Hamilelik yolunda beraber adım adım yürüyelim

papııı yanında test varmı bı yapsana cok kırılgan gordum bugun senı bı yapta rahatlasın ıcımız:KK16:

yok canım evde testler, ama yarın sabah yaparım durumu yazarım hemen size. yarın da onun bunalımına girerim artık :KK37: hastalıkta üstüne geldi ya, hem psikolojik hemde fizyolojik açıdan kendimi çok güçsüz hissediyorum. bir an önce toparlarım inşallah..

aynen canım işyerinde çok çok zor. insanlardan sıkıldım artık ben. kimseye hesap vermek istemiyorum. en yakın arkadaşım bile istemeden de olsa canımı acıtıyor. belki benim güçsüzlüğüm ama durum bu. evde olmak kesinlikle daha iyi. ya da mesela 7 de 8 de gidebilsek doktora. bu seferde izin alma, rapor alma sıkıntısı doğuyor gerçi aşılama yada tüp sürecinde

ya ben ençok o en yakın arkadaşlara kırılıyorum.yani akıl var mantık var dimi ben sana korunmuyorum çocuk yapıyorum ama henüz olmuyo nasipse olur diye içimi döküyorum sen evleniyorsun sonra marifet gibi ilk aydan hamile kalıyorsun sonra müjdeyi vermek için beni arıyorsun şu denirmi ya SENDE AMMADA TEMBEL ÇIKTIN BE ASYA BİZ YAPTIK BİLE HAMİLEYİİİMMMM" ne denirki buna allah kavuştursun.yani insan aptal olsa demez:KK19:ama yok suç onlarda değilki suç bunlara rağmen onlarla arkadaşlık eden bende:KK50:

Kızlarr dün bir topikde okudum hacamat ve sülük tedavisi ile hamile kalmışlar..kız rahimlerine sülük emdirmişlerr :s

yok artık daha neler:KK53:biz abarttık ama kekini kabarttık yani:KK52::KK1::KK1::KK9::KK9::KK9:allahım çaresiz bırakmasın rabbim en kısa zamanda bizide yoldan sapıtmadan bebeklerimizi versin inşallah.

kıslar ya clore ne yaptı ya oda aşılama olmuştu.ben kaçırdım sanırım:44:ama bu ay herzamankinden bereketli oldu dimi :KK53:böyle devam eder inşallah.kıslar bu arada ben ev yaptırcam allah nasip ederse tabii.arsasını almıştık evlendiğimiz zaman böle doğayla iç içe.borcu bitti şimdikte hayallerimdeki evi yaptırmak istiyorum böle içten merdivenli bahçesi olan.hayallerde kalmaz inşallah da sizlerde gelirsiniz bana bebeklerinizi alıp mangal keyfi yaparız nasıl ama:KK9::KK52::KK52::KK56::KK16:

clorenin sonuç negatif canım ne yazıkki :KK43: inşallah bir dahaki aya olur. ev olayınıza çoook sevindim bayılırım dekorasyon mimari olaylara. heleki sizde inşaat işi de var. projeyi çizdirdiniz mi? valla ben gelirim bursayı çok merak ediyorum zaten hiç gelmedim :KK16::KK16:hayırlısıyla mutlu mesut bebişli bebişli yaşarsınız inşallah kuzummm yuvanızda :KK54:
bahçesi falan ne güzel dizayn edilir o evin ya :KK8:
güçsüzlük değilde tez canlılıktan oluyor:KK1:.. öss sınavınada 2. kez giresim gelmemişti. 2 yıllıklığa gitmiştim ozmanlar... hemen büyüyüp işe atılayım diye... ünvdede keyifime bakayım demedim. harıl harıl ders çalıştım. mezun olayayım die... gerçi bebişte biraz erteledimde, ama hemen olsun die didinip duruyorum:KK1:. nerdeyse ilk ay doktora gidip tedavi olasım geliyordu:KK1:. hatta zaman zaman aman uğraşma git tüp bebek dene diyor içim... tez canlılık. iştede öle hemen harıl harıl işleri bitiririm. sonrada otururum boş boş. ev işlerindede öleyim. koşa koşa sağa sola işleri yaparım... normal yapım yanii...

