Hamilelii beklerken adet olunca yaadklarmz..gelin paylaalm

bebegem

BEBEĞİMİ VER RABBİM
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2009
900
6
KIZLAR BEN 1.5 YILLIK EVLİYİM VE HAMİLE KALABİLMEK İÇİN UĞRAŞTIM..

ALLAH VERMEYİNCE OLMUYOR İŞTE HALA HAMİLE DEĞİLİM....

ama en kötüsüde merakla bekleyip sonra sonu hüsran olması....

ve tek başına kalmak çok kötü belki tanıdıklara sizin kadar ağlayamıyorum

sevincimi paylaşamıyorum o nedenle gelin hepimiz burda bu zor günlerimizde

yardımcı olalım....

belki sevinçlerimizide paylaşırız....inşallah:Saruboceq::Saruboceq:

tam hamileyim diyorsun umut ediyorsun ama sonunda kırmızılar geliyor bütün umutlarını yıkıyor...o anki duygu anlatılmaz...insan çok kötü oluyor....eğer o an yanlızsam ağlama krizlerine giriyorum....eğer birisi varsa yanımda herşeyi içime atıyorum içimde kıyametler kopuyor....ayy şimdi bile kötü oldum...çünkü eminim bu ay bu duyguyu yine yaşıycam...artık bu ay oldu diye ümit bile edemiyorum çok yoruldum....
inşllh hepimiz hamiş olur sağlıklı hayırlı evlatlarımız olur

en kötü ayım şöyle gelişti:
aşılamam yapılmış ilk aşılamam hemde bende keyif moral o biçim....

kesin tuttu dedik ....ağır işde yapmadım ...çocuğu kafamada takmadım....yanlız son zamanlarda devamlı iç çamaşırıma bakıyordum kanama varmı diye.....

günüme daha çok olmasına karşın ben az bir ıslaklıkta bakmayı adet haline getirdim....

neyse bir kaç gün sonra

tatildeydik zaten....kafamı dağıtırım iyi olur moral depolarım derken adette olmazsam tam tatil olur diye düşünürken...

çıktık yola..annem kardeşim eşim ve ben....

evimizi tuttuk yerleştik balkondan manzaraya bakıyordumki birden yine ıslaklık hissettim....

öyle mühim konu konuşuyordukki kalkıp bakmadım...

terlemişimdir dedim...sonra baktım ıslaklık devam ediyor wcye gittim kızlar orda

nasıl oldum tarif edemem elim ayağım buz kesildi....

nefes alamıyordum sanki ...gözlerimden on on döküyordum....

kendimi balkona attım annem görünce eşim görünce ne oldu dediler....

konuşamadım ki ağlıyordum....

annem anladı.....kızım olsun tamam vardır bir hayır üzülme seninde bir gün bebeğin olucak

zamanı var diyorduuu....ANACIM CANIM ANACIM ıŞTE BEN AĞLARIM YAVRUMA ODA AĞLAR YAVRUSUNA....

doktor bu aşılama tutmassa laporoskopi yapıcaz demişti....

ANNEM TAMAM KIZIM BAK ONU OLURSUN BıR SORUN VARMI BAKILIR DERT ETME BEN YANINDAYIM MADDı MANEVı DEDıKÇE.....

GÖZLERıM ON ON DÖKÜYORDU ..SONRA BENı KALDIRDILAR ELıMı YÜZÜMÜ YIKADILAR BENı YATIRDILAR EŞıM GELDı YANIMA ÜZÜLME

DÜNYANIN SONU DEĞıLYA BıZıMDE OLUCAK....

NE DıYE AĞLIYORSUN DAHA 1,5 YILLIK EVLıYıZ DEDı....

SARILDI ÖPTÜ KOKLADI.....

SONRA KALKTIK VE AYNI MARATON...

tam hamileyim diyorsun umut ediyorsun ama sonunda kırmızılar geliyor bütün umutlarını yıkıyor...o anki duygu anlatılmaz...insan çok kötü oluyor....eğer o an yanlızsam ağlama krizlerine giriyorum....eğer birisi varsa yanımda herşeyi içime atıyorum içimde kıyametler kopuyor....ayy şimdi bile kötü oldum...çünkü eminim bu ay bu duyguyu yine yaşıycam...artık bu ay oldu diye ümit bile edemiyorum çok yoruldum....
Inşllh hepimiz hamiş olur sağlıklı hayırlı evlatlarımız olur

haklısın bozo 85 o anki duyguların tarifi yok..

