hamilelik depresyonu geçirenler buraya

herdaimumutlu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2013
1.055
863
2.5 senelik evliyim bundan 8 ay önce düşük yaptım çok ama çok üzüldüm tekrar hamile kalmak için 6 ay korundum ve şimdi tekrar hamileyim sorun hamile olduğumu öğrendiğimden beri sürekli ağlıyorum sebebini bilmediğim korku ve endişe krizleri geçiriyorum geceleri uyumak çok zor bu korku bu huzursuzluk beni öldürecek nefes alamıyorum deli gibi çocuk isteyen ben bebek resmi bile görmeye dayanamıyorum onları görünce korkum artıyor bugün ilk kez doktora gittim 4hafta 6 günlük hamileyim yarında büyük ihtimal psikeatriste gidicem benim durumumda olanlar yada ilaç kullananlar varmı yardım edin 😢

2.5 senelik evliyim bundan 8 ay önce düşük yaptım çok ama çok üzüldüm tekrar hamile kalmak için 6 ay korundum ve şimdi tekrar hamileyim sorun hamile olduğumu öğrendiğimden beri sürekli ağlıyorum sebebini bilmediğim korku ve endişe krizleri geçiriyorum geceleri uyumak çok zor bu korku bu huzursuzluk beni öldürecek nefes alamıyorum deli gibi çocuk isteyen ben bebek resmi bile görmeye dayanamıyorum onları görünce korkum artıyor bugün ilk kez doktora gittim 4hafta 6 günlük hamileyim yarında büyük ihtimal psikeatriste gidicem benim durumumda olanlar yada ilaç kullananlar varmı yardım edin 😢

ilaç kullanamassın canım yaa eşinle bişeyler yapın senınle fazla ılgılensın ılk 3 ay bnde de oldu sonra gectı elele acık havada gezın dolasın sonra gececek emın ol......

ilaç kullanamassın canım yaa eşinle bişeyler yapın senınle fazla ılgılensın ılk 3 ay bnde de oldu sonra gectı elele acık havada gezın dolasın sonra gececek emın ol......

bugün psikeatristten randevu aldım yarın öğleden sonra gidicem bu halimde söyledikleriniz okadar iyi geldiki Allah binkere razıolsun sizden,inanın unutmak için herşeyi yapıyorum eşim benim herşeyim çok anlayışlı mutlu olmam için herşeyi yapıyo ama elimde değil ruhum sıkılıyor birşey beni boğuyor bundan 4yıl önce anksiyete teşhisi konmuştu 2 yıl paxil kullandım çok iyi geldi tamamen iyileştim evlendikten sonrada bıraktım sanırım hamilelik hormonları tetikledi buseferde depresyon,panik atak hepsi bir arada yarın doktorun söylediklerini paylaşırım 😞

hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. seni çok iyi anlıyorum korkularının sebebi depresyon değil annelik duygusu ilk hamileliğinde düşük yapmışsın tekrar düşük yapmaktan korkuyosun anne olmayı çok istiyosun ve bebeğinin sağlıklı olmasını istiyosun bence gayet normal korkular bunlar eşinde sana yardımcı olarak bu korkularını hafifletebilirsin. sadece biraz sabret hamileliğin ilk haftalarındasın stres yapma sakin ol dua et Allaha bebeğim sağlıklı ve hayırlı olsun diye. şöyle bi 2-3 ay geçtikten sonra boşuna korkmuşum korkmam gereken bişey yokmuş diceksin emin ol

hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. seni çok iyi anlıyorum korkularının sebebi depresyon değil annelik duygusu ilk hamileliğinde düşük yapmışsın tekrar düşük yapmaktan korkuyosun anne olmayı çok istiyosun ve bebeğinin sağlıklı olmasını istiyosun bence gayet normal korkular bunlar eşinde sana yardımcı olarak bu korkularını hafifletebilirsin. sadece biraz sabret hamileliğin ilk haftalarındasın stres yapma sakin ol dua et Allaha bebeğim sağlıklı ve hayırlı olsun diye. şöyle bi 2-3 ay geçtikten sonra boşuna korkmuşum korkmam gereken bişey yokmuş diceksin emin ol

Hanımlar beni nasıl mutlu ettiniz sizden duyduklarım içime su serpti yaşadıklarım normal bir süreç olabilir diye düşünmeye başladım ve en önemlisi huzurlu olduğum zamanların değerini anladım sağlık herşey nekadar mutluymuşum meğerse ufaktefek şeyleri dert ediyormuşum inanın iyileşiyim gözümde hiçbirşey yok her an dua ediyorum Allah'a buda bir sınav atlatırım inşallah tekrar teşekkürederim💐

