Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Artık insanlara bu konuda şaşırmıyorum 2015 senesinde birlikte 9 ay koy öğretmenliği yaptığım bi arkadaş vardi. Tabi cok samimi olduk. O donem ben nişanlydim o bakardı ve bem bu saatten sonra evlenmem demişti yasimda geçti çocukta doguramam o sira yaşı 32ydi. Neyse 2016 da ben evlendim , 2018 de bu arkadaş tabi konuşuruz , sürekli mesajlasiriz cocuk üstüne.. bu 8 ay sonra hamile kaldi , ve gitgide benden uzaklaştı .. bebek doğunca erkek olduğunu öğrendim m. Hayırlı olsun diye mesaj attim .. baktim hemen yazmsiki sagol teyzesi annemler izin vermio 40 i çıkana kadar resim cekeyim ciksin ben sana cekip atarim kii resim istedim ben..
Ay insanların bu bir şeylere yetişme çabasını katiyen anlamıyorum, neden herkes kendi hayatına kendine göre yaşamaz ki birisi çocuk yaptı diye çocuk yapılmaz birisi evlendi diye evlenilmez e biri ölüyor diye ölelim mi mesela

gittik canim ..
1 kere klomen tedavisi görerek catlatma oldum.sadece.. esimin sperm hareketliliği artsin die doktorun verdiği toz ilaci 3 ay kullandık ondan sonra çakşır kökü suyu daha sonra dogal-bitkisel macunlar , çaylar kullandım sürekli .. Ağustos ayinda maalesef Kimyasal gebelik gecirdim 😔
Simdi de inofolic combi kullanıyorum..
Naar canım sen hayıt tohumu ve civan perçemi içtin mi hiç

Ay insanların bu bir şeylere yetişme çabasını katiyen anlamıyorum, neden herkes kendi hayatına kendine göre yaşamaz ki birisi çocuk yaptı diye çocuk yapılmaz birisi evlendi diye evlenilmez e biri ölüyor diye ölelim mi mesela
İnsanlar cok değişik ..
pardon fotoğraf istemedim yazacaktım , klavye istedim yazmis..
Ben istemeden onun direk oyle yazmasına o sira cok icerlenmistim hatta agladim diyebilirim..
Bundan 1 hafta önce falanda aradi beni konuştuk ettik oglu olmus .9 aylik muhabbet oyle gitti die sordum kime benziyor oda valla babasina benzetiyorlar dedi.. dilimin ucuna geldi gonder die sonra amaan boşver dedimm cocuk 1 yasina girecek ..isteseydi coktan gonderirdi..

Bence sen erken yumurtladın yani ovu testinde çıkan gebelikti. O en son aldığın da ovu testi attın ya silik çıkan acaba o gebelik testi olmasın iyi baksana 😀😀 Şaka bi yana bence erken oldu 10.gün koyuluğu deil bu yani Allah sağlıkla nasip etsin inşallah 🙏
Yok kuzu onuda pik olunca gebelik negatif çıkmıştı hatırlasana 😂 demek o yumurtlamaymış dedik hatta degerlendirelim diye esim isten gelmişti 🙆‍♀️ öyle ya herkesin hakkında hayırlısı be kuzum sağlıkla ilerlesin hepimizin. Ve herkese nasip olsun ❤

Naar canım sen hayıt tohumu ve civan perçemi içtin mi hiç
Evet canim . Hazirian sonunda hayit tohumu kullandım .. civanpercem çayınida adetten cikana kadar icerim .
Mecit efendi civanpercem cayini kullanıyorum .
IMG_20200904_142608.jpg

Evet canim . Hazirian sonunda hayit tohumu kullandım .. civanpercem çayınida adetten cikana kadar icerim .
Mecit efendi civanpercem cayini kullanıyorum .Eki Görüntüle 2685182
ben bu bitkilen kendisini alıp denleme şeklinde yaparak içiyordum ara ara. ama şimdi adetin kaçıncı günü başlamak gerekir onu bilmiyrum fsh düşmesi için kullanıcam

Laboquick için iyi değil hassas değil diyorlar ama ben hep çok memnundum..doktordan gelip yaptım büyümüş 2 yumurtam vardi doktor öyle söyledi ve test pik..
Canım merhaba bı sorum olacak sana bu testte piki gördüğün günün üstünden kaç gün gecince regl oluyorsun hiç saydın mı catlamadan itibaren mi sayıyoruz pik gördükten itibaren mi 14 gün sayıyoruz cvp verirseniz sevinirim