Allahım bir daha yaşatmasın bu duyguları inşallah..

şu ay tüm isteyenler hamile kalsa

k.k da her isteyen hamile kalsa ne olurdu..

haklısın bozo 85 o anki duyguların tarifi yok..

Allahım bir daha yaşatmasın bu duyguları inşallah..

şu ay tüm isteyenler hamile kalsa

k.k da her isteyen hamile kalsa ne olurdu..

senin kırmızılar gelmemiştir inşllh

slm kıslar bende geçen ay okadar ümitlendimki kesin hamileyim diyoduk eşimle hamilelik belirtileri yaşıyodum hatta eşimle isim bulmaya bile baslamıstık 4 yılda ilk defa bu kadar ümitlenmiştik ben hamileyim derken 5 gün önce adet oldum.oan çok kötü ya insanın dünya başına yıkılıyo sankı akşam vaktiydi ve eşim daha işteydi eşimi aradım ve telefonda nasıl aaağlamıstım.rabbim kımsenın evini bebeksiz bırakmasın

1 kere aşılama denedim adet günüm geldiği halde olmamıştım...bu heyecanı daha fazla sürdüremedim adet günümde test yaptırdım..kırmızıyı görmeden negatifi gördüm..negatiten 3 gün sonrada kırmızıyı..
herkes istemedği halde olurken ben istediğim halde neden olmuyo dedim...ağladım bunalıma girdim bunalımdan çıktım...ama bekleme süresi gerçekten cok zor hele tedavi süresi daha zor resmen dakikalaraı sayıyosun..aklından 1 sn bile cıkmıyo..

1 kere aşılama denedim adet günüm geldiği halde olmamıştım...bu heyecanı daha fazla sürdüremedim adet günümde test yaptırdım..kırmızıyı görmeden negatifi gördüm..negatiten 3 gün sonrada kırmızıyı..
herkes istemedği halde olurken ben istediğim halde neden olmuyo dedim...ağladım bunalıma girdim bunalımdan çıktım...ama bekleme süresi gerçekten cok zor hele tedavi süresi daha zor resmen dakikalaraı sayıyosun..aklından 1 sn bile cıkmıyo..

evet canım haklısın beklemek okadar zorki benim ayın 6 sına olmam gerek hamile olmadığımı hissettiğim halde yinede bi merak var hadi hamileysem diye anne olmamak çok kötü üzücü ve insanı çok yıpratıyo

7 yil... Anlatsam sigmaz buraya... Allah isteyen herkese versin bitsin artik diyorum, galiba imtihanimizdan fazlasini bile yasadik saniyorken ve ha bitti bitecek derken yeni bir imtihan ile karsi karsiyayim suan.. Anlatsam sayfalar yetismez.. Hakkimizda hayirlisi neyse o olsun..

slm kıslar bende geçen ay okadar ümitlendimki kesin hamileyim diyoduk eşimle hamilelik belirtileri yaşıyodum hatta eşimle isim bulmaya bile baslamıstık 4 yılda ilk defa bu kadar ümitlenmiştik ben hamileyim derken 5 gün önce adet oldum.oan çok kötü ya insanın dünya başına yıkılıyo sankı akşam vaktiydi ve eşim daha işteydi eşimi aradım ve telefonda nasıl aaağlamıstım.rabbim kımsenın evini bebeksiz bırakmasın

evet canım haklısın beklemek okadar zorki benim ayın 6 sına olmam gerek hamile olmadığımı hissettiğim halde yinede bi merak var hadi hamileysem diye anne olmamak çok kötü üzücü ve insanı çok yıpratıyo

ya kızlar aşılama olmak zor

sonra tutumu diye beklemek felaket

adet olunca kızılca kıyamet.......

