Hamilelik için ne sıklıkta ilişki gerekir ?

KutsalAsk

Rabbim Sana Emanetiz
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2013
2.339
122
34
Merhaba bu ay 3. Ay ve bata 11 günüm var yumurtlama günlerimi takip ediyorum ama henüz başarılı olamadım geçen aylarda 15 dk yatıp duş aldım bu ay yumurtlama günlerimde en az 2 3 saat banyo yapmadım öyle uyuyamıyorum şuanda 2 günde bir oluyor sizce 3 günde bir de uygun mu çok istiyorum rabbim isteyen herkese nasip etsin. Sevgiler

yumurtlama günlerinizi takip ediyorsanız ozaman aralığında gün aşırı ilişki öneriliyor.ama yumurtlama dönemim geçti diyipte bırakmayın çalışmaları malesef geç yumurtlamada olabiliyor benim gecen ay regl dönemimden birgün önce oldu düşünün artık ve regl dönemimde gecikme oldu oyuzden adet gününüze kadar çalışmaları bırakmayın

Canım ben geçen ay dr gittim ayın 21 olması lazım yumurtlamışsın dedi o yüzden ben bu gün itibari ile salmış durumdayım 30 31 günde bir regl oluyorum

hamilelik için en uygun dönem 12-18 günler.bu günlerde ilişkiye girmek hamilelik şansını artırır. ovulasyon tarihinizi hesaplayın,bu tarihten 3 gün önce ve bir gün sonra,yani 5 gün içinde günaşırı olan ilişkiden hamile kala bilirsiniz.kaç günde bir adet görüyorsanız,o sayıdan 14 çıkarsanız,tahmini ovulasyon gününüzü bulacaksınız.mesela,28 günde birse,28-14=14.gün ovulasyon günü,30 günde birse,30-14=16.gün,26 günde birse,26-14=12.gün ve s.ama 21 günden erken ve 35 günden geç adet görenlerde bu hesaplamada yanılma olabilir.çünki böyle olduğunda genelde yumurtlama olmaz.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…