Gebeliğe Hazırlık Hamilelik belirtisi midir yoksa adet öncesi mi?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Ayikan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2024
37
9
29
Öncelikle herkese merhabalar, rahatsız ettiysem özür dilerim... Benim belirtilere bakıp fikir söyler misiniz lütfen
1.ilk defa adetim 10 gün gecikti..
2. önceki iki hamileliğimden sonra ilk defa yeniden bel ağrısı yaşıyorum 1 haftadır ve şiddetli ağrıyor.
3.arada akıntı oluyor, Yumurtlamadaki gibi yumurta akı değil, normal zamanlarda olduğu gibi beyaz -sarımsı
4. Göğüslerimde arada hassasiyet gözüküyor arada ağrısız..bilemiyorum niye böyle..
5. Yumurtalık mi yoksa kasık ağrısı mı bilemiyorum kenarlarda ağrım var birkaç gündür
6. Ve adet olacakmış gibi karnımın böyle genellikle bir ağrı sancı var az önce ve dün bu saatlerde bir siddetlenip sonra azaldı.
Lütfen burada olan birileri varsa düşüncelerinizi bölüşür müsünüz?

Canım gecikmen var test yap yada direk kan verr bu belirtlerin birazını bende yaşıyorjm testim pozitif çıktı kan vereveğim bende

Belki bana güleceksiniz ama test yapmaya korkuyorum, sağlıklı bi durum olmadığını da biliyorum bunun... Ama burda sizden bir az enerji aldım, yarın veya bu akşam alıp yapacağım

10 gün gecikmeye neden test yapmadınız? Biz burda evet hamilesiniz ya da hayır değilsiniz diyemeyiz kesin olarak. Herkesin belirtileri farklıdır. Belki de psikolojik belirtiler yaşıyorsunuz ya da gerçekten hamilesiniz. Lütfen test yapın ve sonra doktora gidin başka bir problem olabilir

Test yapmadınız mı?
Yapacağım, ama yani belki aranızda hamile olanlar veya deneyimi olanlar belirtiler için bir şeyler söyler diye düşündüm.. belki de bir pozitife ihtiyacım var... Etrafımda artık kimse inanmıyor hamile kalacağıma...

Belki bana güleceksiniz ama test yapmaya korkuyorum, sağlıklı bi durum olmadığını da biliyorum bunun...
Neden korkuyorsunuz sonuçtan mı? Korkunun ecele faydası yoo demişler test yapın ki netleşsin. 10 gün gecikme çok büyük ihtimal düzenli regl görüyorsanız hamilelik var

Birazdan gidip alacağım o zaman ) sizi de bilgilendiririm inşallah hayırlısı çok istiyorum allah isteyen herkese nasip etsin banada öyle

Arkadaşlar merhaba, birkaç gün aradan sonra size cevap yazıp, durumun garipliğini anlatmak istiyorum. Lütfen bunun gibi durum yaşayanlar veya böylesini duymus olanlar varsa birşey söyleyin.. 10 gün gecikmeyle o akşam test aldım iki tanee. Birini hemen kullandım pozitif çıktı. Sabah erken de diğerini kullandım ve doktorla konuşmuşum kan testine gideceğim ki ikinci testim negatif çıktı.. sonra bi baktım testlerin ikisinin de son kullanım tarihi geçmiş 2 ay... Sonra kan testi yaptırdım.. maalesef negatif cikti... Çok hayal kırıklığı yaşadım o gün.. Ama çok enteresan göğüslerim inanılmaz hassasw. Hiç adet olacakmış gibi hissetmiyorum..aksine ağır birşey kaldırdığımda sanki karnında birşey var ve ona ağırlık düştü gibi hissediyorum... Ultrason için de borkac gün sonra gelirsin dedilər gün aldım bekliyorum... Kızlar Lütfen yardımcı olun hamile olup da mayalanma gec olmuş olabilir mi? Ondna dolayı da kanda HCG henüz yükselmemiş falan...

10 gün gecikme diyorsunuz bu çok fazla. Belki de hormonal bir sıkıntı var

10 gün gecikme diyorsunuz bu çok fazla. Belki de hormonal bir sıkıntı var
Aslında ben bir kaç ay önce kürtaj oldum.. bebeğim kalbi durmuştu.. ondan sonra bi düzensizlik yaşıyordum.. ama 10 gün gecikme yaşamamışdım en fazla 1 hafta.. belki diyorum hani diyorlar ya yumurtlama bazen geç olur döllənmə de geç olunca HCG heç yükseliyor flaan...belki o durumu yaşıyorum bilemiyorum ki... Artık tek umut ultrason..

O zaman bilemedim bir doktora gitmenizde fayda var

Merhaba, naaptınız gittinizi mi sonuç nedir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…