7 yil... Anlatsam sigmaz buraya... Allah isteyen herkese versin bitsin artik diyorum, galiba imtihanimizdan fazlasini bile yasadik saniyorken ve ha bitti bitecek derken yeni bir imtihan ile karsi karsiyayim suan.. Anlatsam sayfalar yetismez.. Hakkimizda hayirlisi neyse o olsun..

ya laubali ikinci imtihan ne çok merak ettim hamilemisin bu arada yada doğurdunmu allahım şu imtihan dünyasında bizi evlatlarımızla imtihan etmesinn

valla kızlar her ay aynı terane, yok yumurtlama günü, yok ilişki günü, kimse gelmesin, biz biryere çıkmayalım, çalışalım belki tutar bu kez... sonra uzunca bir bekleyiş, bütün belirtiler var tamam bu kez oldu diyosun, sonrası şiddetli bir ağrı, yediğin kırmızı kartın dayanılmaz acısı, ağlayışların, eşinin sana gelecek ay kesin kendini üzme diye saçmalaması, ağrıdan yerinde duramayıp soluğu acilde alışın, iğneler, serumlar, bütün acil personelinin sana acıyarak bakması.... sonra hooooooppp filmi başa sarıyolar ve yine aynı şeyler... her ay, her ay.... bu arada gelen hastaların yarısından çoğunun istemeden hamile kaldığını sölemesi, aldırmayı düşünmesi, zaten 3 çocuklarının olması ve yanlışlıkla, kazayla gebe kalmaları...ve senin isyanların...

kızlar her ay aynı gerilim bende bu ay hiç umursamadım inanın ilk defa ne zaman adet olacağımı bilmiyorum elim hep takvime gidiyor ama bakmayacağım.işin kötü tarafı içimde en ufak bir ümit yok eşimin ise inanılmaz bi inancı o tarihi merak ediyor bilmediğimeyse inanmıyor.yok boşuna ümitlenme zaten ramazan bitince dr gidicez hayatım diyorum ilk defa bu kadar ümitli.inşallah haklısındır canım :Saruboceq:

Yok canim ne dogurmasi hamile kalamadimki.. 1½ yil önce endometriose yüzünden laparoskopi olmustum, hersey cok güzel gidiyordur tabii önceden 6 asilama ve 8 tüp bebek yaptirmistim hepsi negatif. Ameliyattan sonra gaza geldik esimle sansimizi TR`de deniyelim dedik bi 2 tüp bebekte orda yaptirdik tabii bu arada gidis gelis yapmak zorunda kaldik sonucta calisan ciftiz. TR`dede umdugumuzu bulamadik ama yaklasik 15 bin euro havaya gitti. Kafaya taksam bu meseleyi kafayi yerdim ama olan paraya olsun bize olmasin demisimdir hep. Aradan 6 ay gecti, sansimizi bi daha deneyelim ama bu sefer kaldigim ülkede yeni hastane ve yeni doktor gözleriyle, endometriose hala stabil duruyordu geri gelmeden elimizi cabukl tutalim dedik ve agustos randevumuzu bekledik zaman geldi hastaneye gitti doktor hersey yolundami diye usg bakti oda neeeeee benim cikolata kist geri gelmis :gitme: aglaya aglaya bir oldum tamda 9.tüp bebek baslamak icin müsait sandigim vakit malesef kistimle tedavime devam edecegim, bu sefer 3 ay baskilama oldugu icin gecici menopoza girecem bütün belirtileri bire bir yasayacagim. Bu hikayemin sadece 1 yillik kismi. Geri kalan 6 yili anlatsam bitmez :enbuyukkk: allah en kisa zamanda yavrulamizi verir insallah. Bu kadar sabira ben bile sasiriyorum, demekki inanc herseyden cok önemli yoksa kim katlanirdiki

Son düzenleme:

Hiç hamile olmayı isterken hayal kırıklığı yaşamadım ama sizi çok iyi anlıyorum...

Adetim tam 10 gün gecikmişti hafif hamilelik belirtileri gösteriyordum ama tahlil yapmak

doktora gitmek istemiyordum çünkü korunuyorduk ve hamiel kalmış olamazdım bunun için

kendimi kaptırmak istemiyordum...Hastaneye gittik kan verdik 2 saat sonra alın dedi ama

beni bir endişe heyecan korku kapladı anlatamam ya yoksa ya hamiel değilsem

ya hayal krıığı olursam...düşünün bebek beklemediğim planlamadığım halde yaşadım

bunları...Onun için nedemek istediğinizi çok iyi anlıyorum

sonra sonucu almaya gttik hayırlı olsun dediler var ya nasıl şaşırdım hayır yaa

olamaz ki ama biz biz dedim eşim sevinçten uçuyordu o zamanda hamileyim diye şok

yaşadım...biz hatunlar böyleyiz işte

neyse alıştım çok güzel gidiyordu 9. haftada bebeğimin kalbi durdu çoka ağladım üzüldüm

mahvettim kendimi ama kısmet ve 15 gün önce kürtaj oldum....Ve biliyor musun bunada alıştım...Bekliycem dedim

