Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar bir şey soracağım bu gebelik testleri her zaman sonradan çizgi verir mi ama hayalet çizgi, silik değil, kuruma çizgisi bu oluyor demi,benim yine böyle oldu. Adette olamıyorum anlamadım gitti,
evet canım böyle oluyor ama acaba bebişmidir ki yaaaa kan versene adetin geciktiyse

Kızlar bana doktor aşılama yapalım demişti bu ay için. ama ben son bir ken daha iyi bir doktora muayen olup öyle tedaviye başlamak istedim. ve Medical Park'a gittim tüp bebek uzmanı doçent bir doktora muayene oldum. Filim ve tahlillerimi gösterdim. O da aynı şeyi söyledi. Artık içim rahat bir şekilde aşılama tedavime başlayacağım. Bu ay da deneyelim. Şubat ayında olmazsa ilk tedavimi olacağım. Allahın izniyle.

Kizlar 44 gün geçti yine regl olmadim pko dan dun tahlil yapti doktor böyle çıktı anlayan var mi cok mu kötü?

Eklentiler

• 20210105_174930.jpg
    20210105_174930.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 79
Kızlar benim ovu testlerin sapıtıyor mu acaba tekrar reklenmeye başlıyor gibi bir bakıp yorum yapar mısınız acaba pik olmuş mu yeniden mi yumurylayacagım yada hiç yumurtlamıypr muyum kafam karıştı tekli olanı şimdi yaptım yeniden koyulaşıyor IMG_20210105_192215.jpg

Daha önceleri bende bu topikteydim, ovulasyon testi ile ilk denemede hamile kaldım.cok şükür,sonra etrafımdakilere yardımcı olmaya başladım,ilk once 42 yasinda bir tanıdığım da denedik Dr a gittiği halde çatlatma iğnesi filan vurulduğu halde olmuyordu ve ilk ovulasyon denemenizde hamile kaldı🤲🏻 sonra adet düzensizliği olan bir dış gebelik yaşamış birinde denedik o da hamile🤲🏻şimdi 3.kiside deneyeceğiz regl olmasını bekliyoruz hatta bu çift rahimli bir arkadaş insallah ondada tutarsa herkese yardımcı olmaya devam edicem,her zaman umut vardir rabbim sizlerin de kucağını boş bırakmasın 🤲🏻

Daha önceleri bende bu topikteydim, ovulasyon testi ile ilk denemede hamile kaldım.cok şükür,sonra etrafımdakilere yardımcı olmaya başladım,ilk once 42 yasinda bir tanıdığım da denedik Dr a gittiği halde çatlatma iğnesi filan vurulduğu halde olmuyordu ve ilk ovulasyon denemenizde hamile kaldı🤲🏻 sonra adet düzensizliği olan bir dış gebelik yaşamış birinde denedik o da hamile🤲🏻şimdi 3.kiside deneyeceğiz regl olmasını bekliyoruz hatta bu çift rahimli bir arkadaş insallah ondada tutarsa herkese yardımcı olmaya devam edicem,her zaman umut vardir rabbim sizlerin de kucağını boş bırakmasın 🤲🏻
Ne uyguladınız merak ettim. Açıklar mısınız

Ne uyguladınız merak ettim. Açıklar mısınız
Aslında herkesin bildiği gibi yumurtladiginiz gün dahil 3gun birliktelik ve birliktelikten sonra yüz üstü yatmak (püf noktasını yüz üstü yatmak olduğunu düşünüyorum)

Kızlar selam,
5 Eylül'de kürtaj oldum kalp atışı duyulmadığı için, sonra heterezigot mutasyon kan pıhtılaşma sorunu çıktı. bu arada pkoyum. kürtajdan sonra 4 aydır regl olamadım, duphaston ve progestan iğne kullandım yine olmadım. dr kontrol etti herhangi bir parça da kalmamış. hormon testi yaptı PRL 13,94, Serbest t3 1,71, TSH 1,96, Serbest T4 1,06 çıktı, normal dedi. şimdi sabah akşam estrofem 2mg ve günde 1 kez cyclo-progynova verdi onu kullanıyorum. yanında inofolic combi ve corasprin de.. hamile kalmak istiyorum ama şuan tek derdim önce regl im gelmesi oldu :KK43: var mı böyle durumla karşılaşan?

