Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben de dün ovulasyon da koyuluk görünce Bi ihtimal diyip bu sabah test yaptım tabi ki kar beyaz.. Ve kasıklarım da hafif ağrı göğüsler de şişlik var regl geliyor.. Ben de artık anne olmak çocuğuma kendimi adamak istiyorum kızlar ya.. Çok istediğim için mi olmuyor bilmiyorum ama bir insan evlenir çocuğu olur bu böyle bizim kültürümüzde.. Çevreme baktıkça heves ediyorum.. Çok şey değil ki bu normal evlen çocuk yap.. Niye olmuyor kızlar ya..

Ben de dün ovulasyon da koyuluk görünce Bi ihtimal diyip bu sabah test yaptım tabi ki kar beyaz.. Ve kasıklarım da hafif ağrı göğüsler de şişlik var regl geliyor.. Ben de artık anne olmak çocuğuma kendimi adamak istiyorum kızlar ya.. Çok istediğim için mi olmuyor bilmiyorum ama bir insan evlenir çocuğu olur bu böyle bizim kültürümüzde.. Çevreme baktıkça heves ediyorum.. Çok şey değil ki bu normal evlen çocuk yap.. Niye olmuyor kızlar ya..
Aynı soruyu ben de kendime soruyorum sonra Allah'tan daha mı iyi bileceksin şuan hamile kalsan belki engelli olacak belki kaybedeceksin Allah dağına göre kar verir sabret vardır her şeyde bi hayır zamanı geldiğinde en güzeli zaten senin olacak diyorum. Aksi halde hayat yaşanmaz bi hale geliyor bizim sınavımız bu malesef sabretmek ve zamanının gelmesini beklemek

oblomov21 oblomov21 mmmmm hayırlı uğurlu olsun canım sağlıkla ilerlesin inşallah ❤ darısı hayırlı zamanda başımıza. Yumurtlamadan kac gün sonra öğrendin kuzum 😍

Cok gerileri okuyamadim, gebe var ise Allah hayirla kucagina almayi nasip etsin. Öfke nobetlerim ve aglama seanslarim bitti, gene bastan basladik..
Kontrole gittim şukur kist yok, Femeraya devam. Hocaya tedaviyi hizlandiralim mi dedim, "dur her asamayi gorelim dedi, bu ay tutar insallah, olmazsa HSG cekecegiz" dedi. Sonra 2 asilama, daha da olmazsa ocakta tup bebek... Dun toplam 9 folikul gordu. Bugun hapin 3. Gunu cmt kac tane buyutebildigimize bakacagiz, sonra catlatip ekşın diyecek..
Canım günaydın, bende seninle aynı yolllardan geçmek üzereyim. Yarın adetin 5. günü ve doktora muayenye gideceğim. Dün devlete gittim aynen senin gibi toplam 9 yumurta gördü sağlı sollu. ama yumurtlama takini biz yapmıyoruz dedi. Ben dezaten özelden randevu almıştım. Şimdi yarın doktora gideceğim yuurtlama takibi isteyeceğim ve gerekirse çatlatma iğnesi. Ama bence önce HSG çektirmek daha mantıklı geliyor. Çünkü neden diyeceksin. Tüplerin tıkalı vs ise. O yumurta istediği kadar sağlıklı büyüsün çatlasın ona sperm ulaşamadıktan sonra ne işe yarar. Bence önce hsg daha mantıklı ve eşlerimizin sperm analizleri. Tüm tetkikleri yaptırıp ona göre tedavi yolları aranmalıdır. Bu yüzden ben de galiba doktora önümüzdeki ay gerek kalırsa çatlatma iğnesi talep edeceğim. bu ay normal bir yumurtlama takibi yaptırabilrim en azından kaç cm olmuş kendi kendine onu öğrenmiş oluruz diye düşünüyorum.