Şu an dinlendiricem kendimi bi süre sonra gene olur inşallah Allah ım herşeye kadir

en kötü ayım şöyle gelişti:
aşılamam yapılmış ilk aşılamam hemde bende keyif moral o biçim....

kesin tuttu dedik ....ağır işde yapmadım ...çocuğu kafamada takmadım....yanlız son zamanlarda devamlı iç çamaşırıma bakıyordum kanama varmı diye.....

günüme daha çok olmasına karşın ben az bir ıslaklıkta bakmayı adet haline getirdim....

neyse bir kaç gün sonra

tatildeydik zaten....kafamı dağıtırım iyi olur moral depolarım derken adette olmazsam tam tatil olur diye düşünürken...

çıktık yola..annem kardeşim eşim ve ben....

evimizi tuttuk yerleştik balkondan manzaraya bakıyordumki birden yine ıslaklık hissettim....

öyle mühim konu konuşuyordukki kalkıp bakmadım...

terlemişimdir dedim...sonra baktım ıslaklık devam ediyor wcye gittim kızlar orda

nasıl oldum tarif edemem elim ayağım buz kesildi....

nefes alamıyordum sanki ...gözlerimden on on döküyordum....

kendimi balkona attım annem görünce eşim görünce ne oldu dediler....

konuşamadım ki ağlıyordum....

annem anladı.....kızım olsun tamam vardır bir hayır üzülme seninde bir gün bebeğin olucak

zamanı var diyorduuu....ANACIM CANIM ANACIM İŞTE BEN AĞLARIM YAVRUMA ODA AĞLAR YAVRUSUNA....

doktor bu aşılama tutmassa laporoskopi yapıcaz demişti....

ANNEM TAMAM KIZIM BAK ONU OLURSUN BİR SORUN VARMI BAKILIR DERT ETME BEN YANINDAYIM MADDİ MANEVİ DEDİKÇE.....

GÖZLERİM ON ON DÖKÜYORDU ..SONRA BENİ KALDIRDILAR ELİMİ YÜZÜMÜ YIKADILAR BENİ YATIRDILAR EŞİM GELDİ YANIMA ÜZÜLME

DÜNYANIN SONU DEĞİLYA BİZİMDE OLUCAK....

NE DİYE AĞLIYORSUN DAHA 1,5 YILLIK EVLİYİZ DEDİ....

SARILDI ÖPTÜ KOKLADI.....

SONRA KALKTIK VE AYNI MARATON...

valla kızlar her ay aynı terane, yok yumurtlama günü, yok ilişki günü, kimse gelmesin, biz biryere çıkmayalım, çalışalım belki tutar bu kez... sonra uzunca bir bekleyiş, bütün belirtiler var tamam bu kez oldu diyosun, sonrası şiddetli bir ağrı, yediğin kırmızı kartın dayanılmaz acısı, ağlayışların, eşinin sana gelecek ay kesin kendini üzme diye saçmalaması, ağrıdan yerinde duramayıp soluğu acilde alışın, iğneler, serumlar, bütün acil personelinin sana acıyarak bakması.... sonra hooooooppp filmi başa sarıyolar ve yine aynı şeyler... her ay, her ay.... bu arada gelen hastaların yarısından çoğunun istemeden hamile kaldığını sölemesi, aldırmayı düşünmesi, zaten 3 çocuklarının olması ve yanlışlıkla, kazayla gebe kalmaları...ve senin isyanların...

nazela çok haklısın canım ya ben de işte senin gibiyim

zaten çoğumuz aynıyız ama insan tek olunca daha kötü oluyor böyle zamanlarda birilerinin olması çok çok iyi bir şeyy

kızlar her ay aynı gerilim bende bu ay hiç umursamadım inanın ilk defa ne zaman adet olacağımı bilmiyorum elim hep takvime gidiyor ama bakmayacağım.işin kötü tarafı içimde en ufak bir ümit yok eşimin ise inanılmaz bi inancı o tarihi merak ediyor bilmediğimeyse inanmıyor.yok boşuna ümitlenme zaten ramazan bitince dr gidicez hayatım diyorum ilk defa bu kadar ümitli.inşallah haklısındır canım :Saruboceq:

