Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
moralini bozma bunlar düzelebilicek problemler, tiroidi dengelersin sana tavsiyem ovü kullan ve mutlaka tek doktorla kalma canım. rahim filmi de yolunu açabilir. stres yapıp modunu düşürme
ah kuzum ah 2-3 ay sonrasına ertlememiz gerekiyor çocuk için olan planları dedi önce bunu düzene sokmalıyız dedi :KK43: inşallah dediğin gibi olur kuzum ovü neydi unuttumda

Laboquick için iyi değil hassas değil diyorlar ama ben hep çok memnundum..doktordan gelip yaptım büyümüş 2 yumurtam vardi doktor öyle söyledi ve test pik..

Eklentiler

• 20200902_151949.jpg
    20200902_151949.jpg
    32,4 KB · Görüntüleme: 27
  • 20200902_151428.jpg
    20200902_151428.jpg
    23 KB · Görüntüleme: 29
doktorların böyle herşeyi pat pat söylemesi hem iyi hem kötü moraller yıkılıyor. ama birşeyler söylemesi gerekiyor ki bizde ona ögre yol alalım. sonuçta troid denilen şeyin tedavisi var. İlaçlarla düzene sokulabilir. Adetliyken gelişen bir yumurtan mı varmış oda ilginç pco olablir mi sende o zaman ? Rahim filmi neden istedi senden onu anlamadım ben..
işte onu çözemedik beyin farklı yumurtalıklar farklı çalışıyor dedi bana önce yumurtalıklarını düzene sokmamz lazım dedi bu süreçte başka doktora da gitmem gerekiyor troid için rahim filimini sürekli enfeksiyon yaşıyorum diye tüplerini tıkamış olabilir dedi önce tüplerine bakalım dedi inşallah tıkalı değildir :KK43:

kızlar merhaba çok moralim bozuldu troidim çok düşükmüş doktor bu şekilde olmaz dedi dahiliye doktoruna gitmelisin bi dedi ayrıca şuan yumurtan var dedi çatlayacak dedi ama sen adetlisin dedi senin düzeninde ve hormonlarında bir sıkıntı var dedi duphaston verdi iki kutu yine onları iç dedi adetin bitince gel rahim filmi çekeceğiz dedi normal yolla hamile kalma şansın şuan hiç yok denebilir dedi bi şans olur kalırsan dedi :KK43: çok kötüyüm ya
Canim hic üzülme ne olmazlar var ve hamile kaliyor..doktorlar sıfır ihtimal veriyor ama Allah ol diyor iste...Ayrıca ilaclarla degerlerin normale döner endişelenme

işte onu çözemedik beyin farklı yumurtalıklar farklı çalışıyor dedi bana önce yumurtalıklarını düzene sokmamz lazım dedi bu süreçte başka doktora da gitmem gerekiyor troid için rahim filimini sürekli enfeksiyon yaşıyorum diye tüplerini tıkamış olabilir dedi önce tüplerine bakalım dedi inşallah tıkalı değildir :KK43:
aynen mantıklı olan o herhangi bir tedaviye başlamadan önce rahim yapısı ve tüpleri görmekte fayda var. Ben de çektireceğim haftaya. Tıkanıklık varsa da inşallah işlem sırasında açılır.

ah kuzum ah 2-3 ay sonrasına ertlememiz gerekiyor çocuk için olan planları dedi önce bunu düzene sokmalıyız dedi :KK43: inşallah dediğin gibi olur kuzum ovü neydi unuttumda
ovülasyon testi canım burda çatlayıp çatlamadığına bakıyoruz ya al internetten reglin bitince başla bakalım görecek misin yumurtlama

kızlar merhaba çok moralim bozuldu troidim çok düşükmüş doktor bu şekilde olmaz dedi dahiliye doktoruna gitmelisin bi dedi ayrıca şuan yumurtan var dedi çatlayacak dedi ama sen adetlisin dedi senin düzeninde ve hormonlarında bir sıkıntı var dedi duphaston verdi iki kutu yine onları iç dedi adetin bitince gel rahim filmi çekeceğiz dedi normal yolla hamile kalma şansın şuan hiç yok denebilir dedi bi şans olur kalırsan dedi :KK43: çok kötüyüm ya
Canimm hic moralini bozma, ilk boyle duyunca zor oluyo. Sonra diyosunki en azindan niye olmadigini biliyorum. Tedavini ol, hamilelik haberini duyucaksin insallah 😘😘