bende canım acayip derecede tez canıl bi kişiliğim anlaşılmıştır zaten. ama böyle olmak istemezdim değişmek isterdim mümkün olsa :KK31:

Kızlarr dün bir topikde okudum hacamat ve sülük tedavisi ile hamile kalmışlar..kız rahimlerine sülük emdirmişlerr :s
o neymiş ya :KK53::KK53: yani bilmeden yorum yapmak istemem ama boşver bence :26:

kıslar ya clore ne yaptı ya oda aşılama olmuştu.ben kaçırdım sanırım:44:ama bu ay herzamankinden bereketli oldu dimi :KK53:böyle devam eder inşallah.kıslar bu arada ben ev yaptırcam allah nasip ederse tabii.arsasını almıştık evlendiğimiz zaman böle doğayla iç içe.borcu bitti şimdikte hayallerimdeki evi yaptırmak istiyorum böle içten merdivenli bahçesi olan.hayallerde kalmaz inşallah da sizlerde gelirsiniz bana bebeklerinizi alıp mangal keyfi yaparız nasıl ama:KK9::KK52::KK52::KK56::KK16:

ay kız ne güzel olur öle bi yerde. inş. yaptırırsın güzelce de.. mangallar felan oh maş... ağaçlar varsa hamakta at şöyle bahçeye.. mis mis...

bende kendi aileme diyorum köyün birinde tarla var, oraya ev yaptıralım ortaklaşa diyorum ne güzel olur arada kalırız. hatta siz ekersiniz biz çocukları alıp size geliriz taze taze meyve ve bahçede tavuklar, taze yumurtalar ohh ne ii olurdu...

ya ben ençok o en yakın arkadaşlara kırılıyorum.yani akıl var mantık var dimi ben sana korunmuyorum çocuk yapıyorum ama henüz olmuyo nasipse olur diye içimi döküyorum sen evleniyorsun sonra marifet gibi ilk aydan hamile kalıyorsun sonra müjdeyi vermek için beni arıyorsun şu denirmi ya SENDE AMMADA TEMBEL ÇIKTIN BE ASYA BİZ YAPTIK BİLE HAMİLEYİİİMMMM" ne denirki buna allah kavuştursun.yani insan aptal olsa demez:KK19:ama yok suç onlarda değilki suç bunlara rağmen onlarla arkadaşlık eden bende:KK50:

öyle öyle ilginç bi psikolojiye giriyolar demekki ilk hamile kalınca. terslemek istemiyorum güzel konuşayım pozitif olayım diyorum ama iyi niyetli görmediğin zaman içimden hiçbişi gelmiyo. yıllarca arkadaşlık yaptığın insanların kadınlık hırslarına yenik düştüklerini görmek ne acı. yani artık ne bir yere gidesim var ne insanlarla görüşesim. hoş böylede iyi oluyor kim dost kim dost rollerinde görmüş oluyoruz. benim bir bebeğim olsa da unutamam yaşadıklarımı artık.

yuhh ya. boşver kişiliği oturmamıştır... bak bizim hamişlerimizde hamiş olamayanlarımızda anlıyoruz birbirimizi... keşke aynı ilde olsaydıkta oturup kalsaydık. pek sevdim ben sizi... eminim yazılarınız kadar sizde içtensinizdir.

yok canım evde testler, ama yarın sabah yaparım durumu yazarım hemen size. yarın da onun bunalımına girerim artık :KK37: hastalıkta üstüne geldi ya, hem psikolojik hemde fizyolojik açıdan kendimi çok güçsüz hissediyorum. bir an önce toparlarım inşallah..

