Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bi de gebelik olursa kanda ne zaman cikar mesela 8 eylulde ya da supheli iliskidenn 1 hafta sonra cikarmi mesela adetimde gecikebildiginden nasil anlayacam acaba ben 1 ayda beklemek cok uzun sure adet olmadan o kdr beklemek istemiyorum
Çatlama olduktan 12 gün sonra cıkar, yumurta dollendıkten sonra 9gun sonra kanda hcg degerı yukselmeye baslıyor, kanda bellı bır seviyeye gelınce de idrarda gorunuyor, duymussunuzdur 2 kat artısla seyrediyor sonrasında

Anladim peki catlama 10 hun sonra falan olurmu yumurtlamadan mumkunmu bu o kdr dayanirmi

Evet yumurtlamadan once 21. Gun 21 agustos gittim vajinl ultrasonla bakti yumurta yok sagda polikistigin var dedi yolladi sonra teste devam ettim ve imofolici biraktim 25i pik gordum ama bu seferde silinmiyo ☺
Hmm doktor göremedı diyorsunuz 5 gun oncesınde, o zaman yumurtlamadan deıl de, kıstlerden oturu test boyle olabılır ama az da sılıklesme varsa çatlama kabul edılır

Anladim peki catlama 10 hun sonra falan olurmu yumurtlamadan mumkunmu bu o kdr dayanirmi
Yok o kadar surmez mesela testlerın 4 5 gun pık oldugunu gordum ama 10 gun cok, Bı sıkıntı vardır.. 4 5 gun bıle cok kabul edılır, hatta şöyle bi söylenti vardır ust uste pik olunca kalıtelı yumurta derler.. Yanı bunların hepsını yasayan bırı olarak yorum yapıyorum, 1 bucuk yıl test yaptım, elde var sıfır

Silikleşmeyi 26sında gordunuz mu? Silikleşmeyi 1.gun kabul edip 7gün sonra
26 sında gördüm atayım bakın bir ilk resim 26 agustosta 2.cisi 25 agustosta pkoyum bu arada

Eklentiler

• IMG_20200825_225737.jpg
    111,7 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20200825_173225.jpg
    65,1 KB · Görüntüleme: 26
Merhaba kızlar aşılama oldum çok şükür bugün 5 günüm ama bende bi tuhaflık var basından geçen yardımcı olabilirmi?
İlk gün asılamadan 3 saat sonra kahverengi lekelenme oldu 2 gün bel ağrısı ateş basması gaz sorunu ağız kuruluğu olmaya başladı ve bu agız dudak kuruluğu beni uykumdan bile uyandırıyor basına böyle bisey gelen oldu mu ? Yardımınıza ihtiyacım var

Hmm doktor göremedı diyorsunuz 5 gun oncesınde, o zaman yumurtlamadan deıl de, kıstlerden oturu test boyle olabılır ama az da sılıklesme varsa çatlama kabul edılır
Aynen bende oyle tahmin ediyorum kistim buyudu heralde halbuki gecen sene hazirandan beri adetim bu temmuza kadar duzenliydi martta hic bisey gorunmemisti keske is guzarlik etmeseydim ilac vs kullanmadan bekleseydim yapacak bisey yok adet olayimda doktor kontrolune girerim artik teste devam et dio aldigin kadin israrla burda doktor yok kaldigim yerde yoksa hemen kosa kosa doktora giderdim bakalim nasip artik

Evet hormon dengesi degısmıs olabılır, sizi cok ıyı anlıyorum benim de 2 yıldır yasadıgım yer kucuk Bı ilçeydi, mesafe de uzak olunca beklemek durumunda kaldım, inşallah en kısa zamanda ıyı Bı doktorla yumurta takıbı yaptırırsınız, hıc endıse etmeyın benım arkadsım doktora gıttıgının 2.ayında gebe kaldı çarsamba gunu de dogumu var, o da pko idi.. Benım de sebebpsız olmuyor, hersey guzel dıyolar..

Ben ilk kez deniyorum ya dediginiz gibi catladi ya da kist buyudu sıkınti dediginiz yani fazla surerse koyuluk kistin buyuklugumu oluyo doktora soruyorum bana kafana takma stres yapma olur dedi yolladi kime soracagimi sasirdim kafamdaki sorulari doktorlarada kiziyorum artik bAska doktora gitcem 8indede bakalim

İlk ay denemeniz mı? 1 yıl deneyin dicekler size de, inşallah o kadar beklemezsınız

Testlerle kist var mı yok mu buyuk mu kucuk mu anlayamazsınız.. Onunla alakalı deıl, sadece pko olunca genelde testler koyu oluyor lh fazla salgılandıgı ıcın

Anladim bEncede hormonlar dalgalandi yazik esimi zorlaya zorlaya kac gundur artik o da bikti istemiyorum dio bende biraktim artik onada yazik oldu bu ay eger hormon dalgasiysa bi 8i Olsunda aynen kucuk yerde olmak berbat bisey ne doktor ne bisey bakalim artik nasip hersey sizde insallah en yakin zamanda anne olursunuz

Gün aşırı deneyin, üst üste olunca iki taraf ıcınde sıkıcı oluyor, görev gıbı oluyor maalesef..

Ovulasyonda ilk ay denemem daha onceleri hic umrumda olmadi folik asit bile almadim pek ama nasip 1 yil bekletmezler bence yasim 30 cunku bu ayda ovulasyonla deniyim dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…