Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Plates hamileliktede yapılıyor zaten çok iyi yapmışsın. Keşke bende gidebilsem
Öyleyse Hakkımızda hayırlısı 😊 evdede yapabilirsin cnm, ama ben motive için grup çalışmasına yazıldım. Ruhu dinlendiriyormuş, bakacam bakalım ruhum dinlenecek mi 🤭

Ben bugunde yumurtlamadim 15968028640947580056847896436448.jpg

Kızlar
Aylardır deniyorum bende. Bu topikleri yeni keşfettim. Beklenen adet tarihim bugün. Ama henüz olmadım tık yok. Umarım olmaz :KK43:

Kendimi yokladığımda ise rahmimde yani alt karnımda 3 4 gündür kramplar var. Ben normalde regl ağrısı da çekerim ama hiç böyle kramp şeklinde çekmemiştim. Hasta mı olacağım acaba. Umutla bekliyorum :/

Kızlar
Aylardır deniyorum bende. Bu topikleri yeni keşfettim. Beklenen adet tarihim bugün. Ama henüz olmadım tık yok. Umarım olmaz :KK43:

Kendimi yokladığımda ise rahmimde yani alt karnımda 3 4 gündür kramplar var. Ben normalde regl ağrısı da çekerim ama hiç böyle kramp şeklinde çekmemiştim. Hasta mı olacağım acaba. Umutla bekliyorum :/
Umarım bebeğindendir canım 🙏

Kızlar

ah canım hoşgeldin bende adetim dündü olamadım sabah test yaptım evde bugün negatif çıktı morallerim çok bozuldu ama hala gelen giden yok kasığımda ağrı var :KK43:

Kızlar hormonlar dışında insülin direncinize de mutlaka baktırın insülin direnci varsa yumurtlamayı bozabiliyomuş ve erkeklik hormonu daha fazla salgılanmaya başladığı için gebe kalmak zorlaşıyormuş ben 1.60 boy 53 kg yağ oranım olması gerekenin altında ideal kilomu altında olmama rağmen insülin direncim çıktı şok oldum, malesef stres yaşam koşulları, dengesiz beslenme hepsi tetikliyormuş bunu aklınızda olsun

Kızlar

Canım Allah ım aratmaz nasip eder inşalah 🤲 eğer regl tarihin bugünse test yap istersen

Kızlar hormonlar dışında insülin direncinize de mutlaka baktırın insülin direnci varsa yumurtlamayı bozabiliyomuş ve erkeklik hormonu daha fazla salgılanmaya başladığı için gebe kalmak zorlaşıyormuş ben 1.60 boy 53 kg yağ oranım olması gerekenin altında ideal kilomu altında olmama rağmen insülin direncim çıktı şok oldum, malesef stres yaşam koşulları, dengesiz beslenme hepsi tetikliyormuş bunu aklınızda olsun
Pko olduğum için İnsülin direncim var zaten canım malesef :KK43:

Kan tetkikiylemi öğrenebiliyorsun

Ya bunu ben de almak istiyorum ama karaciğer sorunu olanlar kesinlikle kullanamaz diyo benim de karaciğer enzimlerim yüksek acaba kullansam Bi şey olur mu ki pko ya faydası var deniyor
Whatsapptan sorunca cevap veriyor canım sen durumunu yazıyorsun. Arkadaşım aldı 50 günden önce adet olmuyordu şimdi düzenli oldu daha ilk ayında.

X