Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Doktora ovülasyon testlerinden bahsettim saçmalama hepsini at dedi bana kızdı, onlara bakıp ay şu gün yapayım bugün olsuna girersen olmaz dedi, ben onun dediği yöntemi de yaptım olmadı, eşimden kaynaklı sıkıntı olduğu için ve çözülemeyen bir durum olduğu için fikrimce biz tüp bebek yaptırcaz gibime geliyor işte kendimi avutuyorum bir süre daha, belki olur diye ama sonunda kendimi tüp bebek merkezinde bulacağım gibime geliyor :) şimdiden okuyup öğreneyim biraz bari tüp bebek konusunu, artık öyle kamile oldum ki her şeyi kabul edecek ve oluruna bırakmış haldeyim, olursa olur olmazsa çay demlerim😂modum budurr
doktorlar at o testleri diyor ama sağolsunlar gittiğimizde 2 cümleyi zor edip açıklama yapıyorlar hormon testlerini bile burda soruyoruz iyi mi kötü mü diye hiç bi öneri yok bir şey yok napalım kendi başımızın çaresine bakıyoruz biz de :işsiz: en azından yumurtlama var mı yok mu diye takip etme imkanımız var her ay gidip ultrasona girme şansımız da yok zaten bi kontrole giderken bile iş yerinden izin alcaz diye 9 doğuruyruz ayy çok zor valla :KK14:

Ovulasyon testleri gerçekten çok sıkıntıya sokuyor ben bu ay kullandım şu 10 gün omrumden 10 yıl geçti...
ben de yapmayınca stres oluyorum mesela o ay yumurtlama oldu mu olmadı mı gününde mi oldu yakaladık mı derken daha çok geriliyorum :KK70:

:):):):)

Neden kız ovulasyon testi düzenli yumurtlama görmeyen kişiler için çok güzel bir yol gösterici. Bana doktor gün aşırı yapın dedi. Onlara çok güvenmeyin dedi. Ben öyle de denedim tık yok. eşinin rahatsızlığı nedir peki canım? Verikosel falan mı?
Özelikle benim gibi hormon dalganlanmaları olan pko olduğu düşünülem kadınlarda ümit ve zaman kaybından bir şey değil, parasından bahsetmiyorum, artık aştım oraları, doktorum stres hipofiz bezini direkt etkileyem direkt olarak yumurtayı etkileyen bir olgu demişti, gün aşırı yapmanın yeterli olduğunu herkes söylüyor, benim çatlayıp çatlamadığı bile belli değilken bu testlerle dipsiz bir kuyuya düşmüşüm gibi hissediyorum, allah yardımcımız olsun, öyle mucizevi bir durum ki gebelik, normalinde vücudumuza giren en ufacık farklı hücre de vücut savaş açıyor onu atmaya çalışıyor ama eşimizden gelen 23 kromozumu yabancı bir yapı olmasına rağmen kabul edip bize bebek olarak veri veriyor resmen mucize , buna şahit olamadan ömrüm geçerse üzülücem sanırsam, kabul edicem ama üzülücem biliyorum

benim yumurtlama akıntım başladı :dua: takvime göre cumartesi gösteriyor bakalım :KK36:
Bu ay benimde öyle oldu takvime göre yumurtlamam cumartesi görünüyor ama bugün akıntım başladı testte de koyuluğu gördüm.. önceki aylarda test ve takvim paralel gidiyordu.. ben gün aşırı değerlendirmemi yapıyorum ama şimdi 4-5 gün üstüste değerlendiricem.. sonra bata kadar gün aşırı devam.. bu ay da olmazsa doktorun kapısını çalıcam artık

Ovulasyon testleri gerçekten çok sıkıntıya sokuyor ben bu ay kullandım şu 10 gün omrumden 10 yıl geçti...
Dipsiz bir kuyu tam anlamıyla,Ben iki aydır bırakmıştım yine aldım ama çok pişmanım hatta aldıktan sonra iptal etmeme rağmen firma kargoya verdiklerini söyleyince iyi bari neyse kalsın dedim başkasına veririm, herşeyi bilmekte güzel değil bence e hadi pik gördüm silikleşti de ee yine de hamile kalamazsam benim aklıma o kadar çok şey gelir ki türlü hatalık ihtimali üretirim, kendi fatma girik triplerine sokup asla anne olmayacağıma inanır depresyona girerim o kadar becerikliyim bu konu da :)

Bu ay benimde öyle oldu takvime göre yumurtlamam cumartesi görünüyor ama bugün akıntım başladı testte de koyuluğu gördüm.. önceki aylarda test ve takvim paralel gidiyordu.. ben gün aşırı değerlendirmemi yapıyorum ama şimdi 4-5 gün üstüste değerlendiricem.. sonra bata kadar gün aşırı devam.. bu ay da olmazsa doktorun kapısını çalıcam artık
aaa ben de yapayım bugün test dünki test koyu değildi ama bu ay macun yiyorum belki erken yumurtlarım sen bişey kullandın mı bu ay ?

