Hamilelikte karşılaşılan hurafeler?

Mislinadorak

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2017
337
229
Gebelikte en çok duyduğunuz hurafeler nedir ben geçen duydum bi arkadaştan çok gülesim geldi.Boru'nun üstünden atlama çocuğu düşürürsün dedi.Birde saç kesersen çocuğun ömrü kısa olurmuş bnde ona saçmalama geçen saçımı kestirdim. sana kim söyledi dedim.Kaynanam dedi.Hurafe dedim bnde.Var mı böyle acayip hurafeler duyan?

Birde kına yakarsan kına bebeğe zarar verirmiş aslını bilmediğimden bunu söylediğinde sustum.Kına neden bebeğe zarar versin ki? Benimde kafam karıştı karıştı.Zarar verir mi? Kına yakmayı düşünüyodum acaba yakmasam mı?

Son düzenleme:
Kına zarar verebilir bencede. Ama bilimsel açıklamam yok :)

Mesela çiğ ciğer ellenip vucudun biyerine sürüldüğünde bebekte nasıl doğum lekesi oluyor. Kına da biraz renkli bir madde tehlikeye atmazdım :)

saç kesmek falan hurafe de bu çiçek vs ellemek koklamak çocukta leke yapıyor bende de var annem bahçede gül kokladım dedi bacağımda leke olmuş 32 yaşımdayım hala var ama ciğeri bilemem öyle ise öyle çok çiğ ciğer elledim ki benim çocuk kara lekeli doğmalı :)

saç kesmek falan hurafe de bu çiçek vs ellemek koklamak çocukta leke yapıyor bende de var annem bahçede gül kokladım dedi bacağımda leke olmuş 32 yaşımdayım hala var ama ciğeri bilemem öyle ise öyle çok çiğ ciğer elledim ki benim çocuk kara lekeli doğmalı :)
Şöyle ki herhalde belli bir ay oluyor o. Ellemek değil de elin kanlıyken vucuduna veya yuzune surmek gibi.

Sakız çiğnersen çocuğun çok salyalı olur dediler bana ve tabi saçını kesersen çocuğun ömrü kısa olur

Gebelikte en çok duyduğunuz hurafeler nedir ben geçen duydumduydumm bi arkadaştan çok gülesim geldi.Boru'nun üstünden atlama çocuğu düğürürsün dedi.Birde saç kesersen çocuğun ömrü kısa olurmuş bnde ona saçmalama geçen saçımı kestirdim. sana kim söyledi dedim.Kaynanam dedi.Hurafe dedim bnde.Var mı böyle acayip hurafeler duyan?

Birde kına yakarsan kına bebeğe zarar verirmiş aslını bilmediğimden bunu söylediğinde sustum.Kına neden bebeğe zarar versin ki? Benimde kafam karıştı karışt.Zarar verir mi? Kına yakmayı düşünüyodum acaba yakmasam mı?
kına içinde bulunan bir madde varmış ismini unuttum deriden emilip kana karışıp düşük yapabiliyormuş

X