Yok canim ne dogurmasi hamile kalamadimki.. 1½ yil önce endometriose yüzünden laparoskopi olmustum, hersey cok güzel gidiyordur tabii önceden 6 asilama ve 6 tüp bebek yaptirmistim hepsi negatif. Ameliyattan sonra gaza geldik esimle sansimizi TR`de deniyelim dedik bi 2 tüp bebekte orda yaptirdik tabii bu arada gidis gelis yapmak zorunda kaldik sonucta calisan ciftiz. TR`dede umdugumuzu bulamadik ama yaklasik 15 bin euro havaya gitti. Kafaya taksam bu meseleyi kafayi yerdim ama olan paraya olsun bize olmasin demisimdir hep. Aradan 6 ay gecti, sansimizi bi daha deneyelim ama bu sefer kaldigim ülkede yeni hastane ve yeni doktor gözleriyle, endometriose hala stabil duruyordu geri gelmeden elimizi cabukl tutalim dedik ve agustos randevumuzu bekledik zaman geldi hastaneye gitti doktor hersey yolundami diye usg bakti oda neeeeee benim cikolata kist geri gelmis :gitme: aglaya aglaya bir oldum tamda 9.tüp bebek baslamak icin müsait sandigim vakit malesef kistimle tedavime devam edecegim, bu sefer 3 ay baskilama oldugu icin gecici menopoza girecem bütün belirtileri bire bir yasayacagim. Bu hikayemin sadece 1 yillik kismi. Geri kalan 6 yili anlatsam bitmez :enbuyukkk: allah en kisa zamanda yavrulamizi verir insallah. Bu kadar sabira ben bile sasiriyorum, demekki inanc herseyden cok önemli yoksa kim katlanirdiki

Hiç hamile olmayı isterken hayal kırıklığı yaşamadım ama sizi çok iyi anlıyorum...

Adetim tam 10 gün gecikmişti hafif hamilelik belirtileri gösteriyordum ama tahlil yapmak

doktora gitmek istemiyordum çünkü korunuyorduk ve hamiel kalmış olamazdım bunun için

kendimi kaptırmak istemiyordum...Hastaneye gittik kan verdik 2 saat sonra alın dedi ama

beni bir endişe heyecan korku kapladı anlatamam ya yoksa ya hamiel değilsem

ya hayal krıığı olursam...düşünün bebek beklemediğim planlamadığım halde yaşadım

bunları...Onun için nedemek istediğinizi çok iyi anlıyorum

sonra sonucu almaya gttik hayırlı olsun dediler var ya nasıl şaşırdım hayır yaa

olamaz ki ama biz biz dedim eşim sevinçten uçuyordu o zamanda hamileyim diye şok

yaşadım...biz hatunlar böyleyiz işte

neyse alıştım çok güzel gidiyordu 9. haftada bebeğimin kalbi durdu çoka ağladım üzüldüm

mahvettim kendimi ama kısmet ve 15 gün önce kürtaj oldum....Ve biliyor musun bunada alıştım...Bekliycem dedim

Şu an dinlendiricem kendimi bi süre sonra gene olur inşallah Allah ım herşeye kadir

laubali gerçekten büyük sabır timsalisin..

inşallah canım inşallah hamile kalırsın v e bize burdan yazarsın bende sevinçten laubali hamile allahım diye göbek atarım kız..kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2zemuszemuszemuszemus

ben eminim bu sefer cidden hamile klaıcaksın rabbim bir kapıyı kapar ötekini açar canımm...olan paraya olsun ya bende 1.5 yıldır çok para harcadım belki sana göre azdır ama eşimin maaşı belli çok harcadık çook..

ama olsun bebekler için her şey..

ay she cim inşallah dinlenme ayında tutar seninki sende bana hamile kaldığını yazarsın canım

ben o sabrı 16 yıldır gösteriyorum.1,5 yıl neki.daha çok başlardasınız zaman geçtikçe o zaman dahada derinleşecekyaranız

X