Hanımlar beni nasıl mutlu ettiniz sizden duyduklarım içime su serpti yaşadıklarım normal bir süreç olabilir diye düşünmeye başladım ve en önemlisi huzurlu olduğum zamanların değerini anladım sağlık herşey nekadar mutluymuşum meğerse ufaktefek şeyleri dert ediyormuşum inanın iyileşiyim gözümde hiçbirşey yok her an dua ediyorum Allah'a buda bir sınav atlatırım inşallah tekrar teşekkürederim💐

inşallah canım hem kendin için hemde bebeğin için stres yapma Allahın izniyle herşey çok güzel olucak :KK16:

bu saat oldu hala uyuyamadım ağla ağla artık gözümde yaş kalmadı zaman geçmiyor iyileşecekmiyim hep böylemi kalıcam bilmiyorum bugün tam 11 gün oldu bu bugran geçmedi her gece sabah geçmiş olacak diye yatıp sabah aynı berbat hisle kalkıyorum birde moralimi bozan şeylerden biride annemin durumumun ciddiyetini anlamaması kapris yaptığımı sanıyor birkaçgün onda kaldım sonra oda bende kaldı ama daha fazla benimle uğraşamayıp oda beni bırakıp gitti beni hiç aramıyor doktorlara tek başıma gidiyorum onu herşeyden çok seviyorum oda beni çok seviyor ama normaldede biraz nazlı birisi olduğum için benim durumumu anlamıyor hoş yanımda olsada yine aynı olurdum hiç kimse,hiçbir yer,hiçbir söz beni mutlu etmiyor sanki bedenim burada ruhum beni terk etti

bu saat oldu hala uyuyamadım ağla ağla artık gözümde yaş kalmadı zaman geçmiyor iyileşecekmiyim hep böylemi kalıcam bilmiyorum bugün tam 11 gün oldu bu bugran geçmedi her gece sabah geçmiş olacak diye yatıp sabah aynı berbat hisle kalkıyorum birde moralimi bozan şeylerden biride annemin durumumun ciddiyetini anlamaması kapris yaptığımı sanıyor birkaçgün onda kaldım sonra oda bende kaldı ama daha fazla benimle uğraşamayıp oda beni bırakıp gitti beni hiç aramıyor doktorlara tek başıma gidiyorum onu herşeyden çok seviyorum oda beni çok seviyor ama normaldede biraz nazlı birisi olduğum için benim durumumu anlamıyor hoş yanımda olsada yine aynı olurdum hiç kimse,hiçbir yer,hiçbir söz beni mutlu etmiyor sanki bedenim burada ruhum beni terk etti

ay canım bunları hamılelıgın duygusallıgından yapmıyosun kı sen depresyon belırtılerı bunlar arkadasımda 3 4 ay yasamıstı bunları da sonra gectı bıraz daha zaman ılerlesın alışverış yaparsın bebegıne kafanı dagıtırsın annene bakma sen artık onların içi kaldırmıyo problemlerı bebegını düşün senın yerınde olmak ısteyen neler var bebek sahıbı olamayan bılıyorum gec demeyle gecmeyen bı iğrenç hastalık bende yasadım lıse yıllarımda da hayatımın degısık zamanlarında da ama hormon dengelerının bozulmasından kaynaklanıyodur ve bence gecıcı dr a gıt ama iyi gelıyosa sevdıgın arkadas komsu vs onlarla görüş açık havada oturmak çok ıyı gelırdı bana yada eskı türk sınemaları o en daraldıgım yok olmak ıstedıgım bunalım anlarında vaktın cabuk gecmesını saglardı neşelı günlerı yada kemal sunalın fılmlerını ızle bebegını düşün onu üzme kı güzel gelişsın tam organlarının gelişim zamanı agrı kesıcı bıle alamassın eger yazdıklarımı okursan burdanda sana gırdıkce yazarım.. inan vakıt hemen gececek bebegın gelecek sonra zaten ugraslarıyla sana dunyayı unutturacak.. sadece sabır. bı de ya şafi çek bol bol allahım yardımcın olsun....

