Hamilelik ve d dimer yüksekliği

Yok benım ıkıncı ilki oğlum 5.5 yasında şimdi minnak bir kızım oldu senınkının cınsıyetı ne ılk heyecanda cok farklı
Allah bağışlasın sağlıklı uzun mutlu ömürleriniz olsun inşallah birlikte. 🧿🧿🧿
Kız benimki
Evet çok heyecanlıyım☺️

Bende bu konudan sıkıntıliyim şu an 34 haftalik geleyim 29 martta teslim pozitif cikti ve d dimer 1400 çok yüksek dedi hem pandemi hem kadın doğum acil doktoru ve 10 günlük igneye başladı iğne bittiğinde ise düşmesi gerekirken 1650 olmus iki gün önce kontrole gittim ve 1400 iken yüksek deyip iğne baslanmiske 1650 ye normal deyip basindan attı iğne tedavi vs demedi ama ben çok korkuyorum doğrusu doğuma az kaldı sezeryan kendi doktorum hamilelerde 800 üstüne yüksek diyoruz dedi ama bunun içi hic bir şey yapmadı ben anlamadım hangi doktor doğru hangisi yanlış ne yapmalı ne etmeli nereye gitmeliyim şaşırdım kaldım bir de panik atağı var ve içinde olduğum bilinmezlik beni daha da evhamlandiriyor

Bende bu konudan sıkıntıliyim şu an 34 haftalik geleyim 29 martta teslim pozitif cikti ve d dimer 1400 çok yüksek dedi hem pandemi hem kadın doğum acil doktoru ve 10 günlük igneye başladı iğne bittiğinde ise düşmesi gerekirken 1650 olmus iki gün önce kontrole gittim ve 1400 iken yüksek deyip iğne baslanmiske 1650 ye normal deyip basindan attı iğne tedavi vs demedi ama ben çok korkuyorum doğrusu doğuma az kaldı sezeryan kendi doktorum hamilelerde 800 üstüne yüksek diyoruz dedi ama bunun içi hic bir şey yapmadı ben anlamadım hangi doktor doğru hangisi yanlış ne yapmalı ne etmeli nereye gitmeliyim şaşırdım kaldım bir de panik atağı var ve içinde olduğum bilinmezlik beni daha da evhamlandiriyor

Bir kardiyoloğa gidin bence. Kadın doğum doktorunuzu da değiştirmenizi öneririm. Geçmiş olsun.

Bir kardiyoloğa gidin bence. Kadın doğum doktorunuzu da değiştirmenizi öneririm. Geçmiş olsun.
Göğüs e gittim yeni saatli bomba gibisin dedi ve doğuma üç jafta kaldi o zamana kadar iğne başlattı dogdan doğumdan sonra da kullanacaksın dedi dogum yapan ve değeri düşen var ki neler yaşadınız arkadaşlar 1650 den 1850 ye çıkmış bu kez de ve çok korkuyorum

Siz doğum yaptınız mı süreç nasıldı neler yasadi iz

Ben çok şükür doğum yaptım. Varis çorabı giydim. Sezaryen oldum. Benim ddimer değerim de düşmüyor. Beni hematologa sevk ettiler. Çünkü diğer her şey normal. Tomografi falan çektirdim doğumdan sonra, bacak dopler normal. Sebebini bulmak için hematologa gideceğim.

Ben çok şükür doğum yaptım. Varis çorabı giydim. Sezaryen oldum. Benim ddimer değerim de düşmüyor. Beni hematologa sevk ettiler. Çünkü diğer her şey normal. Tomografi falan çektirdim doğumdan sonra, bacak dopler normal. Sebebini bulmak için hematologa gideceğim.
Geçmiş olsun şu an değeriniz kaç

Dogum yapsli ne kadar oldu bir de kanamanın çok olduğu göğüs doktoru bana doğumdan sonrada kullanacaksın kanaman çok olacak dedi

Dogum yapsli ne kadar oldu bir de kanamanın çok olduğu göğüs doktoru bana doğumdan sonrada kullanacaksın kanaman çok olacak dedi

2 hafta oldu
Değerim 2000 lerden düşmüyor
Yine 1 ay iğne ve aspirin başlayacağız
Bazı sonuçlar geç çıkacakmış

Bende spınal oldum canım oglen 12 de son ıgnemı vuruldum bır sonrakı gun 1 de amelıyathaneye gırdım bu arada bugun 26.gunum dıdımer degerıme baktırdm 228 e dusmus artık vurulmuyorum belkıde dogumdan snra hemen dustu etkısı 24 saat 1 gun once vurulabılırsın bence
Merhaba o kadar çok araştırdım okudum ki kafa allak bullak okuduğumu unuttum doğum öncesi değerlerinin nasildi

Ay geçmiş olsun şu şu nasilsiniz bir sıkıntı olmadı değil mi ben de sekiz gün oldu doğum yapalım daha gidemwdim

Merhaba herkese. Doğumdan sonra ilk 20 gün içinde test yaptırmıştım. D dimer 2000 lerdeydi. Buraya da yazdım, hematologa gideceğim diye.
Geçen hafta gayet umutsuz tekrar kan tahlili yaptırdım. 500 lere düşmüştü. İnşallah daha da düşer ve yükselmez. Kan sulandırıcı da kullanmıyordum kesmiştim artık. Sadece coraspine devam ettim. İnşallah hepimiz iyi oluruz.
Tabi doktorumuz ne öneriyorsa onu yapmalıyız.

Ayy çok sevindimmm darısı bize insallah çok geçmiş olsun Rabbım bir daha yaşatmasın bende sezeryan olalı 9 gün oldu bugün salı günü gideceğim doktora ama kadın dogumcum doğumdan sonraki 6 hafta igneye devam dedi göğüs doktoruma öyle demişti sali günü öğreneceğiz zaten panik atak var düşündükçe de anksiyete nöbeti geliyor

Ayy çok sevindimmm darısı bize insallah çok geçmiş olsun Rabbım bir daha yaşatmasın bende sezeryan olalı 9 gün oldu bugün salı günü gideceğim doktora ama kadın dogumcum doğumdan sonraki 6 hafta igneye devam dedi göğüs doktoruma öyle demişti sali günü öğreneceğiz zaten panik atak var düşündükçe de anksiyete nöbeti geliyor
Darısı size olsun inşallah. 6 hafta kullanın, olumsuz düşünmeyin. Benimkisi geç düştü mesela. Belki sizinki de geç düşecek, bünyeyle alakalı. Önemli olan sezaryeni kazasız belasız atlatmışsınız çok şükür. Embolidir, kalptir böyle şeyler olmasın inşallah. Düşene kadar iğne kullanırsınız.

Insallah bir qn önce hayırlısı ile kazasız belasız şu 6 haftayı atlatmak istiyorum artık kabusum oldu hamilelikte doğumda Bi pandemiydi pihtiydi

X