hamilelik

gamze-su

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2008
272
2
hocam merhabalar ben 4 tüp bebek yaptırdım 1 tanesi 5 haftalıken düştü daha sonrada 3 tanesinde gebelik oluşmadı enson yaptırdığım kasım ayında, 6 aralık test günümdü ve aynı zamanda regli günümdü ve test yaptırdık 0.100 çıktı dr um hiç gebelik oluşmamış dedi reglim 6 gün sürdü benim normal regli gününü hesaplarsak 15-20 aralık arası yumurtlama günümdü ayın 27 sinde ara kanama kahverengi lekem geldi ama oda 2 gün sürdü ve kesildi hocam bugün itibariyle halen adet olmadım ve öbür yaptırdıklarımda bile böyle geçikme olmamıştır acaba hamile olabilirmiyim değerlendirirseniz çok sevinirim teşekkürler

Merhaba Gamze-su,

Öncelikle her ihtimale karşılık, kanda gebelik testi yaptırılmalıdır. Dördüncü tüp bebek tedavisine rağmen başarılı olamadıysanız, mutlaka bu başarısızlık nedeninin araştırılması, genetik, pıhtılaşma ve bağısıklık faktörlerine ilişkin ileri tektitklerin yapılması gerekmektedir. bu testler sonucunda tedavinizin neden başarısız olduğu, neden gebe kalamadığınız soruların sevaplarına ulaşılacaktır. Bu teşhisi yaptıktan sonra tedaviniz daha doğru bir yolda ilerleyecektir.
Mikroenjeksiyon uygulanabilir. Embriyoların PGD testinden geçirilerek seçilmeli ve rahme yerleştirilmelidir. Bunun için kısılrığın gerçek anlamda yönetilebildiği bir infertilite merkezine başvurmanız gerekir.

Sağlıklı günler diliyorum.

Merhaba Gamze-su,

Öncelikle her ihtimale karşılık, kanda gebelik testi yaptırılmalıdır. Dördüncü tüp bebek tedavisine rağmen başarılı olamadıysanız, mutlaka bu başarısızlık nedeninin araştırılması, genetik, pıhtılaşma ve bağısıklık faktörlerine ilişkin ileri tektitklerin yapılması gerekmektedir. bu testler sonucunda tedavinizin neden başarısız olduğu, neden gebe kalamadığınız soruların sevaplarına ulaşılacaktır. Bu teşhisi yaptıktan sonra tedaviniz daha doğru bir yolda ilerleyecektir.
Mikroenjeksiyon uygulanabilir. Embriyoların PGD testinden geçirilerek seçilmeli ve rahme yerleştirilmelidir. Bunun için kısılrığın gerçek anlamda yönetilebildiği bir infertilite merkezine başvurmanız gerekir.

Sağlıklı günler diliyorum.

hocam bilgileriniz için teşekkürler maalesef bizde herşey yapılmış durumda genetik kromozom kanda pıhtılaşma artı en son yapılan işlemde PGD 12 yumurtamdan 8 döllendi ve bunlardan sadece 2 tanesinin sağlıklı olduğu söylendi ve taranfer edildi ayrıca eşimde ve bende kan pıhtılaşması olduğu içinde bana kan sulandırıcı iğne düşük olmasın diye proluton diye bir iğne haftada 1 gün vurumdum ama yinede tutmadı hocam bağışıklık sistemine gelince zinco hapı ve ayda bir B12 vitamini kullanıyorum saygılar

hocam bilgileriniz için teşekkürler maalesef bizde herşey yapılmış durumda genetik kromozom kanda pıhtılaşma artı en son yapılan işlemde PGD 12 yumurtamdan 8 döllendi ve bunlardan sadece 2 tanesinin sağlıklı olduğu söylendi ve taranfer edildi ayrıca eşimde ve bende kan pıhtılaşması olduğu içinde bana kan sulandırıcı iğne düşük olmasın diye proluton diye bir iğne haftada 1 gün vurumdum ama yinede tutmadı hocam bağışıklık sistemine gelince zinco hapı ve ayda bir B12 vitamini kullanıyorum saygılar

Merhaba Gamze-Su,

Daha önce de belirttiğim gibi, daha önceki tedavilerinizde uygulanan işlemler ve tetkik panelleri ile ilgili eksik kaldığını düşündüğünüz yada tam ve doğru bilgi alamadığınız noktalar varsa yeterli danışmanlık alabileceğiniz bir merkeze başvurarak fayda görebilirsiniz.

Tedavinizde başarılar ve iyi şanslar diliyorum.

mrb hocam 1.5 yıllık evliyim doktora da gidiyorum, yumurtalarım çatlıyo, hormon testlerim de ii ama çocuğuömuz olmuyo?

mrb hocam 1.5 yıllık evliyim doktora da gidiyorum, yumurtalarım çatlıyo, hormon testlerim de ii ama çocuğuömuz olmuyo?

Merhaba laidiy,

Bahsettiklerinizden anladığım kadarı ile sizin yumurtalık ve yumurta gelişimi ile ilgili problemleriniz bulunmamaktadır. Ancak tüplerinizin açık olup olmadığını rahim filmi çekilmedi ise ya da histereskopi-laparoskopi yapılmadı ise bilmiyoruz.

Bir de daha önemlisi, eşinize ait sperm sayı, hareket ve morfolojik bilgilerimiz eksik. Eşinizin, Kruger kriterlerine göre inceleme yapan bir tüp bebek merkezinde sperm analizinin yapılmasını, sonuçlarını bizimle paylaşmanızı öneririm.

Sağlıklı günler geçirmenizi ve etkili tedavi yaklaşımlarıyla buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X