Hamilelikte alerji ve ilaç kullanımı

Teacherozlem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2022
94
2
38
Arkadaşlar merhaba 5 haftalık hamileyim ve polen ev akarları ve sigara dumanı gibi bir çok şeye alerjim var bu dönemde çok alevlendi resmen grip gibi hasta oldum doktor bana alerset yazdı, hamilelikte b kategorisi bir ilaç sizlerden daha önce kullanan oldu mu hamilelikte insan ister istemez korkuyor kadın Doğum uzmanım ilk önce ilaç kullanmasan daha iyi ilk üç ay organlar oluşur dedi ama ben resmen hasta oldum alerji yüzünden ve doktor yazdı, kadın doğum uzmanım da kullan dedi ama işte ilaçta mecbur kalınmadıkça kullanmayın yazıyor #hamilelikalerjikrinit #hamilelikalerji

Eklentiler

• F3D3EF1F-AB01-47E0-8D3B-CC6F1A22D873.jpeg
    121,3 KB · Görüntüleme: 2.551
Merhaba canim ne yaptin kullandin mi ilaci yada dr onerisi aldin mi. Bnde 5 haftalik hamileyim drsmont kullaniyodum 3 gunde 1 faln etkisi bitti ne yapicam bilmiyorum

Ben 2 günde 1 tane içiyordum yıksa hapşırırken bayılacak hale gelirdim.

9 ay boyunca kullandım şimdi emziriyorum halada kullanıyorum bende alarji olup kabarıyorum hergün olmasada 3-4 günde bir içiyorum.

9 ay boyunca kullandım şimdi emziriyorum halada kullanıyorum bende alarji olup kabarıyorum hergün olmasada 3-4 günde bir içiyorum.
Allerset mi kullandınız 9 ay boyunca? Bende 5 haftalık hamileyim alerjim oldu saç diplerimden topuklarıma kadar kaşınıyorum doktor zorda kalırsan allerset kullan dedi 3 günde bir içiyorum ama tedirginim bebeğime birşey olur mu diye. Sizin bebeğiniz de bir problem yarattı mı bu ilaç güvenebilir miyim bilgi verirseniz sevinirim.

Canım bnde Dr önerisiyle allerset kullandım. B grubu ilaç olduğu için gebelikte kullanılıyor. Çok şükür bebeğimde sorun olmadı.

Evet onu kullandım kaşıntım oldukca hiç bir zararı yok zaten doktorlar onu veriyor gebelikte

bende de yıl boyu süren alerji var ve gebeliğin ilk 3 4 ayında inanılmaz kötü olmuştum alerjiden bende kullandım maalesef, bana da allerset verildi normalde başka ilaç kullanıyordum ilerleyen dönemlerde şikayetlerim azaldı çok şükür şu an 6.5 aylık hamileyim ve 2 aydır kullanmıyorum ilacı

Canım bnde Dr önerisiyle allerset kullandım. B grubu ilaç olduğu için gebelikte kullanılıyor. Çok şükür bebeğimde sorun olmadı.
Çok şükür çok sevindim. İlaç içmek istemiyorum ama bu öyle durulacak bişey değil çok rahatsız ediyor beni mecbur kalıyorum. Umarım geçer benimde

Çok şükür umarım bende uzun süre kullanmam tedirgin oluyorum çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…