doktorlar at o testleri diyor ama sağolsunlar gittiğimizde 2 cümleyi zor edip açıklama yapıyorlar hormon testlerini bile burda soruyoruz iyi mi kötü mü diye hiç bi öneri yok bir şey yok napalım kendi başımızın çaresine bakıyoruz biz de :işsiz: en azından yumurtlama var mı yok mu diye takip etme imkanımız var her ay gidip ultrasona girme şansımız da yok zaten bi kontrole giderken bile iş yerinden izin alcaz diye 9 doğuruyruz ayy çok zor valla :KK14:
Yok hakkını yiyemem denk gelen çoğu doktorum iyiydi kendim seçerek gittiğim de oldu denk gelen de oldu özel olmasına rağmen parasal beklentisi olmayan bana hasta gözüyle bakan, bir abla gibi tavsiye veren, ama en çok insan kendinin doktorudur, ben dermanımı biliyorum ama eziyet ediyorum kendime herşeyi bıraksam çözülecek bebek olsa da olmasa da rahatlayacağım ama her şeyi kontrol etme mekanizmam isteğim nedeniyle olmuyor, olacaksa da olmuyor , bir gün olursa biliyorum ki her şeyden vazgeçtiğim anda olacak

Bende erken pik gördüm galiba hadi güzel düşüncelerle bunun hamilelik için bir işaret olduğuna inanıp dua edelim 🤲🏻🥰ezan da okunuyor kabul olsun inşallah

aaa ben de yapayım bugün test dünki test koyu değildi ama bu ay macun yiyorum belki erken yumurtlarım sen bişey kullandın mı bu ay ?
Ben 3 aydır folikasit kullanıyorum bi de hayıt suyu kullandım ama 1 ay oldu bıraktım onu.. eşime de çakşır suyu içirdim ve keçiboynuzu pekmezi yediriyorum her gün 1 kaşık.. gerçi bir problemi yok çok şükür ama zararı olmaz diye yesin dedim :KK45:

Yok hakkını yiyemem denk gelen çoğu doktorum iyiydi kendim seçerek gittiğim de oldu denk gelen de oldu özel olmasına rağmen parasal beklentisi olmayan bana hasta gözüyle bakan, bir abla gibi tavsiye veren, ama en çok insan kendinin doktorudur, ben dermanımı biliyorum ama eziyet ediyorum kendime herşeyi bıraksam çözülecek bebek olsa da olmasa da rahatlayacağım ama her şeyi kontrol etme mekanizmam isteğim nedeniyle olmuyor, olacaksa da olmuyor , bir gün olursa biliyorum ki her şeyden vazgeçtiğim anda olacak
bence ilginin dağılmasına ihtiyacın var ne bilim mesela yeni bişeyle uğraşmak,taşınmak,işe başlamak ortam değiştirmek çok iyi oluyor bu tarz durumlarda

Hangi macundan yiyorsun c life mı, bende var eğer istersen sana yollayım ücretsiz, ben kullanmıcam canımı sıkıyor her şeyi bırakmak istiyorum, ovülasyonlarımı da yollayım sana , belki sana faydası olur

Ben 3 aydır folikasit kullanıyorum bi de hayıt suyu kullandım ama 1 ay oldu bıraktım onu.. eşime de çakşır suyu içirdim ve keçiboynuzu pekmezi yediriyorum her gün 1 kaşık.. gerçi bir problemi yok çok şükür ama zararı olmaz diye yesin dedim :KK45:
benim içimde folik asit üreten ecza deposu kurulacak yakında 6 aydır gına geldi :KK70: ama bu ay içmiyorum artık hamile kalırsam içeceğim bu ay sadece macun kullanıyorum içinde hayıt tohumu,civan perçemi,çörek otu,aslan pençesi,polen falan var

Ayyy hadi inşallah Allah hepimizin kalbine göre versin tez vakitte kucaklarımızı doldursun:dua:
Amin burda bir kaç kişide okudum erken yumurtlama oldu gebeyim diye hatta önceden öğrenmişler hepsi, bende olmasa bile sizde olur inşallah, nefsin güzel bir mertebesidir, bende yok ama onda olsun içten samimi bir duaydı, rabbim geri çevirmesin,

Hangi macundan yiyorsun c life mı, bende var eğer istersen sana yollayım ücretsiz, ben kullanmıcam canımı sıkıyor her şeyi bırakmak istiyorum, ovülasyonlarımı da yollayım sana , belki sana faydası olur
naturallen aldım canım onu yiyorum, düzenli kullandın mı canım bak kullan pco lulara çok iyi geliyormuş o öyle hemen pes etme kuzucum :KK200: ovülasyon yeni sipariş ettim ama burda maddi durumu olmayan ya da ihtiyacı olan varsa ona gönder istersen :KK68:

benim içimde folik asit üreten ecza deposu kurulacak yakında 6 aydır gına geldi :KK70: ama bu ay içmiyorum artık hamile kalırsam içeceğim bu ay sadece macun kullanıyorum içinde hayıt tohumu,civan perçemi,çörek otu,aslan pençesi,polen falan var
Ben çok fazla karıştırmamak adına sadece hayıt kullandım.. kaç yapayım derken göz çıkartmiyim dedim😄 ama şu doktora kontrole gitme olayı beni çok geriyor yani hamile kalıp gitsem daha rahat olacakmış gibi hissediyorum ama bu ay olmazsa kesin gidicem tabi

naturallen aldım canım onu yiyorum, düzenli kullandın mı canım bak kullan pco lulara çok iyi geliyormuş o öyle hemen pes etme kuzucum :KK200: ovülasyon yeni sipariş ettim ama burda maddi durumu olmayan ya da ihtiyacı olan varsa ona gönder istersen :KK68:
Valla bende ovulasyon test alıcam inşalllaahh bu ay😍

X