Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çok saçma, insülin direncine bakması gerekiyordu şuan sende insülin direnci varsa dikkat etmezsen pco n daha da ilerler ya dahiliye ya da başka bi kadın doğum doktoruna gidip hem hormon hem insülin tiroid baktır kesinlikle, bir de yağdan kilo vermen gerekli bunun için sana örnek diyet listemi atabilirim istersen. Ben de kilo problemi yok fakat direnç çıktı doktor da beslenme ile düşüreceğiz dedi ben de şuan onun için uğraşıyorum
Canım özelden bana da yağdan diyet verir misin boyum 167 kilom 62 aslında kilom yok gibi duruyor ama çok fazla yağ oranım var pko ve İnsülin direncim var malum biraz kilo vermek iyi olur ama yağdan gitmesini istiyorum

Günaydın kizlar dün doktora gittim ancak gidebildim daha doğrusu yoksa doktor daha önce çağırmıştı kalp atışı için. Gördük minik kuşumun kalp atisini. Oğluma söylemeyeceğim biraz ilerleyince söyleyecektim sabredemez diye ama tam kalp atışı falan mevzusunda içeri girdiler eşimle duymuş oldu dışarı çıktıklarında eşim video çekmiş oğlum zıplıyor kardeş canım kardeş diye inanılmaz güzel bir hatıra olmus
Allah ım bağışlasın canım ❤️

Kızlar rahim filmi sonrası doktor arka arkaya hasta alıyordu herşey yolunda dedi çıktım perde var mı Y ya da kalp şeklinde gibi riskli durum var mı soramadım anlayanlar bakabilir mi bir sorun gören var mı?

Eklentiler

• _20200819_093441.JPG
    _20200819_093441.JPG
    56,6 KB · Görüntüleme: 42
Canım özelden bana da yağdan diyet verir misin boyum 167 kilom 62 aslında kilom yok gibi duruyor ama çok fazla yağ oranım var pko ve İnsülin direncim var malum biraz kilo vermek iyi olur ama yağdan gitmesini istiyorum
Benlede paylasırmısınız bendede aynı durum var yağ oranım fazla boy 1.63 kilo 63 😔

Tabi canım akşam eve gidince detaylı çekip atayım sana, 3 saatten fazla aç kalmamaya çok dikkat et ara öğünde tok olsan bile ağzına 1 tane ceviz 1 dilim peynir bişey at mutlaka dedi bana diyetisyen 3 LT SU çok önemli yapabiliyorsan egzersiz yapman lazım bir de ana öğünlerin ardından mutlaka bi kupa tarçın çayı içmen lazım, yeşil elma ve armut ara öğünde günde 1 porsiyon yiyebilirsin tatlı meyveler yasak yeşil elma yerken üzerine tarçın dökerek yiyebilirsin tarçınlı olabildiğine tüket şekeri çok güzel dengeliyor

Kızlar rahim filmi sonrası doktor arka arkaya hasta alıyordu herşey yolunda dedi çıktım perde var mı Y ya da kalp şeklinde gibi riskli durum var mı soramadım anlayanlar bakabilir mi bir sorun gören var mı?

Gayet güzel tüplerin de açık canım

Ay tüplere bak saç teli gibi ne kadar ince yaaa😳 tüplerin açık sanırım canım ama rahimden pek anlamam

Günaydın kizlar dün doktora gittim ancak gidebildim daha doğrusu yoksa doktor daha önce çağırmıştı kalp atışı için. Gördük minik kuşumun kalp atisini. Oğluma söylemeyeceğim biraz ilerleyince söyleyecektim sabredemez diye ama tam kalp atışı falan mevzusunda içeri girdiler eşimle duymuş oldu dışarı çıktıklarında eşim video çekmiş oğlum zıplıyor kardeş canım kardeş diye inanılmaz güzel bir hatıra olmus
hayırlı olsn cok sevndm :) Allah tamamına erdirsin oğlunuzun da bu sevinci daim olsn hiç kıskanma olmasn inş :)))

kızlar selamm , folik asit tavsiyesi yazar mısınız ? folidoce kullanıyorum ben suan

Biri tıkalı idi üç kere basınç tazzik ile açtı doktor sağ olsun canım umarım tıkanmamıştır tekrar peki canım rahim iyi mi sence y şeklinde kalp şeklinde falan değil demi ya da perdeli?

Yok canım gayet normal sen benimkini görsen kendinin normal olduğunu anlarsın :))

Yok canım gayet normal sen benimkini görsen kendinin normal olduğunu anlarsın :))
Doktor arka arkaya hasta alıyordu canım hiç soramadım ondan dört ay oldu unuttum şimdi aklıma gelmişken size sorayım dedim inşalah tüpler tıkanmamıştır dört ay oldu beş ay olacak çektireli o zaman biri tıkalı idi üç sefer basınç ile açtı doktor inşalah tıkanmamıştır. Sen de öyle düşünme Rabbim ol derse her şekilde olur ❤️

Doktor arka arkaya hasta alıyordu canım hiç soramadım ondan dört ay oldu unuttum şimdi aklıma gelmişken size sorayım dedim inşalah tüpler tıkanmamıştır dört ay oldu beş ay olacak çektireli o zaman biri tıkalı idi üç sefer basınç ile açtı doktor inşalah tıkanmamıştır. Sen de öyle düşünme Rabbim ol derse her şekilde olur ❤

Yani hemen öyle tıkanır mı ya neden tıkansın ki ekstrem bi durum olunca hadi onun etkisiyle olabilirde sanmam ya:)

hayırlısı olsun maşallah sübhanallah çok güzel duygular Allahım bizede nasip etsin inşallah :KK200: :dua:

kızlar selamm , folik asit tavsiyesi yazar mısınız ? folidoce kullanıyorum ben suan
Ben folifor duo kullanıyorum D vitamini katkılı yeni nesil folik asit (D vitamini hamile kalabilmek için çok önemli en az 60 olması gerekli aslında D vitamini bir hormondur o yüzden kullandığınız ürünlerin D vitamini katkılı olması iyi olur)

X