Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
kızlar cesaretimi toplayıp doktora gittim ve ters rahimli olduğumu öğrendim (retrovert). var mı aranızda ters rahimli olan?
Benimkisi de hafif geriye doğru, gebeliğe engel ya da zorlaştırıcı bir durum değilmiş. Yuzustu pozisyonu daha çok öneriyorlar ben de denemiştim, yine öyle deneyeceğim🙈

Benimkisi de hafif geriye doğru, gebeliğe engel ya da zorlaştırıcı bir durum değilmiş. Yuzustu pozisyonu daha çok öneriyorlar ben de denemiştim, yine öyle deneyeceğim🙈

regl doneminde agriniz cok oluyor mu?

regl doneminde agriniz cok oluyor mu?
Çok nadiren fazla olur 😊 cinsel ilişkide ağrı yapabilir vs derler ama bende öyle birşey de yok. Bazi kadinlarda doğum sonrası düzelirmiş, hiç doğum yapmadığım için ne olacak bilmiyorum.Bir de hamilelikte rahim büyüdükçe normal şekline geçermiş

Çok nadiren fazla olur 😊 cinsel ilişkide ağrı yapabilir vs derler ama bende öyle birşey de yok. Bazi kadinlarda doğum sonrası düzelirmiş, hiç doğum yapmadığım için ne olacak bilmiyorum.Bir de hamilelikte rahim büyüdükçe normal şekline geçermiş

Evet tam dediginiz gibi, ben de yakin zamanda ogrendim - ve doktor bu dediklerinizin aynisini dedi. Ama bende gercekten regl doneminde inanilmaz fazla agri oluyor :silah:

Kızlar acil yorum daha adetime 2gün var yine mi göz yanılması 😞

Eklentiler

• 51018D88-47E7-44B1-B3FD-12A8389EF0CD.jpeg
    51018D88-47E7-44B1-B3FD-12A8389EF0CD.jpeg
    123,8 KB · Görüntüleme: 69
canım bahsettiğin ovülasyonsa lh vucutta her zmana bulunan bir hormon o nedenle asla tam silik çıkmaz bu normal olandır zaten
Tesekkur ederim canimm bazilarinki benden daha silik oluyor ondan normalmi diye dusundum. Bu testlerin biri pik biri sonraki gun. Ama hep bu sonraki gun gibi hic bundan fazla silinmiyor

Eklentiler

• Screenshot_20200814_172340.jpg
    Screenshot_20200814_172340.jpg
    24,7 KB · Görüntüleme: 70
  • Screenshot_20200814_172357.jpg
    Screenshot_20200814_172357.jpg
    24,3 KB · Görüntüleme: 42
Eki Görüntüle 2675314 Kızlar bu pozitif demek mi adetim 2 gün gecikti ben adet olacak gibi hissediyordum ağrım var diye öylesine yaptım böyle çıktı göğüslerim karnım ağrıyor şeffaf beyaz akıntım var yardımcı olabilir misiniz 🤗
Hayirli olsun kuzum❤️❤️ herkes yazsin hamilelik haberini cok seviniyorum ya

Kızlar bugün gidip kan verdim yarın çıkacak sonuçları en son yaptığım test silikte olsa görmüştünüz dün sabahta erken gebelik testi yaptım sabahtan ve hemen çizgi çıktı biraz daha netti bakalım sonuç ne olacak

Nasıl biliyor doktorlar ters rahimi ? Normalde mahalle arası ebeler biliyormuş nasıl baktı da gördü? Onun için yüzüstü ilişki öneriyorlar yada ebeler çeviriyormuş.
canım alttan muayene esnasında gördü, rahmin ters şekilde dedi tıptaki adı retrovert uterusmuş. ben daha önce alttan muayene olmamıştım hiç.

X