Hamilelikte karın çatlağını nasıl önlediniz?

Imerafera-

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2024
62
35
Arkadaşlar 16 haftalık hamileyim henüz çatlağım yok ama olmaması için şimdiden önlem almak istiyorum. Badem yağı tüylenme yapar diyen oldu nemlendirici zararlı kullanma diyen oldu tecrübelerinizi bekliyorum. Yani sıfır çatlaktan bahsetmiyorum tabi ki en az çatlakla nasıl kurtulurum asıl sorum

Ben önleyemedim 12. Haftadan itibaren düzenli bio oil ve mustela çatlak önleyici kullandım ama 28de yanlardan çatlamaya başladım derin çatlaklar oluşmadı hala kullanmaya devam ediyorum hasarı en azda tutabilmek için

Hadi ya netten araştırdım biraz 12. Hafta da bile çatlayan varmış benim hiç yok Şuan normalde yağlı bi cilde sahibim ama saçlarımın bile kuruduğunu farkediyorum mustela yeterli olur mu acaba ya

Biodermanın dry oil ini sürüyorum duştan sonra. Atodermik ciltler için bir de kremi var.

Badem yağı kullanıyorum ben henüz çatlak yok. 31+2 deyim

Ben şuanda 28+2 haftalık hamileyim yaklaşık 16 haftalıkken hindistan cevizi yağına başladım doğal olduğu için.
Şuan için hiç çatlağım yok, çatlak belirtisi olarak kaşıntı vs de yok karnımda.
Ama ben normalde de hamile kaldıktan sonra da çok su tüketen biiriyim yaklasık günde 3 litre gibi.
belki onunda etkisi vardır çatlamamamda. bol su cildi nemlediriyor çünkü.
tüylenme konusuna gelirsek de çok hafif bir tüylenme yapıyor ince ince ama çatlaktan iyidir bence.
ama tabi şöyle de bir durum var canım genetiğe de bağlı olabılır, kimi hiç birşey ble kullanmadan çatlamayabilir. kimi de dünyanın kremını yağını kullansa da çatlayabilir :/

Ben bu konuyu çok araştırdım. Öncelikle bol bol su içmelisiniz, biodermanın duş yağı var duş jeli yerine onu öneririm deriyi kurutmadan temizliyor. Yağlı içerikler bence kremlerden daha iyi, Hindistan cevizi yağı ve bio-oil kullanıyorum şuan dönüşümlü. Tüylenme yaparsa yapsın yeter ki çatlak olmasın. İsterseniz günlük kullanıma (bende şuan düzenli değilim ama düzene oturtursam inşallah alacağım) incia çatlak kremi iyi diyorlar. Yani gün içinde krem gece yağ gibi ilerleyebilirsiniz. Diyelim ki dışarda kaşıntı tuttu sakın kaşımayın yanınızdaki el kremi ile nemlendirin teninizi. Göbek, bel, göğüsler, iç kol ve iç bacak nemlendirmeyi unutmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…