Hamilelikte catlaklar

Hazeer_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2012
305
224
Merhaba arkadaslar ben 25 haftalik hamileyim ve 2 bucuk yasinda bir kizim var. Ilk hamileligimde 40 kiloya yakin kilo almistim, oysa hep zayif bir insandim. Göbegim ve kalcalarim asiri catladi ve göbegim sarkti malesef :KK43: Ilk dogumdan sonra korse takmadim simdi ikincide korse taksam göbegim düzelirmi? Catlaklar icin önerisi olan varmi? Göbegimin hali beni cok üzüyor, artik bikini giyemicem :KK43:

Tatlım hindistan cevizi yağı sür bedenine, yumuşak ve nemli tutmaya çalış bedenini ki çatlama

Bende merak ediyorum çatlaklara çözüm var mı çok araştırdım yapı meselesi olduğunu anladım kısmet artık,spor yaptınız mı hiç karın için ?

Ben 33. haftamdayım ve çatlağım yok. Günde 3 lt su içiyorum mutlaka. Su cildin esnek olmasını sağlar. Daha önce gündüzleri mustela çatlak önleyici akşamları hindistan cevizi yağı sürüyordum. Şimdilerde sadece yatmadan önce mustela ya da lierac sürüyorum. Bu çatlama olayı biraz da cildin yapısıyla ilgili sanırım ama bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

gercekten yapi meselesi galiba.
ben dogyma girdimde catlagim yoktu ve 25kg almistim

sonra fark ettim kaburga kisminda saglu sollu hafif iz var. ama arkadaslardan biliyorum cok catlagi olan da var. ben hamile oldugumu ogrenince yaklasik 3 ayliktan itibaren ozel bir yag hergub surdum hamile anneler icin olandan

gercekten yapi meselesi galiba.
ben dogyma girdimde catlagim yoktu ve 25kg almistim

sonra fark ettim kaburga kisminda saglu sollu hafif iz var. ama arkadaslardan biliyorum cok catlagi olan da var. ben hamile oldugumu ogrenince yaklasik 3 ayliktan itibaren ozel bir yag hergub surdum hamile anneler icin olandan

Ne mutlu size, benim göbegim harita gibi oldu cok catladi. Keske bir caresi olsa ama bildigim kadariyla yok gitmicek hep benimle kalicak :KK43:

Aktarlarda 5 liralık bir badem yağı vardı ondan kullandım. Tek çatlağım yok. 10 kilo almıştım hamilelikte.

Çatlaklar için neler denedim neler. Ama geçmiyor. Galiba çatlamadan önce önlem almak lazımmış. Ama bi kaç sene sonra renkleri gümüş rengi gibi bişeye dönüyor ve ilk zamanki kadar belli olmuyor.

rus kadınlar kulubü tarzı sitelerinde geziyorum bazen kaıdnlar anadan üryan çatlaklarının tedavisi öncesi sonrası olarak paylaşıyorlar google translete den çevirmeye çalışıyorum ama genelde pek anlaşılır olmuyor...orda çatlaklarını baya tedavi edende var pek yol ilerleyemiyende..

mummia dedikleri bi madde var.. genelde ondan yaptıkları vücut maskeleri çok işe yarıyor türkiyede varmı bilmiyorum,shilajit kapsül olarakda googlada bakabilirsiniz..

Tavsiyeniz icin tesekkür ederim arastiricam. Ücreti ne kadar olursa olsun raziyim yeterki su cirkin cizgilerden kurtulayim.

Maalesef oluşmuş çatlakları ve sarkmaları düzeltmek çok zor. Ancak lazer ve karın germe gibi yöntemler kullanılarak belki bir sonuç edinilebilir. Ancak hamile kaldıysanız çatlak oluşumunu önlemek ya da minimuma indirmek mümkün. Genetik tabi ki etkiliyor ancak %50, geri kalan %50 lik ksıım sizin yaptığınız bakım. Çevremde hamilelik yaşamış kiminle konuştuysam krem kullananlar çatlamamış ya da az çatlakla atlatmış. Krem kullanmayanların hepsi istisnasız çatlamışlar. Araştırmalarım sonucu bir krem markasından çok memnun kalmışlar ben de bu ay ona başladım (4. ayım) günde bir kere kullanıyorum akşamları da hindistan cevizi yağı sürüyorum. Gebeliğimin sonuna kadar da bunu yapacağım. İlk 3 ayda da sadece hindistan cevizi yağı kullanmıştım.

Merhaba,arkadaşlar anne ve bebek adına ihtiyac duyabileceğiniz bir çok marka ürünler sitemizde çok uygun fiyatlara satılmaktadır. Ayrıca ürünlerimizde orjinal ürün garantisi vermekteyiz. İncelemek isterseniz linke buradan ulaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
X