor. siz ne dersiniz.kullanmamalımıyım. yerdımcı olursanız sevinirim

O günlük pedleri kesinlikle doktorlar tavsiye etmiyo kıslar. Mis gibi pamuklu bir çamaşırın yerini hiçbişey tutamaz gerekirse günde 2-3 kez değiştirin nolcak. Birşey daha söyliyim size, kesinlikle doktorumun tavsiyesidir:1closedeyes:, numis med in intim temizleme jelini verdi. Ilık suyun içine bir iki damla katıyosunuz temizliyosunuz onunla. Adet bitimlerindede çok süper ouyo:dance:.İnsanı ferahlatıyo :dance:valla. Kesinlikle sabun yok, ph şı uygun:dance:. Ben üç yıl hiç bırakmadan kullandım halada kullanıyorum nereye gitsem yanımdan :teytey:ayırmam. Aslında kadınlar için çok önemli sirkeyle felan uğraşmaya gerek yok. Mis gibin kokar sınız a.s.

canım bende gebelıgımın ıkıncı ayında mantar oldummm doktora gıttım bana her zaman kullkanılan bır fıtıl yazdı ıcınde sadece ıkı tana vardıı kullandım aynı dakıka o akıntıyı soktu ıcımde ne var ne yok hepsını dısarı attı ıkıncı gunu hıc bısey kalmadııııııı ALLAHA COK sukur ne ıllet bıseyy yaaaaaaaaa bı bı bebegım oldu su an 29 gunlukk su anlık bısey yokkkk mantarım gectı ama zaten en cok mantar gebelıkte meydana gelen bı rahtsızlıkkk ve ıgrenc artı tıksındırıcıo bısey ıyyyyy öööööö gebelıkte ysadıgım ıcın artık kendımden tıskınmıstımmmmmmm ınsanın kendısınden mıgdesı bulanıyo yaaaa

ahhhhh sorma tatlım yaaa aynen benim hislerimi anlatmışsın.dilerim benim de geçer ozaman fitil kullanmakta fayda var.çok teşekkür ederim rabbib meleğini bağışlasın canım.

ahhhhh sorma tatlım yaaa aynen benim hislerimi anlatmışsın.dilerim benim de geçer ozaman fitil kullanmakta fayda var.çok teşekkür ederim rabbib meleğini bağışlasın canım.

teskur ederım canım asende ınsallah saglıkla bebegını dunyaya getıorısınnn merak etme ınsallah senınde gecer fıtıller ıse yarıyooo kullan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…