Hoşgeldin canım ilk gebelik haberi senden mi gelcek:dondurma::KK200:
Yaaaa Azze!! Sen hamile misin? Ayyyy canım nasıl sevindiiim ben mayıs ayı hamilelik planlayanlar topiğinden. Yeni hesap açtım. Ay çok mutlu oldum canım benimmmm hep aklım sendeydi ne yaptı diye çok şükür beeee 💜

canım daha önce tsh hiç bakılmamış mıydı tsh ın düşük olması da yüksek olması da sıkıntı malesef ve tshta olan bir sıkıntı bütün hormonları etkiliyor... bazı kişilerin adet dönemi yumurtladığını duymuştum regl sonrası hiç takip yaptın mı test ile yumurtlama gördün mü bunlar senin için önemli bi veri olur. ama regl dönemi yumurtluyorsan nasıl bir tedavi uygulanır hiç bilmiyorum bir an önce iyi bir dahiliye doktoruna git derim regl sonrası cinsel ilişkiye girmeden de başka bi kadın doğumcuya gidip tekrar alttan muayne ol bi baksın yumurtalara

Tiroid kaç cıktı canım? Tiroidden dolayi mi imkansiz dedi? Ilacla düzeliyor hemencecik, üzülme stres çok zararlı :KK43:

:) Dimi bir de ne yapsak bu forumdan uzak kalamıyoruz hani düşünmeyip kafamızı rahatlatalım deyip birkaç gün en fazla buradan uzak kalabiliyoruz. en azından ben öyleyim. Ben histereskopi oldum3 aylık korunma süreci bitti. Haziran/Temmuz/Ağustos denemelerim tırt şuan adetim yarın özele doktra gideceğim bakalım. Sil baştan herşeyi yeniden yaptırma gerekecek. Hormon testler, hsg vs. Bu ay yumurta takibi isteyeceğim. Yarın dokotra bi r gideyim bakalım beni nasıl yönlendirecek. sen nasılsın? nelser yapıyorsun ?
Evet inan hep forumdayim..sürekli birşeyler arastirmaktan alikoyamiyorum kendimi..
Bizim gibi düşük yaşayanlar,kalp atışı alamayanlar,kanında pıhtılaşma cikanlar tekrar hamile kalmış mı?Bu sefer gebelikleri ilerlemiş mi hep araştırıyorum eski forum geçmişlerine bakıyorum..
Bende hazirandan beri coraspirin kullanıyorum gebe kalır kalmaz iğne baslanacakti ama coraspirin kullandigimdan beri adetlerim dahada erken olmaya başladı henüz kalamadim düzenim bozuldu biraz.Bakalim bata var daha erken öğrenip kan sulandırıcıya başlamam lazım varsa..
Sağlıklısı olsunda hepimiz için🙏

Evet inan hep forumdayim..sürekli birşeyler arastirmaktan alikoyamiyorum kendimi..
Bizim gibi düşük yaşayanlar,kalp atışı alamayanlar,kanında pıhtılaşma cikanlar tekrar hamile kalmış mı?Bu sefer gebelikleri ilerlemiş mi hep araştırıyorum eski forum geçmişlerine bakıyorum..
Bende hazirandan beri coraspirin kullanıyorum gebe kalır kalmaz iğne baslanacakti ama coraspirin kullandigimdan beri adetlerim dahada erken olmaya başladı henüz kalamadim düzenim bozuldu biraz.Bakalim bata var daha erken öğrenip kan sulandırıcıya başlamam lazım varsa..
Valla ben de öyleyim takıntı oldu resmen :KK43: Insallah bugunleri unutturacak bebeklerimiz gelecek :dua::dua::dua:

Evet öyle ben artık hamile kalamayacağımı kabullenirsem çözücem bence her şeyi,
öyle bişeyi bilinçaltına kodlamanı tavsiye etmem her düşüncenin ağızdan çıkan her cümlenin bize bir geri dönüşü var sürekli kendini sağlıklıyım ve sağlıklı bir bebeğe sahip olacağım diye telkin et, emin ol senin için en hayırlısı en doğru zamanda olacak

İnaşşalh canım. Hee bu arada geçen ay bende gittim pıhtılaşma ve genetik test için kan verdim. sonuçlarım 12 Eylülde çıkacak. İnşallah dedğin gibi olur. Bat kaç senin şuan?

X