Gebeliğe Hazırlık Hamilelik için yardimci olurmusunuz

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Ceylan

BiHüzünSaklı ve BinUmutla
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2008
12.871
15
Kadının hamile kalmak için en verimli günleri, yumurtlamanın olduğu gün ve bu tarihten 5 gün öncesidir. Bu günleri bulmak için öncelikle yumurtlama gününün nasıl hesaplanacağını bilmek gerekir.

Yumurtlama günü adet döngüsünden (kadında adet kanamasının ilk gününden diğer adet kanamasının ilk gününe kadar gecen süre) 14 gün çıkarılarak bulunur. Adet döngüsü 30 gün olan bir kadında yumurtlama 30-14=16. adet döngüsü günüdür. Yani bu kadının yumurtlama günü, adet kanamasının ilk başladığı günden hesaplayacak olursak, 16. gündür. Bu tarih ve 5 gün öncesi ise hamile kalmak için en uygun günlerdir. Yani, hamile kalmak için en uygun günler döngünün 11-16. günleridir. Döngüsü 31 olan bir kadında ise 31-14=17. gün yumurtlama günüdür. 12-17. günler hamile kalmak için en uygun günlerdir.

EN ÖNEMLİSİ:Gün aşırı ilişki

KIZLAR BEN ANLAMADIM.SON ADET GÜNÜNDENMİ 14 ÇIKARILIYOR..SON 2 ADET DÖNEMİNDENMİ BAHSEDİLİYOR KAFAM KARIŞTI..:Saruboceq:

canım adet gununden say ondört on beşinci günleri genellilkle yumurtlama günüdür ama kişiden kişiye bazen farkeder o yuzden doktorlar adet taıhınden sonrakı 10 12 14 16 18 20 gibi gunaşırı ilşkiyi tavsıye deıyor yumurtlama gununu ölçen aletler var alabılırsın.. hayırlısı aslında doktorunla konuş sana en iyi o yarddımcı olacaktırrrrrrrrr.............

yasmini birakali bir 25 gün oldu galiba biraz sabirsizim hani tadabilecekmiyim annelik duygusunu allahin izniyle..doktorum 6 ay endişelenecek bir durum olmaz dedi 1 ay da doğal yöntemlerle korun dedi 25 gündür korunuyorum yumurtalama önemli olduğunu bildiğim için bir danişiyim dedim arkadaşciklarima

son adetin 28 ağustos ise ve adet dönemlerin tam bir ay sürüyorsa önümüzdeki adet günün 27eylüldür şimdibu bir adan yani 27 eylülden geriye doğru 14 çıkacaksın geriye kaalan rakam 16 dır. 28 ağustostan başlıyorsun saymaya.28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 bu ayın 12 si senin yumurtlama tarihindi aşağı yukarı bu tarihten 3 gün önce yani ayın 9 undan 15 ine kdar gün aşırı ilşkide bulunursan hamile kalma ihtimalin maksimuma çıkmış olur ama şimdi o tarih geçtiği için ekim ayının adet tarihinden hesapla adet periyodun ne kadar sürüyor söyle ben hesaplarım umarım kafan karışmadı.......

yasmin kullaniyordum yani hiç şaşmadan 28 günde bir oluyordum kariştida sen hesaplarsan sevinirim çok saol zaman ayirip uğraştiğin için canim..

canım 7 kim ile 12 ekim arsı gün aşırı ilişkide bulun yani 7 9 11 bu tarihlerde ilşkide bulunursan hamilelik olasılığın maksimuma çıkar birde ilişkiden hemen sonra kalkma belinin altına yastık koy öyle yarım saat bekle spermler hemen dışarıya çıkmasın diye umarım yardımcı olabilirim ben dün akşam adet oldum sadece bir kere yapmıştım düşük bir ihtimaldi olsun inşallah birdahaki ay olur bu arada yasmin dediğin nedir onu anlayamadım senin yumurtlama tarihin zannedersem 7 ekim ile 11 ekim arsı ama hangi gün olduğunu tam olarak bilemeyiz..........