:KK1: aynı ben bende hamılelıgımı ogrenmeden once hastalıktan geberıyordum bılıyormusun kac gece atsten uyuyamadım uyutmadım kımseyı cok fenaydı bellımı olur hadı yarın yapta testı hayırlısıyla ınsallah pozıtıfı gorur paylasırsın bızımle bırde ben 2-3 ay oncesınden gece yatmadan once elımı gobegıme koyup 7 fatıha 7 ıhlas okuyorum ve hala dvm edıyorum bazen okuyamacak durumdaysam bazen tv onunde sızıyorum esım okuyor benım yerıme :KK1::KK1:

bu arada ben evlenmemiş hiç bir arkadaşımla ee senin düğününü ne zaman görücez tarzında bir diyaloğa girmedim, onlar bişi sölemedikçe sölemedim. takan var takmayan var. belki içinden takıyordur da kırılır diye düşünürüm hep. evli olmak bi marifet değil kesinlikle böyle düşünmüyorum ama sonuçta ne hissettirdiğimi bilemem. o yüzden temkinli olurum. empati yoksunu insanlarla yaşamak gerçekten zor :KK19:

öyle öyle ilginç bi psikolojiye giriyolar demekki ilk hamile kalınca. terslemek istemiyorum güzel konuşayım pozitif olayım diyorum ama iyi niyetli görmediğin zaman içimden hiçbişi gelmiyo. yıllarca arkadaşlık yaptığın insanların kadınlık hırslarına yenik düştüklerini görmek ne acı. yani artık ne bir yere gidesim var ne insanlarla görüşesim. hoş böylede iyi oluyor kim dost kim dost rollerinde görmüş oluyoruz. benim bir bebeğim olsa da unutamam yaşadıklarımı artık.

bizim insanımız çokk düşüncesiz anammm rabbim vermemiş bu duyguyu nerden bilsinnn...allaha havale et canım boşver hiç üzülmeee...saygısız işdee bilmiyor sanki durumlarıı ayıp beee....hiç alttan almıcaktın asıll..ayıp ayıp diyip kapatacaktın suratına gerizekalııı kızdım bak şimdiiiiiii:KK47::KK47::KK47: zaten sinirler oynak bu ara :KK37:

:KK1: aynı ben bende hamılelıgımı ogrenmeden once hastalıktan geberıyordum bılıyormusun kac gece atsten uyuyamadım uyutmadım kımseyı cok fenaydı bellımı olur hadı yarın yapta testı hayırlısıyla ınsallah pozıtıfı gorur paylasırsın bızımle bırde ben 2-3 ay oncesınden gece yatmadan once elımı gobegıme koyup 7 fatıha 7 ıhlas okuyorum ve hala dvm edıyorum bazen okuyamacak durumdaysam bazen tv onunde sızıyorum esım okuyor benım yerıme :KK1::KK1:

tamam kuzum söz yapıcam yarın testi. hadi bakalım 10 nisan bizim nişan yıldönümümüz bi o günü mafetmemiştim eşime onu da yapayım tam olsun :KK1: :KK1: şaka şaka hiç bişi demicem. onun bi suçu yokki, garibim. dua etmek beni de çok rahatlatıyor hatta tek rahatlatan şey dualar :KK16:

uzme kendını asyam bosver takma kafana sallama bıle hatta sen hayırlısıyla hamıle kalırsan soyleme bıle bırak baskalarından duysun :KK9:

bizim insanımız çokk düşüncesiz anammm rabbim vermemiş bu duyguyu nerden bilsinnn...allaha havale et canım boşver hiç üzülmeee...saygısız işdee bilmiyor sanki durumlarıı ayıp beee....hiç alttan almıcaktın asıll..ayıp ayıp diyip kapatacaktın suratına gerizekalııı kızdım bak şimdiiiiiii:KK47::KK47::KK47: zaten sinirler oynak bu ara :KK37:

cevap versende agresif sinirli ilan edilirsin :KK47: aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık hesabı :KK37: aman neyse ya ne halleri varsa görsünler. hakikaten insanların yüzünü görmek iyi aslında bi taraftan

bu arada ben evlenmemiş hiç bir arkadaşımla ee senin düğününü ne zaman görücez tarzında bir diyaloğa girmedim, onlar bişi sölemedikçe sölemedim. takan var takmayan var. belki içinden takıyordur da kırılır diye düşünürüm hep. evli olmak bi marifet değil kesinlikle böyle düşünmüyorum ama sonuçta ne hissettirdiğimi bilemem. o yüzden temkinli olurum. empati yoksunu insanlarla yaşamak gerçekten zor :KK19:

sen öle değince aklıma şu gibi geldi de;