dün pisikiyatriste gittim sorunlarımı anlattım ve bana panik atak olduğumu söyledi açıkçası doktorun beni daha çok dinleyeceğimi sanıyordum ama 15-20 dk bile sürmedi,bana ilk üç ay ilaç veremeyeceğini bunları fazla düşünmememi söyledi ve nefes egzersizi verdi dünden beri annemdeyim hala huzursuzluk geçmedi normal olmak nasıl birseydi unuttum ancak 1.5-2 ay sabredip ilaç tedavisine geçebilirim doktor bu süre zarfında çok rahatsızlanırsam bir üniversite hastanesinin psikiyatri bölümüne yatırılabiliceğimi söyledi öyle birşey olmayacak bugün bir 10 dk. kadar normale döner gibi oldum Allahım eskisi gibi olmak için neler vermezdim... Anlamıyorum peki bu yaşadığım panik ataksa hala 14 gündür neden devamediyor atak bitince bu huzursuzluk,mutsuzluk bitmek bilmeyen korku hissi bir bilen varmı?Doktora bunların hamileliğin ilk ayı olduğu için hormonlarında etkisi varmı diye sordum bana kocaman bir Hayır dedi😞 başka bir doktoradamı gitsem bu doktorla 2 hafta sonra tekrar ramdevum var zamanın bukadar çabuk geçmesini hiç istememiştim

ay canım bunları hamılelıgın duygusallıgından yapmıyosun kı sen depresyon belırtılerı bunlar arkadasımda 3 4 ay yasamıstı bunları da sonra gectı bıraz daha zaman ılerlesın alışverış yaparsın bebegıne kafanı dagıtırsın annene bakma sen artık onların içi kaldırmıyo problemlerı bebegını düşün senın yerınde olmak ısteyen neler var bebek sahıbı olamayan bılıyorum gec demeyle gecmeyen bı iğrenç hastalık bende yasadım lıse yıllarımda da hayatımın degısık zamanlarında da ama hormon dengelerının bozulmasından kaynaklanıyodur ve bence gecıcı dr a gıt ama iyi gelıyosa sevdıgın arkadas komsu vs onlarla görüş açık havada oturmak çok ıyı gelırdı bana yada eskı türk sınemaları o en daraldıgım yok olmak ıstedıgım bunalım anlarında vaktın cabuk gecmesını saglardı neşelı günlerı yada kemal sunalın fılmlerını ızle bebegını düşün onu üzme kı güzel gelişsın tam organlarının gelişim zamanı agrı kesıcı bıle alamassın eger yazdıklarımı okursan burdanda sana gırdıkce yazarım.. inan vakıt hemen gececek bebegın gelecek sonra zaten ugraslarıyla sana dunyayı unutturacak.. sadece sabır. bı de ya şafi çek bol bol allahım yardımcın olsun....

Allah razı olsun yazılan herşey moral oluyor sizede çok geçmişolsun Allah birdaha yaşatmasın bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle 🙏

günler geçti şuan 9 hafta 4 günlük hamileyim 1 hafta psikolojık sorunlarım yüzünden hastanede kaldım şimdi ilaç tedavisi görüyorum psikiyatriste kontrole gidiyorum fakat görüştüğüm bir psikolog henüz yok mide bulantılarım tam gaz devam 24 saat midem bulanıyor belkide beni huzursuz eden önemli faktörlerden biri bu sakin ve mutlu kalmaya çalışıyorum ama içimde bir canlı olduğunu düşündükçe kalp atışım hızlanıyor bi sıkıntı gelmiyor değil alışıcam inşallah kürtaj olmayı çok düşündüm ama birşekilde olmadı işte hala bebeğim benimle ama çok halsizim sorun suki ben çok halsizim ama ruhum hep bi panik içinde yattığım yerde acı çekiyorum kendime sürekli hatırlatıyorum "gün doğmadan neler doğar" "yarın ola hayrola"😊

aylar senin için su gibi geçer inşallah
bebeğine kavuştuğun an sıkıntıların uçup gidecek:KK16:

Allah razı olsun bende günler geçmiyo diyorum ama bibaktım şimdi 10. haftadayım dünden beri midebulantımda azaldı sabahları iyiyimde akşama doğru biraz sıkıntılar geliyor bende dinlemiyorum kendimi biraz daha dinçleşiyim dışarı çıkıp gezmek yürümek istiyorum ozaman daha iyi olucam inşallah sizlerde beni yalnız bırakmayın öpüyorum😊

Merhaba ben de 32 haftalık hamileyim ve 3 haftadır inanılmaz bunalımdayım hayat bomboş geliyor yemek yiyemiyorum zayıflıyorum doktorum eşim kızıyor ama olmuyor.psikiyatriye yönlendirdi doktorum gidiyorum ama bilmiyorum iyi olurmuyun.ilaç verdi antidepresan remeron isminde.kullanmaya korktum bebek için.intiharı bile düşündüm bu 3 haftada.bebeği istemiyorum dedim ama pişman oldum.ama hala bunalımdayım yarınım yok gibi.siz nasıl oldunuz iyileştiniz i.bşr unut iyi olurmuyum diyorum.lütfen bana yardımcı olurmusunuz nasıl oldunuz geçti mi.

