Hamilelikte diş ağrısı

amyjegga

Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2024
110
40
Kızlar selam 4+6 haftalık hamileyim. Daha öncesinde diş ağrısı nedir bilmezdim ama bi kaç gündür diş eti ve diş ağrısı ara ara vuruyor geçiyor tekrar ağrıyor yarın ilk doktor kontrolüm var acile gittiğimde ilk 3 ay ve son 3 ay diş için müdahale yapamıyoruz kalan aylarda doktor onayı ile müdahale yapabiliriz dediler parol ve bi tane antibiyotik yazdı antibiyotik kullanımı hamilelikte sakıncalı olduğu için kullanmadım. Bu şekilde hamilelikte diş ağrısı çeken oldu mu doktor antibiyotik mi yazdı yoksa kalsiyum eksikliği için vitamin mi ya da hamile iken dişine işlem uygulatan oldu mu

Bazı antibiyotikler gebelikte kullanılabiliyor. Kendinize eziyet etmeyin.

Yeterli kalsiyumu dışarıdan alamazsanız çocuk kendine gereken kalsiyum için sizin depolarınızı kullanır. Bu da diş ağrısı yapıyor tabii

Yarın doktor kontrolüm var acilde yazılan antibiyotiği göstericem bakalım uygun derse doktor kullanmaya başlıcam değilse ona uygun antibiyotik yazar inşallah. Valla hiç beklemediğim yerden gol yedim hamilelikte

Antibiyotiği kadın doğum doktorunuza danışıp kullanabilirsiniz antibiyotik verdiyse iltihap var demekki, iltihabı ilerletmek daha zararlı.

Merhaba disiniz gecti mi ayni durum bende var dislerim sizliyor

gebeliğinizi baz alarak yazıyorlar ,gene içiniz rahat etsin diye sorup kullanın .dişinize gebesiniz diye işlem yapmayıp gebeliğinizde de kullanacağınız antibiyotik yazmışlar ,diş enfeksiyonu yüzünden bebeğinizi kaybetmeyin .enfeksiyon daha tehlikeli.

Evet geçti çok şükür ama antibiyotik kullandım ben doktorum kullanabilirsiniz demişti
Merhaba, bende de inanılmaz bir diş eti ağrısı var her gün 3 4 saat ağrıyor artık gücüm kalmadı. Doktor size hangi antibiyotigi önerdi? Bana augmentin iç dedi ama içim rahat değil.

Merhaba, bende de inanılmaz bir diş eti ağrısı var her gün 3 4 saat ağrıyor artık gücüm kalmadı. Doktor size hangi antibiyotigi önerdi? Bana augmentin iç dedi ama içim rahat değil.
Agumentin kullanabilirsiniz parasetemol olduğu için agumentin veriyolar. Hamileliğimde 2kutu kullanmak durumunda kaldım diş yüzünden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…