Kız onlar çok pahalı değil mi inan gereksiz masraf😁 sonuçta 2-3gun beklesen normal gebelik testi ile öğreneceksin zaten.Ki bak forumda erken gebelik testiyle çıkmayıp normal gebelik testinde pozitifi gören var söyleyim:)))
:))) evet sanırım diğerlerine göre biraz daha pahalı erken testler.

yildizsavascisi yildizsavascisi canım testi erken yaptın yumurtlamadan 6 gün sonra gebelik öğrenilmez ki boşuna kendini üzüyorsun 🙄
minseo minseo günaydın canım ben de bu gece hiç uyuyamadım saçma sapan rüyalar gördüm. Allah sonumuzu hayır etsin. Keyfim de yok hiç pms geldi yani ikimize de

Aynı ben, aylar gunler bıle tutuyor, nisanda dogum yapıp dogum ıznını tamamen kullanmayı hayal ediyordum, ustunde 2 bucuk yıl gectı bıle 😔 hemen olur sanmıştım, Bı akıl veren de cıkmadı hemen olmuyor bak diye
Kuzum kayınvalidem üçüncü çocuk için eşimden 3 yıl sonra korunmayı bırakmış, 13 sene olmamış olmayacak diye hiç korunmamış o da , 40 yaşında hamile kaldı üçüncüyü doğurdu.
E sen bunu yaşamışsın bana niye sakın 2 seneden önce çocuk yapma diyorsun dimi🙄 bana herkes sakın hemen olmasın diyolardı akıl vermeyi geçtim

Kesin canım kesin üstümden tır geçmiş gibiyim
Koronadan da kurtuluş yok kuzum, c vitamini d vitamini ve çinko takviyesi öneriliyor, redoxon var ondan kullanmaya başlıcam ben de. Mart ve nisanda da kullanmıştım. Bizim eczacımız onu öneriyor

Koronadan da kurtuluş yok kuzum, c vitamini d vitamini ve çinko takviyesi öneriliyor, redoxon var ondan kullanmaya başlıcam ben de. Mart ve nisanda da kullanmıştım. Bizim eczacımız onu öneriyor
canım d vit damla olarak verdi onu kullanıyorum bir de belirti yaşadığınızda coraspin için direk, korona tedavisinde kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyor doktor bana öyle dedi virüsün etksini azalttığı için normalde günde 1 tane içiyorum ben ama regle az kaldı diye bıraktım kanamam çok oluyor yoksa tiroid hapı inositol falan da içiyorum daha fazla ilaç kullanmak istemiyorum o yüzden

Hiç iyi değilim bugün, bu uğurda tüm yaşadıklarıma tüm olumsuzluklara ağzımı açıp gözümü yummak istiyorum. İlk iki sene Çocuk düşünmemi engelleyenlere, sonra istedikleri zaman gelince hadi artık diye baskı yapanlara, beni ağlatan oyalayan doktorlara....... :sinirli::sinirli::KK61:

Kuzum kayınvalidem üçüncü çocuk için eşimden 3 yıl sonra korunmayı bırakmış, 13 sene olmamış olmayacak diye hiç korunmamış o da , 40 yaşında hamile kaldı üçüncüyü doğurdu.
E sen bunu yaşamışsın bana niye sakın 2 seneden önce çocuk yapma diyorsun dimi🙄 bana herkes sakın hemen olmasın diyolardı akıl vermeyi geçtim
Allahım akıl fikir versin onlara, ne tuhaflar yaa..

Hiç iyi değilim bugün, bu uğurda tüm yaşadıklarıma tüm olumsuzluklara ağzımı açıp gözümü yummak istiyorum. İlk iki sene Çocuk düşünmemi engelleyenlere, sonra istedikleri zaman gelince hadi artık diye baskı yapanlara, beni ağlatan oyalayan doktorlara....... :sinirli::sinirli::KK61:
canım ben de aynıyım dolunayın etkileri bizi mahvediyor şuan... bu hayatı insanlar için mi yaşıyoruz kendimiz için mi bazen bunu düşünüyorum. yatak odana karışıp 2 sene çocuk sakın yapma diyen zihniyet bambaşka bi boyut, 2 sene sonra e hadi çocuk yok mu yapın artık diyen zihniyet bambaşka bi boyut...

X