Merhaba ben de 32 haftalık hamileyim ve 3 haftadır inanılmaz bunalımdayım hayat bomboş geliyor yemek yiyemiyorum zayıflıyorum doktorum eşim kızıyor ama olmuyor.psikiyatriye yönlendirdi doktorum gidiyorum ama bilmiyorum iyi olurmuyun.ilaç verdi antidepresan remeron isminde.kullanmaya korktum bebek için.intiharı bile düşündüm bu 3 haftada.bebeği istemiyorum dedim ama pişman oldum.ama hala bunalımdayım yarınım yok gibi.siz nasıl oldunuz iyileştiniz i.bşr unut iyi olurmuyum diyorum.lütfen bana yardımcı olurmusunuz nasıl oldunuz geçti mi.
Merhaba,ben hepsini atlattım çok şükür,anladığım kadarıyla daha önceki düşüğünde etkisiyle depresyona girmişsiniz,içiniz sıkıldıkça olumlu olmaya çalışın,küçük hobiler edinin,bebeğinizin odası için küçük bir şeyler yapabilirsiniz mesela,alın bi etamin,bebek odasına uygun birşey işleyin rengarenk,çok iyi gelecek size emin olun,ben o dönemde küçük el işleri yaptım ,hala canım sıkıldıkça alırım bi boyama kitabı renkli kalemlerle onları boyarım,şimdi D&R larda filan çeşit çeşit var,çokta ucuz tam zaman geçirmelik şeyler.Ben hala bir bebek hasreti ile yanıp tutuşuyorum,tekrar hamile kalmış olmanın ve hamileliğinizin sağlıklı bir şekilde ilerliyor olmasının tadını çıkarın.Depresyonda olduğunuz için bebeği istemiyorsunuz,ben o dönem o hamileliği o kadar çok istememe rağmen,hamile olduğumu öğrendiğim an ben bu bebeği istemiyorum diye ağlamaya başlamıştım.Psikoloji işte,insana neler söyletiyor,neler yaptırıyor.Durumunuz,geçici ve birçok hamile bayan bu yollardan geçiyor maalesef.Sabır gösterin,kendinizi salmayın. İntihar vs. gibi düşünceler geldiğinde evet bunları düşünüyorum ama bu düşünceler şuan ki rahatsızlığımdan kaynaklanıyor,hepsinin geçeceğini biliyorum diye telkin edin kendinizi,geçmeyecekmiş gibi geliyor insana ama emin olun geçiyor sadece zamana ihtiyacınız var.Çoğu bitmiş,azıcığı kalmış zaten pamuk yumağınıza kavuşmanıza,çok çok geçmiş olsun.

Merhaba arkadaşlar...Öyle zor durumdayım ki anlatamam bugün tam 6aylik hamileyim..Hamileligimin öğrenmeden bi on onbesgun önce bianda pskolojim değişti..içime sıkıntılar korkular girmeye başladı.sanki bogusuyorum..Aralık ayında çok isteyerek kapanan ben örtüyü bile takamaz hale geldim sanki boguyorlar..inceceik tsortleri bile üstümden yırtıp atasim geliyor açılmak zorunda kaldım:KK43:..hamileligim isteyerek gerçekleşti ne hayallerim vardi ama bu skntilar yüzünden sevinemedim bile..Çok mutluyken insan nasıl olurda birden mutsuz bi insana dönüşebilir anlam veremiyorum..iki aylıkken doktorun pskatriste yönlendirdi gittim ama ilk iç ay ilaç veremeyeceğini söyledi..hayatım kabusa döndü sanki...kocamdan bile uzaklaştım..hiçkimse hhiç bisersey mutlu etmiyor beni..dışarı çıkmak istemiyorum hep yatmak istiyorum ne bi iş ne bisey yapasim var..icimde hep huzursuzluk hep bi korku..bir yere gideceğim zaman sabahın korunde başlıyoriiçime korku sknti girmeye zor gidiyorum ayaklarim geri geri gidiyor hayat çok zor gelmeye başladı..kendime bile zor bakar oldum..bebegime nasıl bakarım..artık gücüm kalmadı iki hafta önce psikatriye gittim anlattım anksiyete depresyon dedi seralin 50mgverdi hala hep bi tedirginlik huzursuzluk var üstümde sknti geçmek bilmiyor..benim gibi olan varmı?