Kızlar selam,
5 Eylül'de kürtaj oldum kalp atışı duyulmadığı için, sonra heterezigot mutasyon kan pıhtılaşma sorunu çıktı. bu arada pkoyum. kürtajdan sonra 4 aydır regl olamadım, duphaston ve progestan iğne kullandım yine olmadım. dr kontrol etti herhangi bir parça da kalmamış. hormon testi yaptı PRL 13,94, Serbest t3 1,71, TSH 1,96, Serbest T4 1,06 çıktı, normal dedi. şimdi sabah akşam estrofem 2mg ve günde 1 kez cyclo-progynova verdi onu kullanıyorum. yanında inofolic combi ve corasprin de.. hamile kalmak istiyorum ama şuan tek derdim önce regl im gelmesi oldu :KK43: var mı böyle durumla karşılaşan?
Hormonlar güzel görünüyor canim psikolojik üzüntü kaynaklı olabilir belki kafanı regl ye verme dusunme bir de tarlusal verseydi o sökerdi aslinda . Hangi gen de pihti çıktı?

Hormonlar güzel görünüyor canim psikolojik üzüntü kaynaklı olabilir belki kafanı regl ye verme dusunme bir de tarlusal verseydi o sökerdi aslinda . Hangi gen de pihti çıktı?
düşünmemek elde değil ki.. regl olmadan da yumurta takibi yapılmıyor çünkü çatlamıyor ki benimkiler :KK43:
gen testim de aşağıdaki gibi

1610612450940.png

Eklentiler

• 1610612411471.png
    1610612411471.png
    642,4 KB · Görüntüleme: 41
düşünmemek elde değil ki.. regl olmadan da yumurta takibi yapılmıyor çünkü çatlamıyor ki benimkiler :KK43:
gen testim de aşağıdaki gibi

Eki Görüntüle 2760753
Ben de ayni sıkıntı çekiyorum 55 gün oldu regl olmadim çatlamış gelişmiyor yumurtam ama dokgorun tarlusal vermeli sana o söktürür rahatlarsın bi sor doktora istersen. Benim de 4G 4G var ama doktor ilaca igneye gerek yok dedi herkes başka bi şey diyor bu kan pıhtılaşma olaylarında inan o yüzden bi sey diyemiyorum

Kızlar selam,
Canım geçmiş olsun. Adaçayı ni demle bir su bardağı na kat içine bir tatlı keten tohumunu ez kat sonra iç sabah akşam. Günde iki bardak adetini soker. Aynı zamanda salatalara dolmaya yemeklerine keten tohumu dök ye yumurtaya çok iyi geliyor ben keten tohumunu geçen ay hep kattım yemeklere erken gelişti yumurtam

Hello, ne zamandir gelmiyordum bi rapor vereyim :)) Son1 yilim; 3 defa ilacsiz yumurta takibi, 3 defa ilacli yumurta takibi(1klomen 2kez femera) bitti.
Bu arada hormon testleri normal, hsg normal, spermiogram normal, 2.cocuk-yani gebe de kalmisim, anlasilmayan bir surec oldu.
IFV raporum cikti 2 kez igneli asilama yapalim olmazsa tup bebek dedik; ilkinde gonal-f kullandim, yumurtalar buyumedi, ikincide menagon kullandim yeterince buyumeden catladi asilama olmadi. Devletin prosedurune gore tup bebek hakki elde ettim. Bu ay son kez ilac ile asilama yapalim dedik, nasip hersey yolunda gitti dun asilama yapildi, 14 gun bekliyoruz nasipse.. Asilamada aglanirmiymis, evet aglanirms...(Tum sureci medical park'ta surdurdum)
..

Kizlar bende ikinci bebek icin korunmayi biraktim gecen ay farkinda olmadan korunmamisim kalamadim bu ay bilerek korunmadim simdi kahverengi leke geldi adet oncesi benden hep gelir uzuldum acikcasi oglumda hemen kalmistim sizce doktora gideyimmi ben 28 esim 38 yasinda

Kizlar bende ikinci bebek icin korunmayi biraktim gecen ay farkinda olmadan korunmamisim kalamadim bu ay bilerek korunmadim simdi kahverengi leke geldi adet oncesi benden hep gelir uzuldum acikcasi oglumda hemen kalmistim sizce doktora gideyimmi ben 28 esim 38 yasinda
Ilk doğumunuz sezeryan mi ?

Bende 14 aydır düşünüyorum sezeryan doğum yaptim ilk 2. Ayda gebe kalmıştım. Kahverengi lekeler için doktora gittim istmosel teşhisi kondu ve kısırlık yapıyor bu ara çok yaygin bu istmosel. Insallah sizin öyle degildir hamilesinizdir

X