saol arkadaşim nasil yardimci oldun bilemezsin..ben yaklaşik 1.5 senelik evliyim 1 seneyi aşkin yasmin adli doğum kontrol ilaci kullandim

canım ben bugün dr teksen çamlıbelden dinledim,adını tam doğru yazdımmı dr un bilmiyorum ama şöyle anlatayım sana.2 adet günü arası kaç gün senin?mesela benim adete başlamamın ilk günü ile bir sonraki adete başlamamın ilk günü arası 26 gün,yani adete başladığım ilk günden 26 gün sonra yine adet oluyorum.bu iki adet arası gün sayısından 14 ü çıkarıcan,yani bende mesela 26-14=12. bu 12 sayısından 4 ü çıkarıcam 12-4=8,sonra bu 12 ile 2 yi topla12+2= 14.benim yumurtalama dönemim reglimin başlangıcından sonra 8. gün ile 14. gün arası,sende mesela 28 günde bir regli oluyorsan 28-14=14,14-4=10,14+2=16. 28 günde bir adet olan için yumurtlama günü adet başlangıcının ilk gününde itibaren 10. gün ile 16. günleri arası oluyor.bu günler arasında gün aşırı birlikte olman gerekiyor,inşallah anlatabilmişimdir.sevgiler

ben 3 yıllık evliyim 1 kızım var 2 yaşında şimdi ikinci çocuğun çalışmaların başladı ilk ay olmadı nasipse ikinci ay olur inşallah kızımada evlendikten iki buçuk ay sonra hamile kaldım çocukları çok seviyorum benim için hayat kızım doğduktan sonra başladı alla isteyen herkese bu duyguyu tattırsın amiiiiiiiin...

Krispi çok tecrübelisin allah umarım hepimize yaşattırır bu duyguyu bende çok istiyorum bebekleri çok seviyorum nerde görsem bağrıma basacağım geliyor umarım ikimizde yakın zamanda hamile kalırızda tecrübelerini paylaşırsın seni sık sık rahatsız ederim..

umarım canım bebişleride beraber büyütürüz her zaman beklerim asla rahatsız olmam ben bunların eksikliğini çok yaşadım çok tecrübesizdim ama çocuk insanı olgunlaştırıyor ve birde bu tecrübesizliğin ceremesini ilk bebekler çekiyor çünkü herşeyi onu büyütürken öğreniyorsun ben ailemden uzakta yaşadığım için çok yanlızlık çektim zor günler geçirdim ama hepsi geçti artık okadar zorluklara rağmen yinede 2 inci çoçuğu istiyorum düşün artık okadar eşsiz bir duyguki o zorluklar unutuluyor ve unuttumda unutmadığım tek şey kızımın bana yaşattırdığı o eşsiz annelik duygusu oduygularıda umarım beraber yaşayarak paylaşırız sen annelik duygusunu tatmış olursun bende yinelemiş olurum tabi herşey allahın izniyle olacak allah sanada banada isteyen herkesede sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin ben yine çok uzattım galiba ......

BENDE İSTYRM BENDE :d:d:d:d
KIZLAR BANADA Bİ EL ATIN YA:) ŞİMDİ BENDE TEMMUZDA BIRAKTIM temmuzun 11inde adet gördüm.sonra bir ay evde yoktum memleketteydim yani krispi bende sendenim benmdde burda kimsem yok.yani ilişki filan olmadı tam bir ay.sonra ağustos 9 da adet gördüm.hava değişiminden miydi yoksa hapı bıraktım ondan mıydı inanılmaz sancılı rahatsız edici bir dönem oldu.sonra eylül dörtte adet oldum yani normal tarihinden 2 gün önce ama ben yanlış hesaplamışta olablrlm.şimdi adetim yaklaştı ama hiç bir adet belirtisi yok sadece karnım dürtüyor azcıık kasıklarım acıyor.okadr.anlamadım bişi ama sence bi sonraki yumurtlama dönemim yada adet dönemim ne.valla ilk böyle oldu 28 günde birmi yoksa dahamı uzun temmuzdan sonrasında karıştırdım.öncesini hatırlamyrm.kafam karıştı hep.bi sonraki yumurtlama dönemini kestiremyrm ekimdekini yaniKRİSPİ VE ÖZGECEYLAN TECRÜBE SAHİLERİ YARDIMCI OLURMUSUNUZ.SIKINTILI GÜNLERDEYİM.

canlar peki kahverengi lekelenmeleri adetten sayacakmıyız ben 6 gündür kahverengi lekelerle devam ediyor daha kan şeklinde olmadı öfff canım sıkıldı

canlar peki kahverengi lekelenmeleri adetten sayacakmıyız ben 6 gündür kahverengi lekelerle devam ediyor daha kan şeklinde olmadı öfff canım sıkıldı

canim benim sayiyorsun bildiğim kadariyla..gebe olmayasin çünkü ilk ayda lekelenme görülüyormuş..

benimde ilk 3 gün leke geliyor canım
dr a sordum iyi bir dr a hemde
adet gününden sayılıyormuş

CANIM BENIM Bİ SONRAKİ ADET GUNUN4-5 EYLÜLDÜ DİMİ..EYLÜLDE ADET GÖRMEDİNMİ SEN KAFAM KARIŞTI KALEMKAĞIDI ALDIM HESAPLAYACAĞIM AMA kaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…