Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar ben bugün doktora gittim ilk defa gebelik için bi rahim kontrolu. Temiz dedi ama yumurtaliklarin etrafinda biraz kistler var polikostik over gibi gorunuyor dedi. Doktor cok rahat konustu daha yeni baslamissiniz dogal yollari dene felan. Yani az cok bekledigim bir sey ama ugrastiracak mi beni acaba ni durum. Gecen ay sogan kürü yaptiydim gene mi yapsam? Polikistik olup hamile kalan var mi aramizda??

Son düzenleme:
7 yıldır bu anı bekliyorum o kadar çok negatifi gördüm ki bunu görünce ağlama krizi tuttu
Gec yumurtlama olmustur canim silik cikma sebebi oyuzdendir reglin gecmis 12/13 gun gecmis olabilir yumurlaman ovu test yapmismiydin

eşimin sonuçları ilk testinde çok kötü çıktı.
benim AMH değerim 0.35 çıktı troid ve prolaktin tavan ayrıca. doktora gittik doktor yumurta kaliten kötü dedi rahim filmi çektir dedi hemen aşılamaya geçelim vakit kaybetmemeniz lazım dedi. hemen gittik rahim filmi çektirdik tek tüpüm kapalı çıktı bu arada eşim tüp bebek merkezinde ikinci kez test yaptırdı ve sonuçları gayet norlam çıktı bende dahiliyeye gittim haşimato troidi var dedi doktor ve ilaç verdi. prolaktini için ilaç vermediler. en son hipofiz MR çektirdim sonucunu çarşamba günü alacağım. bu süreçte tüp bebek vs herşeyi araştırdık normal yollarla çocuğumuz olmayacak diye. bize yardım eden bir tanıdık hocamız var o en son eşimde sorun olmadığını benim değerleriminde normale gelmesi gerektiğini söyledi hipofizde kitle varsa ona göre yoksa ona göre bir tedaviye başlarsınız dedi bu sefer içimde tekrar bir umut oldu norla yollar ile hamile kalabileceğime dair ama tüpümün kapalı olması beni korkutuyor. ilk hastanede çıkan sonuçlar bizi bir hafta boyunca yemeden içmeden kesti. bende hormon testlerimi orda yaptırdım o yüzden bayramdan sonra tekrar başka yerde yaptırmayı düşünüyorum. herşeyimiz muallakta malesef :KK43: bu arada yaşım 37 ve zaman kaybetmek istemiyorum
Canım bu hikayeleri başka arkadaşlardada okudum, ve küplere hamile kalan çok. Erkek için çakşır suyu öneriyorlar, kadınlar için hormonların dengelemesi için aslan pençesi diyorlar. Yaptınmı bu tarz şeyler?

Canım bu hikayeleri başka arkadaşlardada okudum, ve küplere hamile kalan çok. Erkek için çakşır suyu öneriyorlar, kadınlar için hormonların dengelemesi için aslan pençesi diyorlar. Yaptınmı bu tarz şeyler?
Yok canım ilac octigom için karostirmak istemedim birde troidi duzelten prolaktine iyi gelmiyor malesef o yüzden bitkisel birşey yapamiyorim simdilik ne olur ne olmaz diye

eşlerin hic acelesi yok ki . Benim esimde her regl oldugumda kafana takma zamana bırak bi kez oldu yine olur diyodu ama hamile oldugumu ögrenince o yüzündeki gözlerinde ki mutluluk herseye degerdi ❤
Aynen oyle icimden uzuluyorum hep 😔 agladigimda gizli agliyorum ama negatif diyince oda uzuluyor belli etmesede ben hissediyorum ve goruyorum 😔

Aynen oyle icimden uzuluyorum hep 😔 agladigimda gizli agliyorum ama negatif diyince oda uzuluyor belli etmesede ben hissediyorum ve goruyorum 😔
o sen daha fazla üzülme diye öyle diyodur belkide. Daha yasın cok kucuk canım bak bi ovulssyon takibi yap hemen olur. Belki tutturamıyosun günleti

Merhaba kızlar bi kaç gündür fırsatım olmadı gecen gün doktora gittim eylüle randevu verdi doktorum tekrar tahlit yapıp ona göre bi tedavi olucak aşılama gibi 1 ay ara verdik ağustos ayı için biraz kendimi serbest bırakıcam yaklaşık 2 yıldır her ay kafamı yiyorum :KK43:

Kızlar ben bugün doktora gittim ilk defa gebelik için bi rahim kontrolu. Temiz dedi ama yumurtaliklarin etrafinda biraz kistler var polikostik over gibi gorunuyor dedi. Doktor cok rahat konustu daha yeni baslamissiniz dogal yollari dene felan. Yani az cok bekledigim bir sey ama ugrastiracak mi beni acaba ni durum. Gecen ay sogan kürü yaptiydim gene mi yapsam? Polikistik olup hamile kalan var mi aramizda??
Merhaba kuxum bendede polikistlik over var aynı sana dediği gibi 1 yıl kendiniz deneyin daha sonra tedavilik varsa bakıcaz dedi 1 yıl geçti klomene başladım 2 ay olmadı 2.yılım olucak 2 ay sonra soğan kürünü en fazla iki ay yapabilirsin fazlası zarar ilk 15 gün sonra 10 gün aslı polikistik over kötü bişi değil sadece hemen hamile kalamıyoruz doktorum öyle söyledi her 10 kadından 7 sinde polikistik over varmış

o sen daha fazla üzülme diye öyle diyodur belkide. Daha yasın cok kucuk canım bak bi ovulssyon takibi yap hemen olur. Belki tutturamıyosun günleti
Bende oyle dusunuyorum ama ne biliyimm carsamba gunune randevu aldim doktor biseyin yok desin hic kafama takmiyicam akisina birakicam insallah sosyal medyamda yok istegram filan kullanmiyorum bakim olmazsa ezcaneden alirim

Bende oyle dusunuyorum ama ne biliyimm carsamba gunune randevu aldim doktor biseyin yok desin hic kafama takmiyicam akisina birakicam insallah sosyal medyamda yok istegram filan kullanmiyorum bakim olmazsa ezcaneden alirim
eşinde mi kullanmıyo? Aynen canım bide öyle dene

Merhaba hanımlar. Benimde Eylülde senem bitecek.🙄 Evlendiğimizden beri çocuk istiyoruz, 22 yaşındayım.. Eşimin sperm hareketsizliği var hemde %99 😞
Normal yolla hamilelik istiyorum. Olur mu bilmem ama Rabbim büyük.
Eşime keçi boynuzu kaynatıp suyunu içiriyorum, incir kürü de yaptım onuda veriyorum. İnşallah düzelir... Hepimiz anne olabiliriz 😞
Bacım bizde hicbir sorun yok bir buçuk yıldır olmuyor. Ben 28 yaşındayım eşim 39 yaşında. Insan bir süre sonra sorun olsa da çözümü için uğraşırdım diyor. Cok zor valla rabbim hepimize yardımcı olsun. Ama eşinin sperm sorunu çözülürse olacağına dair umudun var inşallah kucaklarimiz boş kalmaz.

X