Sıra sende
Yine yeni bir düğün. Nine yaklaşır genç kıza ve gür sesiyle:
-Haydi bakalım sıra sende artık.
Genç kız içinden:- La Havle vela kuvvete illa billah.Ya Sabr tez selamet.
Birkaç zaman geçer yine aynı nine yine genç kızımız bir düğünde komşu olmaları hasebiyle yer alırlar.
Nine her zamanki gibi:
-Sıra sende artık,seni de görcez inşAllah.
-La Havle...
...
Ninenin adetidir ne zaman nerede kızcağızı görürse :
-E artık sıra sende,hadi bakalım hayırlısı.Hiç talip yok mu kız doğru söyle? Gelenleri beğenmiyor musun yoksa?
Kız cevap vermez ama sabrı da taşmak üzeredir.
...
Yine bir gün olayın kahramanı ninemizle genç kızımız aynı mekanda zaruri olarak bulunmaktadırlar.Bu defaki buluşmaları bir taziye merasiminden kaynaklanmaktadır.
Genç kız dayanamaz fırsat bu fırsattı.Neneyi görmüştür ve uçarmışçasına sevinçle neneye yanaşır,sırtını sıvazlar ve:
-Haydi bakalım nene,ee sıra sende artık,seni de görcez inşaAllah :KK66:

Alıntıdır...

sen öle değince aklıma şu gibi geldi de;

Sıra sende
Yine yeni bir düğün. Nine yaklaşır genç kıza ve gür sesiyle:
-Haydi bakalım sıra sende artık.
Genç kız içinden:- La Havle vela kuvvete illa billah.Ya Sabr tez selamet.
Birkaç zaman geçer yine aynı nine yine genç kızımız bir düğünde komşu olmaları hasebiyle yer alırlar.
Nine her zamanki gibi:
-Sıra sende artık,seni de görcez inşAllah.
-La Havle...
...
Ninenin adetidir ne zaman nerede kızcağızı görürse :
-E artık sıra sende,hadi bakalım hayırlısı.Hiç talip yok mu kız doğru söyle? Gelenleri beğenmiyor musun yoksa?
Kız cevap vermez ama sabrı da taşmak üzeredir.
...
Yine bir gün olayın kahramanı ninemizle genç kızımız aynı mekanda zaruri olarak bulunmaktadırlar.Bu defaki buluşmaları bir taziye merasiminden kaynaklanmaktadır.
Genç kız dayanamaz fırsat bu fırsattı.Neneyi görmüştür ve uçarmışçasına sevinçle neneye yanaşır,sırtını sıvazlar ve:
-Haydi bakalım nene,ee sıra sende artık,seni de görcez inşaAllah :KK66:

Alıntıdır...

evet duymuştum bunu :KK1: :KK1: doğru söze ne nedir :KK1: bi de milletin sorusunmu biter. ne zaman evlencen? ne zaman çocuk? ikinci ne zaman? neden çalışmıyosun? neden çalışıyosun? hesap sormaya yer arıyo herkes :KK36:

evet duymuştum bunu :KK1: :KK1: doğru söze ne nedir :KK1: bi de milletin sorusunmu biter. ne zaman evlencen? ne zaman çocuk? ikinci ne zaman? neden çalışmıyosun? neden çalışıyosun? hesap sormaya yer arıyo herkes :KK36:

aman nasılsa hiç susmayacak millet salın gitsin. kendi kendilerine konuşsun dursunlar. siz keyfinize bakın:KK1:... bende kardeşime kızıyorum o konuda. durup durup bebek gelsin sevcem diyor. bebek gel değince geliyordu diyorum bende. tmm istiyoruz da onu ben bilmem dua etcen didim... gene derse kafasını kırcam bu sefer az kaldı:KK1:.

AY DURUN 1000. sayfaya bende bişler yazayım sarılayım öpeyim falan:KK4:yok bu değil:nazar:eee buda değil:KK19:bu mu acaba :44:yok buda değilmiş:KK1:eeeee ben sarılamıyorum bir türlü:KK19::KK33::KK16:

$ESK¦-Z.jpg kıslar evimin projesi bu.hayırlısı ile yaptırırım inşallah.

X