Merhaba arkadaşlar...Öyle zor durumdayım ki anlatamam bugün tam 6aylik hamileyim..Hamileligimin öğrenmeden bi on onbesgun önce bianda pskolojim değişti..içime sıkıntılar korkular girmeye başladı.sanki bogusuyorum..Aralık ayında çok isteyerek kapanan ben örtüyü bile takamaz hale geldim sanki boguyorlar..inceceik tsortleri bile üstümden yırtıp atasim geliyor açılmak zorunda kaldım..hamileligim isteyerek gerçekleşti ne hayallerim vardi ama bu skntilar yüzünden sevinemedim bile..Çok mutluyken insan nasıl olurda birden mutsuz bi insana dönüşebilir anlam veremiyorum..iki aylıkken doktorun pskatriste yönlendirdi gittim ama ilk iç ay ilaç veremeyeceğini söyledi..hayatım kabusa döndü sanki...kocamdan bile uzaklaştım..hiçkimse hhiç bisersey mutlu etmiyor beni..dışarı çıkmak istemiyorum hep yatmak istiyorum ne bi iş ne bisey yapasim var..icimde hep huzursuzluk hep bi korku..bir yere gideceğim zaman sabahın korunde başlıyoriiçime korku sknti girmeye zor gidiyorum ayaklarim geri geri gidiyor hayat çok zor gelmeye başladı..kendime bile zor bakar oldum..bebegime nasıl bakarım..artık gücüm kalmadı iki hafta önce psikatriye gittim anlattım anksiyete depresyon dedi seralin 50mgverdi hala hep bi tedirginlik huzursuzluk var üstümde sknti geçmek bilmiyor..benim gibi olan varmı
Merhaba,ben hepsini atlattım çok şükür,anladığım kadarıyla daha önceki düşüğünde etkisiyle depresyona girmişsiniz,içiniz sıkıldıkça olumlu olmaya çalışın,küçük hobiler edinin,bebeğinizin odası için küçük bir şeyler yapabilirsiniz mesela,alın bi etamin,bebek odasına uygun birşey işleyin rengarenk,çok iyi gelecek size emin olun,ben o dönemde küçük el işleri yaptım ,hala canım sıkıldıkça alırım bi boyama kitabı renkli kalemlerle onları boyarım,şimdi D&R larda filan çeşit çeşit var,çokta ucuz tam zaman geçirmelik şeyler.Ben hala bir bebek hasreti ile yanıp tutuşuyorum,tekrar hamile kalmış olmanın ve hamileliğinizin sağlıklı bir şekilde ilerliyor olmasının tadını çıkarın.Depresyonda olduğunuz için bebeği istemiyorsunuz,ben o dönem o hamileliği o kadar çok istememe rağmen,hamile olduğumu öğrendiğim an ben bu bebeği istemiyorum diye ağlamaya başlamıştım.Psikoloji işte,insana neler söyletiyor,neler yaptırıyor.Durumunuz,geçici ve birçok hamile bayan bu yollardan geçiyor maalesef.Sabır gösterin,kendinizi salmayın. İntihar vs. gibi düşünceler geldiğinde evet bunları düşünüyorum ama bu düşünceler şuan ki rahatsızlığımdan kaynaklanıyor,hepsinin geçeceğini biliyorum diye telkin edin kendinizi,geçmeyecekmiş gibi geliyor insana ama emin olun geçiyor sadece zamana ihtiyacınız var.Çoğu bitmiş,azıcığı kalmış zaten pamuk yumağınıza kavuşmanıza,çok çok geçmiş olsun.

Merhaba ben varım.4,5 aylık hamileyim ve bu sıkıntıların hepsini en ağır şekilde yaşadım.Psikiyatristin ve kadın doğumcunun önerisi ile yaklaşık iki aydır ci..am kullanıyorum ama depresyondan hala çıkamadım Şu anda cepten yazıyorum yarın uzun uzun yazmaya çalisicam fırsat bulursam.Herkese şifalar diliyorum...

Herdaimumutlu sanırım doğum yapmışsınızdir. Doğumdan sonra bu hislerin geçti mi? Bebeği benimseyebildin mi? Senin gibi aylarca çocuk isteyen ben de hamileliğin ilk aylarında aynı duyguları yaşadım. Õyleki eşim kabul etse gidip aldırmak dahi istedim o kadar kötüydü psikolojim. Şimdi bu durumu yaşayan biri olarak doğum sonrası nasıl acaba bilgi verebilir misin bizlere.Tşkler.

X