çünkü sadece kendilerini düşünüyorlar kendi duygularına önem veriyorlar
[/QU
Merhaba. Lafınızın arasına daldım kusura bakmayın lütfen. Ama içim buruldu yazdıklarını okuyunca. Abartmıyorsun. Evet hassassın ama abartmıyorsun. Arkadaş dediğin tabii ki sevincini yaşayacak hatta paylaşacak. Ama karşısındakini incitecek şekilde değil. Pedleri vereyim sen alma da denmez yani. Hele özgüvenini sakın yitirme. Güçlü ve inançllı ol. Elbet vakti gelince olacak. Kendinden emin dimdik dur. Ben bana çok hava atanını gördüm. Ama Allah büyük. Başka sıkıntılarla sınanıyorlar. Sağlıklı mısın? Huzurun yerinde mi? Eşin elinden tutuyor mu? Sabırla devam et. Elbet bir gün gül kokulun kucağına gelecek. 🤗🥰
Rabbim kimseye taşıyamayacağı yükü yüklemez. Ama Allah o bebeği nasip ediyorsa onlara hamd edip Secde etmeleri gerekiyor büsürü insan bebeği olsun diye çaba sarf ediyor. Yine Allah svt ne dilerse o oluyor o hava atanlar bilmiyrlar mı ki Allahın nimetidir. Hava atmadan önce bunu bir düşünsünler. Yalnızca üstün olan takvalılardır ben bu şekilde düşünüyorum. Ve teslim olduğum olduğum için de inanıyorum ki bana bu imtihanı yaşatan Allah şifamı da vercektir. Ama işte son zamanlarda baya baya duygusal yaklaşmaya başlayınca öz güvenimi kaybediyorum diye düşündüm

gittik canim ..
1 kere klomen tedavisi görerek catlatma oldum.sadece.. esimin sperm hareketliliği artsin die doktorun verdiği toz ilaci 3 ay kullandık ondan sonra çakşır kökü suyu daha sonra dogal-bitkisel macunlar , çaylar kullandım sürekli .. Ağustos ayinda maalesef Kimyasal gebelik gecirdim 😔
Simdi de inofolic combi kullanıyorum..
Çok geçmiş olsun canım. Bir kere hamile kalmışsın kimyasal da olsa. Tekrar neden olmasın. Rabbim kucağını doldursun inşallah. İnşallah inofolic iyi gelir. Bende reglimin ikinci günü doktora mı gitsem yoksa direk inofolic combi ye mi başlasam bilemedim. Hastaneye de olabildiğince az gitmek istiyorum çünkü riskli bir şehirde yaşıyorum.

Canım senin durumunu biliyorlarsa ne kadar içleri kötü diyeceğim ama bilmiyorlarsa öylesine söylemişlerdir büyük ihtimalle, bizim canımızın ne kdar yandığının farkında değiller tabi
Biri biliyor ama öteki bilmiyor.
Öteki kistimden dolayı hamile kalmadığımı biliyo öyle söylemiştim mecburen çünkü bu durumu herkes anlamıyor

Rabbim kimseye taşıyamayacağı yükü yüklemez. Ama Allah o bebeği nasip ediyorsa onlara hamd edip Secde etmeleri gerekiyor büsürü insan bebeği olsun diye çaba sarf ediyor. Yine Allah svt ne dilerse o oluyor o hava atanlar bilmiyrlar mı ki Allahın nimetidir. Hava atmadan önce bunu bir düşünsünler. Yalnızca üstün olan takvalılardır ben bu şekilde düşünüyorum. Ve teslim olduğum olduğum için de inanıyorum ki bana bu imtihanı yaşatan Allah şifamı da vercektir. Ama işte son zamanlarda baya baya duygusal yaklaşmaya başlayınca öz güvenimi kaybediyorum diye düşündüm
Atlattığın her sınavdan daha güçlü çıkacaksın buna inan

Ne saçma yaaa. Ben teklif edemezdim öyle birşeyi. Ayrıca ped dediğin teyi yani 10 tl verir alırım. Senin durmunu biliyorlar mı peki? Vaji olduğunu yani. Ben kimseye söyleyememiştim. Sonra bir doktora gttik eşimle ona söyledim. Bunun için yapıalcak bişey yok senin kafanda bitiyor herşey dedi. Ordan kocaman bir bebek kafası çıkıyor genişeyen şekle girebilen bir yaopısı vardedi. Anlattı. ama ben fayfakı kk da buldum. Egzersizler yaptım hep. Ama birden aomadı tabi bu. Son 3 ayda ywendim. 3 ay boyunca gram gram ilerledim. Söylemesi ayıptır kızlık zarımı bile eşimle birlikte yani bozduk ilk ilişkide ilk vajiyi ywndiğim gün hissettim yani onun bozulduğunu. Ama sonrası çok güzel bir rahatlama psikolojik oalrak yani. Büyük bir yük kalkmıştı ouzumdan.
Sadece bi tanesi biliyor diğeri bilmiyor.
Elhamdülillah zaman almış olsada yine de yenmişsin hamd edilecek bişey gerçekten bu . Bende tek başıma çabaladım ama yapamadım 6.500 ödedim öyle diyeyim :KK43:

X