Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Nezaman gideceksin canim yumurtlamani biliyorsan hesapla 10 gunde kanda cikar kesin
Canım hiç takip etmedim diğer ay alacağım ilk kez ovülasyon testi bu ay 23 temmuzda doktora gittim adetim 10 temmuzdu 5 gün gecikmişti doktor az enfeksiyon var dedi 3 günlük fitil verdi o bitti 1 hafta ilişki yasak dedi 1 haftada değerlendirmedik sonrasında 3 gün ard arda değerlendirdik bat da 10 u gibi olurum galiba oyüzden acaba çıkar mı bilmiyorum

Sabah yapmiyorum kuzum ben ogle sonu yapacam test elimde azaldi sabah sonuc kafa karistiriyor birde sivi alimini birakiyorum 4 veya 5 gibi yapiyorum daha iyi sonuc veriyor birde gece yapmak zorunda kaliyorum istegigim sonuc cikmayinca test manyagi oldum zati tribe giriyorum inatlasiyoruz testle sonra bu ay ikimizde ayni bekleyecegiz bakalim

Sabah erken kalkıyorum eşimi yolluyorum o sırada wc ye gidiyorum bir bardak su içip uyuyorum sonra geri uyuyorum 1 - 2saat sonra kalkıp testimi yapıyorum genelde :) öyle oluyo sanırım :) üf gerçekten zor ama bu ay bende inatlaştım testle hadi hayırlısı :)

Canım hiç takip etmedim diğer ay alacağım ilk kez ovülasyon testi bu ay 23 temmuzda doktora gittim adetim 10 temmuzdu 5 gün gecikmişti doktor az enfeksiyon var dedi 3 günlük fitil verdi o bitti 1 hafta ilişki yasak dedi 1 haftada değerlendirmedik sonrasında 3 gün ard arda değerlendirdik bat da 10 u gibi olurum galiba oyüzden acaba çıkar mı bilmiyorum
Canim benim erken gebelik test tindede cikar 5 gun kalmis regline bende memlekete gidecem uzun yol ayin 16 tisinda erken test aldim ondan yapacam

Sabah erken kalkıyorum eşimi yolluyorum o sırada wc ye gidiyorum bir bardak su içip uyuyorum sonra geri uyuyorum 1 - 2saat sonra kalkıp testimi yapıyorum genelde :) öyle oluyo sanırım :) üf gerçekten zor ama bu ay bende inatlaştım testle hadi hayırlısı :)
Seni cok iyi anliyorum sinir oluyor insan yumurtlamayi gormeyince birde catlama olmayinca baya testlerle kafayi bozuyor korkuyorum bu ay catlamadan 5 gun sonra gebelik testlere baslariz diye ogle sonu yap bence ikikere yapmak zorunda kalmazsin tabi sen en iyisini bilirsin

Ozaman ben kan vereyim direkt enazından içim rahat eder kuzum sağol😘
İnsan terttütde kalıyor ister istemez

Seni cok iyi anliyorum sinir oluyor insan yumurtlamayi gormeyince birde catlama olmayinca baya testlerle kafayi bozuyor korkuyorum bu ay catlamadan 5 gun sonra gebelik testlere baslariz diye ogle sonu yap bence ikikere yapmak zorunda kalmazsin tabi sen en iyisini bilirsin

Dayanamam ben. 30tane almıştım bitene kadar yolu var :))

Cuma randevum var devlet hastanesine gideceğim umarm doktor halden anlar iyi çıkar da yumurta takibi yapar pko olduğum için olmuyor benim kendi başıma çabam

Özele gitme şansın yok mu daha çok ilgilenme durumları oluyor. Devlete gideceksen de araştır öyle git en azından boşa gitmemiş olursun. Bazıları dediğin gibi çok ilgilenmiyor

Allah razı olsun kuzummm. Çok şükür geldi bebegim❤

Ah kuzum nasıl sevindim senle ikimiz kürtajdan sonra kalamamıstık bida 2. 3 ay vardı bebeklerimizi kaybetme süremiz biliyorsun demi beni bayadır gelmedim topiğe anlat bakalm neler yaptın 🤩

Canım bende de haberler iyi değil prolaktin fırlamıs yada hamılelikten kalmıs o koruyormus beni meğer pcos da ilerlemiş yarın hsg cekiliyorum ve klomen den daha güclü ilaçlar varmış onlarla baslıcam direk dedi ama yarın mı bir daki adet mi onu tam anlayamadım gittiğimde 6.gündü adetin şimdi yarın gidince 8.gün baslamaz heralde hsg den sonra bakıcam dedi yarın hersesey belli olucak yani ben de durumlar böle ama İnan seni gorunce kendim kalmış kadar sevindim

Cuma randevum var devlet hastanesine gideceğim umarm doktor halden anlar iyi çıkar da yumurta takibi yapar pko olduğum için olmuyor benim kendi başıma çabam
Devlet hastanesinde jinokoloji kadin dogum yumurta takibi yapmiyormus kuzum ben sordum baska bolum varmis oraya gitmen gerekiyormus adini unuttum simdi sehir farki hastane farki olurmu bilemiyorum sen hangi bolumden aldin randevuyu

Özele gitme şansın yok mu daha çok ilgilenme durumları oluyor. Devlete gideceksen de araştır öyle git en azından boşa gitmemiş olursun. Bazıları dediğin gibi çok ilgilenmiyor
Ben çalışmıyorum canım eşim de asgari ücret alıyor çok açılmak istemiyorum Ankara hastane olarak çoook pahalı buraya taşınınca şok oldum kendi memleketimde özel hastaneler böyle pahalı değil. Şimdilik evime yakın bir hastane de randevu buldum pandemi yüzünden dolmuş vb taşıma kullanmak istemediğim için başka hastaneye gidemem diye düşündüm inşallah yumurta takibi yapar kuzum 🤲

Devlet hastanesinde jinokoloji kadin dogum yumurta takibi yapmiyormus kuzum ben sordum baska bolum varmis oraya gitmen gerekiyormus adini unuttum simdi sehir farki hastane farki olurmu bilemiyorum sen hangi bolumden aldin randevuyu
Kadın hastalıkları ve doğum a aldım kuzum yapmıyor muymuş 😔 maddi durumu müsait olmayan ne yapacak özele gidemeyen peki devlet imkanı niye var o zaman ne kötü saçma Bi şey ya

X